את הזוג עדי ויהודה סוליקרו פגשנו ממש לא מזמן וכבר בפגישה הראשונה ידענו שזו הולכת להיות תחילתה של ידידות מופלאה.
את משרביית הדקובריק שהם יצרו כבר פגשתם בהרבה מאוד פרוייקטים מרהיבים שחלקם גם הוצגו אצלנו וזכו לאהדה רבה. אז אחרי שהתאהבתם בפונקציונליות הדקורטיבית שיש במשרביות של דקובריק, הגיע הזמן שתתאהבו גם בזוג המקסים והיזמי הזה.

1
צילום: ענבל אור לב

קצת עלינו

עדי: הכרנו בכיתה ט', אנחנו עובדים יחד כבר מעל עשרים שנה, יש לנו שני ילדים – אלה ואורי, תאומים בני 16 שעובדים איתנו בעסקים המשפחתיים: דקובריק ובמתחם האירועים עדיה. גם יהודה וגם אני מעצבים תעשייתיים. יהודה הוא זה שהוגה פטנטים בקצב שאחרים מחליפים גרביים ואני אחראית על הצד האסתטי. יהודה גם מתפעל את הייצור לביצוע מול ספקים, ואני מעצבת ומקדמת שיווק ופרסום במדיות ובעיתונות. בנוסף, אני גם מרצה במכללות ובבתי ספר לעיצוב ובונה ומעצבת קטלוגים לדקובריק. שנינו יוצאים לתערוכות בעולם וגם עושים יחד את הצילומים וההפקות. לקח לנו זמן רב ללמוד לעבוד ביחד, לחלק ביננו את התפקידים ולא להביא את העבודה הביתה. 

www.pnim.co.il
עיצוב: נטע לוינגר ברבי, צילום: איתי בנית

הגליל

יהודה: גם עדי וגם אני ילידי הגליל. אנחנו מאמינים שהצורות והאדריכלות שנחשפנו אליהם כילדים השפיעו עלינו עמוקות. אני גדלתי בעכו ועדי במעונה – מושב שסמוך לכפר תרשיחא שבגליל המערבי. שנינו גדלנו לקול המואזין, בסמטאות אבן עם עצי זית ומטפסים.
היום אנחנו גרים במשק במושב מעונה, עם עצי פרי, מטע זיתים, מלא חיות מחמד (עדי אוהבת חיות). במשק נמצא גם מתחם האירועים שלנו – עדיה וגם המשרדים הראשיים של דקובריק.

www.pnim.co.il
אדריכלות ועיצוב: תמר בנימיני, צילום: אלדד מאסטרו

ההתחלה

עדי: מייד אחרי הטיול הגדול של אחרי הצבא, החלטתי ללמוד עיצוב תעשייתי. יהודה התלווה אליי לראיון וכך נכבש בקסם של התחום והחליט גם הוא ללמוד. למעשה שנינו עוסקים בעיצוב מאז ומתמיד.
כשסיימנו את לימודי העיצוב התעשייתי ויצאנו אל העולם העסקי, הרגשנו שהעולם מחבק אותנו בהצלחה מאוד גדולה למוצרים שיצרנו, כמו למשל, גוף תאורה בצורת מקרמה שכולו עשוי מחוטי החשמל. הפריטים שעיצבנו קיבלו הכרה והגיעו אפילו עד לקוריאה. הם גם פורסמו בספר של הפרופסור מל ביירס על עיצוב ישראלי.

www.pnim.co.il
עיצוב פנים: מיכל סמץ, צילום: אורית אלפסי


למרות זאת, עדיין הרגשנו שאנחנו רוצים לתרגם את ההצלחה גם לפרנסה מהמוצרים שלנו, ואת זה עדיין לא הצלחנו לעשות בשלב הזה.
ואז יום אחד, מישהו נכנס אל המשרד ומהמקום בו ישבתי במשרד לא יכולתי לראות מי הנכנס וזה הפריע לי. יהודה תפס את הג'יגסו שהיה על השולחן ופשוט חתך את הקיר, כדי לאפשר לנו לראות את פני הנכנסים למשרד. כך בעצם נולד הדקובריק הראשון.

www.pnim.co.il
עיצוב: ענבר ותמר עיצוב פנים, צילום: שירן כרמל

 דקובריק

לאחר שחתכנו את הקיר עם הג'יגסו, חשבנו איך אפשר לשכפל את זה. מאחר ושנינו מעצבים תעשייתים, היה ברור שזה השלב הבא. התחלנו את הייצור בכישורית – מפעל לאנשים עם צרכים מיוחדים. באחד המוצרים הראשונים חיפשנו שם לאחד הדגמים ואחד החוסים עבר במקרה במקום. קראנו לו ושאלנו לעצתו איך לקרוא לדגם החדש של דקובריק. חיוך ענק עלה על פניו והוא ענה: "מה הבעיה? אנטון" (זה היה שמו). אימצנו מייד את הרעיון ופרסמנו את הדקובריק החדש-אנטון, ביחד עם קולקציה שלמה חדשה. פלא גדול, למחרת בבוקר התקשרה מעצבת-לקוחה והזמינה דקובריק דגם אנטון. הדגם הזה הפך לרב מכר.
באחד הבקרים, הגיעה למשרדנו מעצבת הפנים מרב זהר ואמרה שיש כאן מוצר מדהים. מרב רכשה דגמי דקובריק עבור מספר בתים שעיצבה. כך החלו הזמנות וההצלחה לא איחרה להגיע.
בזמנו, הייתה לנו סיטרואן קטנה וישנה. בכל פעם העמסנו על הגגון את הדקובריקים ויצאנו לתערוכות, ללא עובדים, רק שנינו. היום כבר ישנן משאיות ועובדים בכל המחלקות והתחומים. כל זה קרה כי האמנו בלב שלם במוצר שלנו והלכנו עם הרעיון שלנו בכל הכח.
בדקובריק בעצם לקחנו מוצר עתיק, ששימש בתרבויות במזרח התיכון כמזגן טבעי ונתנו לו פרשנות עדכנית – כזו שמתאימה לבתים מודרניים, כפריים וקלאסיים. אנחנו רואים את המשרביות שלנו כאלמנט פונקציונלי, אסתטי ששרד אלפי שנים והוא מעל מימד הזמן.

www.pnim.co.il
עיצוב: סטודיו Creativa אדריכלות ועיצוב פנים, צילום: יואב פלד

אתגרים

אנחנו בעיקר עובדים עם מעצבי פנים ואדריכלים, שמאתגרים אותנו בכל פעם מחדש ובעזרתם אנחנו נחשפים לצרכים חדשים של הפרוייקטים השונים ומעצבים להם פתרון. מבחינתנו האתגרים הגדולים ביותר הם: תמיד להעניק שירות מקצועי ויחס חם גם ברגעי לחץ, ותמיד להיות עם אצבע על הדופק ולהמציא מוצרים חדשים, לחדש ולהוביל. וגם לדעת להאציל סמכויות ולמצוא את העובדים הכי טובים ומקצועיים לכל תחום – מנהג המשלוחים עד למעצבת הראשית.

www.pnim.co.il
עיצוב פנים: סטודיו דיטיילס, צילום שירן כרמל

הייחוד שלנו

אנחנו שלושה מעצבים תחת קורת גג אחת – נותנים פתרונות למגוון בעיות ובקשות החל מהמשולש שנוצר בפתח המדרגות, עד לכיסוי מזגן ומחיצה ניידת שיוצרת מבואה לבית. אנחנו יודעים להתאים את החומרים הנכונים לכל פרוייקט (עץ, מתכת, אלומיניום, זכוכית וכדומה), ולתת פתרונות טכניים יצירתיים, בלי להתפשר על אף חלק בתהליך.
אנחנו בכל פעם נחשפים לחומרים חדשים ואין לנו ספק שבהמשך הדרך יהיה מגוון גדול יותר של חומרים וטכניקות בעבודות שלנו.
הקו שלנו נשאר נאמן לעצמו לאורך השנים, ומתחבר לסגנונות קלאסיים וטרנדיים, כולל סגנון הבוהו-שיק, שבהיותנו קצת היפים בנשמתנו, אנחנו מאוד מתחברים אליו.

www.pnim.co.il
עיצוב פנים איריס פלס אזולאי, צילום יואל אליווה

הכי כיף

אנחנו עושים את מה שאנחנו אוהבים, נהנים ויודעים לעשות. אנחנו קמים בשמחה ובחדווה לעבודה, והעובדה שאנשים אוהבים ומעריכים את העבודה שלנו – זו הצלחה ענקית עבורנו.
תמיד מרגש אותנו לקבל תמונה מלקוח בליווי מילים חמות על כמה יפה ואיזה הבדל זה עושה בבית. אנחנו גם מאוד אוהבים את הימים בהם אנחנו יוצאים מהשגרה ועורכים ימי צילום והפקות.

www.pnim.co.il
עיצוב פנים: Echo Design, צילום: שי גיל

חלומות

יש לנו חלום לפתח בדקובריק מוצרי עיצוב משלימים וייחודיים. אנחנו גם חולמים לעצב מלון שלם עם דקובריק בשימושים שונים: בספא המלון, בקירות מסך ענקיים, בחדרי המלון. זה יהיה מדהים. עיצוב ישראלי חדש ומרגש.
יש לנו גם חלום שאנחנו הולכים להגשים ממש בקרוב – אנחנו מקימים אירוע עיצוב גדול. יהיה מדהים ומעניין ונספר על זה בקרוב.

www.pnim.co.il
מלון בוטיק וילה בראון, העיר העתיקה – ירושלים, צילום: אסף פינצ'וק

הודיה

יש כל כך הרבה אנשים יקרים שאנחנו רוצים לפרגן ולהודות להם. ניבה יחיאב מטמבור שעזרה לנו בתחילת הדרך.  ברברה ברזין, אישיות כובשת ואושיה בתחום עיצוב הפנים בישראל שפתחה לנו את הדלת בבית הספר שלה. חרש קרמיקה על שיתוף הפעולה הפורה ביננו. וכמובן, גם לכל המעצבים והאדריכלים המוכשרים והאהובים שעובדים איתנו.

דקובריקבאנר
לאתר דקובריק>>

 

 עוד על משרביות>>

על הבית של לילך מסטודיו CREATIVA>>

על הבית במיתר>>

7 תגובות

 1. צילה ברמן

  עדי ויהודה 2 אנשים מוכשרים עם לב ענק

 2. דקובריק

  תודה לצוות פנים המדהימים!
  בהחלט מרגישים שהרווחנו חברים חדשים ❤

 3. שלומית גליקס

  עדי ויהודה מוכשרים ומקסימים כיף ליצור אתכם פעם אחר פעם

 4. אהרון חנה

  זוג מקסים, כל הכבוד על הדרך שעשיתםהמוצר שלכם נתן לי פתרון מדהים בכמה בתים בהם שילבתי את המשרביות -דקובריק. האלמנטים תרמו לעיצוב מיוחד.
  חנה אהרון תכנון ועיצוב פנים