תהליך ההלבשה שעבר הבית בצור הדסה כלל שימוש ניכר בריהוט הקיים ובפריטי וינטג'. האהבה לצבע בבית השמח הזה ניכרת בכל החללים: באוסף השטיחים המשובח, בפריטי האמנות, הריהוט ובבחירות הנועזות והמרהיבות של גווני הקירות.

עיצוב וצילום: שרון ברקת, www.pnim.co.il

המעצבת שרון ברקת משתפת: בבית מתגוררים סיוון (38) ומתן (43), הורים לארבעה ילדים בגילאי חצי שנה עד 8. זהו בית פרטי בחלק הוותיק של צור הדסה, בית שסיוון גדלה בו ולפני 5 שנים חזרה אליו עם משפחתה.
מבנה הבית מרווח עם 3 חדרי שינה גדולים, אחד מהם שנמצא בקומת הגלריה לא היה בשימוש, ושלושת הילדים היו ביחד בחדר אחד. מכיוון שעמד להצטרף אל המשפחה תינוק חדש והגיע הזמן להעביר את שני הבנים הגדולים לחדר משלהם, בני הזוג ביקשו לטפל בקומת הגלריה.
סיוון ומתן התחילו לבחור ריהוט לבית בכוחות עצמם והפריטים שבחרו היו מאוד יפים, אבל בשלב מוקדם יחסית הם הבינו שהדברים לא מתחברים, שלא מספיק נוח ונעים להם והם החליטו להיעזר בגורם מקצועי. הם חיפשו מעצבת שעובדת טוב עם צבע ומשלבת גם רהיטי וינטאג' וכך הם הגיעו אליי.

עיצוב וצילום: שרון ברקת, www.pnim.co.il

האתגר היה לעשות את ההתערבויות הנכונות הממוקדות מבלי להיכנס לשיפוץ ובכל זאת להביא לשינוי משמעותי, הן מבחינת הנוחיות והן מבחינת הנראות והאווירה.
כמו תמיד, כשאני מגיעה לבית בתחילת פרוייקט אני מחפשת את היתרונות של המבנה ומתחברת אליהם. בבית הזה היו הרבה כאלה: תקרת העץ המשופעת הלבנה, האור, הצמחיה שמקיפה את הבית. גם בבחירת הרהיטים שכבר נעשתה לפני שהגעתי, ראיתי שיש עם מה לעבוד.
מצד שני, חשבתי שחומרי הגמר של הבית לא מדגישים מספיק את האיכויות שלו, אולם מכיוון שמתן וסיוון לא רצו להיכנס לשיפוץ תכננתי להשתמש בעבודת צבע משמעותית ובתכנון נכון של מערך הריהוט והסגנון שלו, כדי לתת יותר אופי לחלל ולהפוך אותו לנעים ונוח יותר.
בשלב הראשון ביטלתי נישות ופתחים לא שימושיים שיצרו הפרעות מיותרות. בשלב הבא הכנתי תכנית צבע לחלקים השונים של הבית – חדרי שינה, מטבח, כניסה ושירותי אורחים וכן תכנית העמדת ריהוט.

עיצוב וצילום: שרון ברקת, www.pnim.co.il
המבנה של המטבח היה צר וארוך והדלת שיוצאת ממנו אל המרפסת שירות יצרה תחושה של פיזור. בחרנו לצבוע את הקירות בכחול עמוק שיצר מעטפת נעימה. לאחר החלפת חיפוי הזכוכית בחיפוי קרמיקה בצבע מוקה, החלפת הידיות והמדפים – המטבח התחבר לפינת האוכל והפך להיות לאחת הפינות הנעימות בבית.

עיצוב וצילום: שרון ברקת, www.pnim.co.il

היה לנו חשוב להשתמש ככל שניתן בריהוט הקיים בבית – למשל, שידת העץ הסקנדינבית שעמדה כשידת טלוויזיה. היא הייתה גבוהה וגדולה מידי בסלון ויצרה מראה מגושם. היה ברור שהיא לא מתאימה במקום בו היא נמצאת אבל כאב הלב לוותר עליה. לאחר שצבענו חלקים ממנה בכתום חמרה שמשתלב נפלא עם גוון העץ שלה היא עברה לחדר השינה המרווח.
במקומה הוזמנה בנגרות שידה צרה ונמוכה שמתאימה יותר לפרופורציות של הקיר ויוצרת תחושת אורך. אחת הכורסאות הישנות נשלחה לצבע ולריפוד מחדש בבד קטיפה בצבע טורקיז והשניה עברה כמו שהיא לחדר הילדים.
רגע מיוחד בשבילי היה כשסיוון התאהבה במנורת שנדליר לבנה-וורודה מיוחדת בחנות של יוסי קמחי. היא הייתה תלויה בחוץ, הוא בדיוק הרכיב אותה, זו לא מנורה פשוטה לעיכול אבל היא יפיפה אמיתית ונורא שמחתי שהיא נבחרה לסלון.
שלישיית המנורות הלבנות בפינת אוכל, ובאופן כללי פינת-האוכל היא אהובה עלי במיוחד בבית הזה. היא מרכזית, נינוחה ונעימה מאוד.

עיצוב וצילום: שרון ברקת, www.pnim.co.il
לחדר הילדים העליון תוכנן בנגרות ארון גדול שאחת הדלתות שלו מחברת לחדר האמבטיה.

עיצוב וצילום: שרון ברקת, www.pnim.co.il

עיצוב וצילום: שרון ברקת, www.pnim.co.il

בחרנו להשתמש בצבעים כהים ועמוקים בבית. את הצבע במטבח בני הזוג אהבו מייד. לעומת זאת הצבע הירוק בחדר הילדים התחתון יצר משבר קטן. בהתחלה הוא נראה לסיוון צעקני מידי ואפילו נשקלה האפשרות להחליף אותו. הצעתי לחכות מעט עד שנסיים להכניס לחדר את שאר הפריטים. ובאמת, לאחר שהוספנו לחדר את הווילון, השטיח והאביזרים ואפשר היה לראות את המראה השלם כולם התאהבו בגוון הקיר הזה.

עיצוב וצילום: שרון ברקת, www.pnim.co.il

מכיוון שהוחלט לא להיכנס לשיפוץ שירותי האורחים אבל בכל זאת לא רצינו להשאיר אותם כמו שהם, גם במקרה הזה עבודת צבע בכניסה, קירות וארון והחלפת תאורה עשו שינוי אדיר ומספק.

עיצוב וצילום: שרון ברקת, www.pnim.co.il

תהליך הומסטיילינג הוא תהליך מדורג שמורכב מהמון פרטים ומהדרך שבה הם מתחברים. קורה לא פעם שתוך כדי עבודה פתאום מגלים פריט שלא רוצים לוותר עליו ולמענו סוטים מהתוכנית המקורית ומחפשים פתרונות חדשים.

עיצוב וצילום: שרון ברקת, www.pnim.co.il

ליוויתי את מתן וסיוון כמעט שנה שבמהלכה הצטרף תינוק מהמם למשפחה. הפגישות שלנו היו סופר נעימות ואפקטיביות, התקשורת הייתה מצויינת ואני אוהבת מאוד את התוצאה.

עיצוב וצילום: שרון ברקת
עוד על שרון ברקת>>

רשימת פריטים:
שידה, ארון חדר ילדים, וספסל נעליים: נגריית שמעון גולדמן
מיטה חדר שינה הורים: אייטמס
שטיחים: שוק הפשפשים ומרקטפלייס
תאורה: יוסי קמחי שוק הפשפשים ולסרי קיבוץ גלויות
כסאות אוכל: הרמוני
בדים: עילית, נחלת בנימין
אמנות: אסופה, נטע הררי, יעל ארגוב
אביזרים: סאגה, אנתרופולוג'י, זארה, NAMA
בובות לבד: ריקי אלקיים

דקובריקבאנר

4 תגובות

 1. דנה

  מהיכן השטיח בחדר ילדים?

 2. תמר

  עיצוב יפיפה וייחודי, מלא שמחת חיים, צבע וחום נעים. הצילום נפלא, שרון את אלופה

 3. יעל

  משגע! העבודה עם הצבעים יוצאת דופן עדינה, מדויקת ומלאת אופי. בית מקסים, מקצוענית

 4. לבנה

  מקסים צבעים יפים ושמחים. אשמח שתכתבי את מספרי הצבע . תודה