דירה מוזנחת מאוד בתל אביב שינתה את פניה בלוח זמנים צפוף ותהליך עיצובי מזורז, והפכה לדירת נופש בקונספט גרפי עדכני בפלטת צבעים מרהיבה.

עיצוב: בר בן ישי, צילום: מאיר קרמר, www.pnim.co.il

עיצוב: בר בן ישי, צילום: מאיר קרמר, www.pnim.co.il

המעצבת בר בן ישי משתפת: מדובר בדירת AIR B&B ברחוב יהודה הלוי בתל אביב. גודל הדירה הוא 140 מ"ר, 5 חדרי שינה, 2 חדרי רחצה ומטבח. השיפוץ התרחש בשיאן של עבודות הרכבה הקלה באיזור. נכנסתי לדירה לא פשוטה למראה, שכנו בה לפחות 15 פועלים סינים, עם עשרות מקקים בשלל גדלים. מאיר-בעל הדירה הכין אותי לביקור, אבל כנראה שכמושבניקית-ג'דאית לא לקחתי מספיק ברצינות את ההכנות שלו. לאחר הביקור לקחתי אוויר ושיתפתי את מאיר בחלומות הצבעוניים שלי, בצורות שונות שמתארגנות ומתחברות להן בחן בחלל. את מאיר הקונספט הזה פגש בחזון שלו לשלב תרבויות שונות, והוא סיפר עד כמה חשוב לו לייצר בדירה הרגשה ביתית, נעימה ומזמינה.

עיצוב: בר בן ישי, צילום: מאיר קרמר, www.pnim.co.il
חלוקת הדירה המקורית הייתה לא הגיונית – 5 חדרי שינה, חדר רחצה אחד קטן ומטבח עוד יותר קטן. העברנו את המטבח לכניסת הבית ואת הקודם הפכנו לשני חדרי רחצה ושני שירותים. האתגר היה לשמור על רווחת החדרים שיהיו גדולים במידת האפשר, שמירה על האור הטבעי ועל היציאה למרפסות שמש קטנות שנותנות טעימה מהרחוב התל-אביבי הטיפוסי וכמובן לנצל את השטחים הציבוריים בחוכמה.

עיצוב: בר בן ישי, צילום: מאיר קרמר, www.pnim.co.il
רציתי לייצר מניפת צבעים איכותית שתייצג את הדירה, כאשר הדגש היה השילוב בין הגוונים ומה הם משדרים יחד. גילינו שלבחור צבע שיעמוד בפני עצמו זה די קל ואף שרירותי, אבל על מנת שהצבעים יעבדו כמשפחה עשינו אינספור ניסיונות עד שהגענו לפלטה הראויה. התחלתי לשחק עם המון צורות וצבעים בקומפוזיציות שונות עד שגיבשתי לי כמה סטים אותם פיזרתי בחללים השונים.

עיצוב: בר בן ישי, צילום: מאיר קרמר, www.pnim.co.ilעיצוב: בר בן ישי, צילום: מאיר קרמר, www.pnim.co.il

בכל חדר נבחר צבע דומיננטי אחד והשילובים היו בחלקם קונטרסטיים ובחלקם קפיצות בין גוונים. רצינו ליצור בכל חדר אווירה אחרת, וזאת על מנת לאפשר לאורחים לשוב לאותו בית הארחה ולהרגיש בכל פעם קצת במקום אחר.

עיצוב: בר בן ישי, צילום: מאיר קרמר, www.pnim.co.il
עונת הרחצה עמדה להתחיל וזה בעצם סיפק לנו דד-ליין. זו תקופת השיא בבתי ההארחה התל אביבים ורצינו לנצל את המומנטום, והזמן לא שיחק לטובתנו. לכן החלטנו לצמצם את ימי הקניות ולהקדיש את רוב הזמן לתכנון טוב ומקורי. הנתון הבא יפתיע הרבה קוראים, אבל הקצבנו יום קניות אחד בלבד לכל הפרויקט. היום הזה היה מתוקתק ומפורט לפרטי פרטים, ידעתי בדיוק מה אני רוצה וכל מה שנותר לי זה להודות למאיר שזרם והעמיס. בזכות הגישה הפתוחה שלו היינו מדויקים וניהלנו את הזמנים בצורה הטובה ביותר לפרויקט. החלטנו לבחור במוצרים מוכרים בכל העולם ולהפתיע בשימושם ובהצגתם, בין היתר גם לתת מענה לתחזוקה ושחזור המוצרים במידה של שחיקה, שבירה או גניבה.

עיצוב: בר בן ישי, צילום: מאיר קרמר, www.pnim.co.il

מקוריות והבלטת הדירה משכנותיה, הייתה המוטיב שידענו שעליו אנחנו לא מתפשרים ובו אנו דבקים לכל אורך התהליך ולא משנה מהן המהמורות בדרך. המטרה הייתה למתג את בתי ההארחה של מאיר ולבנות שפה שתשמש אותנו בחדרים שייבנו בהמשך ובזכות הצלחת הפרויקט הנוכחי ייפתחו עוד שלושה בקרוב ויהיו מזוהים עם אותו קונספט.

עיצוב: בר בן ישי, צילום: מאיר קרמר, www.pnim.co.il
תמיד הרגעים המרגשים הם אלה בהם השרטוטים הידניים והממוחשבים הופכים למציאות. גם בפרויקט הזה הרגע הזה כמובן הגיע, אבל אם לומר את האמת הרגע המרגש יותר היו התגובות שקיבלתי. כאשר אני בתוך תהליך, אני לא מצליחה להרים את הראש ולדמיין את ההשפעה שלו על האנשים, אבל לאור התגובות שקיבלתי הבנתי שבאמת יצרתי משהו מיוחד שעובד.
החדר האהוב על ביותר הוא החדר הכחול, בלי שהתכוונתי הוא משדר משהו מזרחי, מארץ אחרת. בנוסף חלה ביני ובין הכחול התאהבות קשה שהתבטאה ברצון בלתי נשלט לצבוע איתו חפצים, אנשים, צמחים ובעצם את העולם כולו.

עיצוב: בר בן ישי, צילום: מאיר קרמר, www.pnim.co.il
הפרויקט הזה הוא שם קוד בשבילי לשחרור, לרגע שכותבים עליו בספרים ואני אסביר למה אני לא מגזימה. כמעצבים, אנחנו יוצרים כל הזמן, אך לא תמיד היצירה היא טהורה וחפה מפחדים כמו: הפחד להיכשל, פחד ממה יגידו עלי, מאיך זה ייראה ומה זה ישדר. אבל יש רגע כזה כל כך חמקמק שבדרך כלל מופיע בהתחלה, רגע שמביא איתו תשוקה ותנופה לעשייה, הראש מפוצץ רעיונות, הלב שמח והיד מתחילה לשרטט, את הרגע הזה אני מנסה לשמר ולשחזר לפני שכל שאר המחשבות יגיעו וישפכו צבע לבן על כל הצבעים בתוכי.

עיצוב: בר בן ישי
צילום: מאיר קרמר

מה פאסון

תגובה אחת

  1. אסנת

    פשוט ומתוחכם יחד
    מקסים❤️