הדס שדה התחילה את המסע המקצועי החדש שלה בעקבות מודעה אחת שראתה בפייסבוק על טיול מעוצב להודו. הטיול היה מלא חוויות ואדרנלין עבור הדס והיא חזרה עם החלטה לנער את האבק מהחלום ולהקים את המותג הייחודי שלה למוצרי טקסטיל מעוצבים בעבודת יד.
נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il

קצת עלי

נשואה באושר ואמא לשלוש בנות, תושבת הוד השרון. כל חיי גרתי בערי השרון (רמת השרון, הרצליה, רעננה והוד השרון) מלבד שלוש שנים בתל אביב במסגרת התואר הראשון ושנתיים בארה"ב. מגיל צעיר אהבתי את תחום עיצוב הבית. לבת המצווה שלי, למשל, ביקשתי (וקיבלתי) ללכת לחנות בדים שהחזיקה בדי קווילט כדי שיתפרו לי כיסוי מיטה לטעמי. מאד אהבתי חוגי מלאכת-יד ובמיוחד טקסטיל – טלאים, מקרמה וכדומה.
עם כל האהבה הזו, בצעירותי לא חשבתי לעסוק בזה. התייחסתי לזה יותר כאל תחביב, ובחיי המקצועיים עסקתי במגוון תחומי משאבי אנוש – גיוס, הדרכה, אפיון מערכות מידע.
לפני כשנה וחצי היתה לי הזדמנות לסיים את עבודתי רבת השנים בארגון גדול. חיכיתי לזה, מאחר וככל שהשנים עוברות ותחושת הארעיות מתחזקת, חשוב לי להספיק לחוות ולעשות דברים נוספים.
נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט

הדס שדה – המותג

בזכות פייסבוק נתקלתי בפרסום על נסיעה להודו, המיועדת למי שרוצה להתחיל לייצר בהודו ולייבא משם, כולל טיול קצר. החלטתי להצטרף. מעולם לא הייתי בהודו לפני כן ואפילו לא נמשכתי לבקר להודו, חששתי שהיא תדיר שינה מעיניי. אבל המסגרת של קבוצת נשים אינטימית והדגש על תערוכות עיצוב משכו אותי מאד. התייחסתי לנסיעה כאל חוויה. לפני הנסיעה כבר הספקתי להירשם ללימודים מתקדמים ותכננתי לעסוק בנגזרת של משאבי אנוש.
חזרתי מהנסיעה ב-high טוטאלי. לאחר שיחות בבית החלטתי ללכת על זה ולהתחיל לייבא מהודו מוצרי טקסטיל לבית. היו הרבה מאוד חששות, כי מעולם לא הייתי עצמאית, אבל האמנתי בעצמי וביכולותי וגם ה-worst case scenario לא נראה כל כך מפחיד.
לקחתי מספר קורסים בתחום השיווק בפייסבוק-ייבוא-פתיחת עסק, וביצעתי הזמנה של המכולה הראשונה. בין ההזמנה לבין קבלת הסחורה עברו מספר חודשים – זה הנוהל הרגיל כשמדובר במוצרים בעבודת יד המיוצרים במקומות קטנים שגם שולחים דוגמאות לפני הייצור. בינתיים התלבטתי האם לשכור חלל שיהיה חנות ומחסן? האם לפתוח חנות בבית? לאחר מחשבה החלטתי להשקיע בעבודה מהבית ולפתוח חנות אינטרנטית.

נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il
צילום: דוינה זגורי
אני זוכרת שכאשר הגיעה המכולה הראשונה שהזמנתי, ביקשתי מכל השכנים שלא לחנות בחוץ כי מדובר ברחוב צר, והזמנתי ארבעה סבלים לפריקת המכולה והורדת הסחורה למרתף. חיכינו ואז התקשר נהג המכולה ואמר שיש שלט בכניסה לשכונה שלא מאפשר לו להיכנס. מעולם לא שמתי לב לשלט הזה בעבר. נסענו לפרוק את המכולה באזור פתוח, העמסנו על משאיות ומשם בחזרה לבית. יום של 3 שעות שלוש התארך לשבע שעות וללא ספק היה מאתגר.
נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il
צילום: דוינה זגורי
אני מאמינה גדולה בקניות אונליין. מעולם לא אהבתי להסתובב ברשתות ובקניונים. תמיד העדפתי את השווקים ואת החנויות הקטנות הייחודיות, ועבורי השעות הפנויות ביותר לבחון ולבחור מוצרים יפים לבית הן השעות הקטנות של הלילה – אז מה יותר טוב מאונליין?
אבל דעתי לחוד והמציאות לחוד. קיבלתי הרבה פניות של לקוחות שרוצות לבא ולחוש את המוצרים, וכנראה להכיר אותי כדי לדעת מי עומד מאחורי המותג, כי בכל זאת נחת פה עוף זר. לכן חוץ מהאתר אני מקיימת מכירות ביתיות וכמובן ירידים גדולים.
אני שמחה לומר שכל חודש יש יותר מכירות וחגגתי לאחרונה שנה למותג במסיבת יום הולדת באתר. היה מצוין. הרגשתי שסופסוף הצלחתי לשבור איזה מחסום – אולי השם שלי טיפה יותר מוכר, אולי פגשו אותי או שמעו עלי ומוכנים "לקחת את הסיכון".
נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il
צילום: דוינה זגורי

טקסטיל

אני הכי מתחברת לטקסטיל וגם גדלתי בבית עם חיבור לטקסטיל. אימי היקרה (ז"ל) עסקה שנים רבות באופנה. הייתה לה חנות בגדי מעצבים ברמת השרון, והייתי מתלווה אליה לתצוגות אופנה ולסטודיו של מעצבים.
סבתי, אמה של אמי, הייתה אלופה במלאכות-יד. גובלנים, קרושה, כריות, מצעים רקומים ביד, סוודרים, נעלי בית לחורף, שמיכות, שטיחים – הכל עשתה לבד. עד היום אני שומרת מגוון מפריטיה.
תמיד הכי נמשכתי לקנייה של פריטי טקסטיל, החל משטיחים שסחבתי ממקומות שונים בעולם, דרך מצעים, כירבוליות, מפות שולחן, כריות וכדומה.
אחרי טקסטיל, האהבה הנוספת שלי היא כלי קרמיקה. יש לי אוסף של כלי קרמיקה ואני תמיד שמחה שיש לי הזדמנות לרכוש חדש.
נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il
צילום: דוינה זגורי

הייחוד שלי

אני מגשימה לעצמי חלומות. משתדלת שרוב המוצרים שלי יהיו מחומרים טבעיים ובעבודת יד ושזה יהיה ניכר בהם. בגלל שמדובר בעבודת יד הפריטים שלי אפילו לא תמיד זהים זה לזה. יש מוצרים שאני רואה ואוהבת בתערוכות כפי שהם, ומזמינה בדיוק כפי שראיתי, אבל לפעמים אני מסתובבת בתערוכות ומיד רואה בדמיוני איך הייתי משלבת טכניקה אחת עם טכניקה אחרת וכך אני יוצרת מוצרים חדשים שמשלבים טכניקות שונות. לא קל למצוא ספקים שיהיו מוכנים לעבוד בכמויות קטנות ועם העובדה שאני רוצה מוצרים בעיצוב שלי, אבל אני מוצאת.
אם עלי להגדיר את הלקוחה שלי אז היא אשה (אם כי יש לי גם לא מעט לקוחות גברים והם אהובים עלי מאד, אך הם עדיין המיעוט), בגיל 35-65, שלא מגיעה אלי כדי למצוא את הפריט הטרנדי ביותר או את הצבע העכשווי, אלא מחפשת את איכות הבד במצעים היפהפיים שלי, את הייחוד שמשולב עם קלאסיות ואת העובדה שהם לא מופיעים באף חלון ראווה. אין אצלי כמעט הדפסים – אננס-פלמינגו-טרופי. הבדים שלי הם חלקים או עם דוגמא שהיא חלק מטקסטורת הבד. אני משתדלת לייצר פריטים שיהיו יפים גם בעוד הרבה שנים וגם יתאימו לסגנונות שונים.
נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il
צילום: דוינה זגורי

השראה

אני יכולה להסתכל שעות על פריחה וגווניה, על דוכני ירקות, על טיח של בתים, על צבעים משתנים של סלעים, על האופנה הלבישה של האנשים שחולפים מולי, על ההשתקפות של העננים בשלוליות, על מזון בצלחת. הכל.
נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט

צבע

סקאלת הצבעים המועדפת עלי מאז ומתמיד היא גווני הכחול. מתכלת בהיר ועד כחול עמוק וכהה. וגם ירקרקים ואפורים. יחד עם הסקאלה של הצבעים הקרים, אני מאד אוהבת נגיעות של כתום, חמרה, בורדו, וגווני עץ. אני אוהבת צבע, ממש לא מונוכרמטית באופיי, אבל לא מתחברת לצבעוניות עזה.
נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il
צילום: דוינה זגורי

עבודה מהבית

אחד היתרונות הגדולים בעבודה מהבית הוא הנוכחות החזקה של העבודה הקשה שכרוכה בתפעול השוטף והמסר לילדים שצריך לעבוד קשה בעבור ההכנסה.
אני מודה, שלפעמים העסק משתלט על החיים הפרטיים בבית, בייחוד כאשר אני מתכוננת ליריד גדול או כאשר מגיעה סחורה.
התלבטתי האם לשכור חלל תצוגה, אני מוצאת גם תועלת בהפרדה של העסק והחיים הפרטיים, אבל העלויות הכרוכות בכך היו גורמות לייקור משמעותי של המוצרים שלי וזה לא מתאים, בטח לא בשלב הזה.
שילוב הצרכים בין האימהות וניהול הבית ובין ניהול העסק גם הוא מאתגר אותי. לפני כן, בהיותי שכירה, עבדתי עד אחר הצהריים וכשהגעתי הביתה, הייתי בבית. נטו. היום הכל מתערבב. לקח לכולנו זמן להסתגל.
כאשר לקוחות רוצים להגיע לראות מוצרים אני תמיד נענית בשמחה, אני מסבירה בטלפון שמדובר על בית פרטי, חי ותוסס, עם ילדים וחברים ולעיתים גם ריח של בישול, שהמוצרים נמצאים במחסן במרתף ושאין לי איזור תצוגה מפונפן – הכל כדי לתאם ציפיות.
רוב הלקוחות מאד אוהבים את הקשר הבלתי אמצעי הזה ואוהבים לרדת למחסן. כמובן שכשאני מארגנת מכירה מסודרת, אז אני מארגנת את כל קומת הכניסה לבית, עם תצוגה יפה של מוצרים ואז ניתן לבוא ולהתרשם מהם.
נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il
צילום: דוינה זגורי

הכי כיף בעבודה

אני מוצאת שלושה דברים שהם הכי כיפיים בעסק שלי:
הראשון – פגשתי כל כך הרבה אנשים חדשים ובייחוד נשים מקסימות, מוכשרות, מפרגנות, שזה פשוט עונג צרוף. גם לקוחות וגם קולגות. מעצבות פנים, בעלות עסקים קטנים, רובן ככולן חולקות מידע ומסייעות. אני מאד מאמינה בנדיבות. העולם הוא גדול ופתוח.
השני – מילים טובות מלקוחות. אני מאד משתדלת לתת שירות אישי. להיות נגישה. להיכנס לנעלי הלקוח. ואני שמחה שזה חוזר אלי עם מילים טובות על המוצרים, על החוויה.
השלישי – העצמאות. אני מייצרת את מה שאני בוחרת לייצר וזה משקף אותי. אני מתחילה את הבקרים שלי עם כוס קפה בגינה ורק אחר כך מתפנה לעבודה. אני פחות כבולה למסגרת קבועה של שעות עבודה ויש לי הרבה גמישות.
נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט

אוהבת במיוחד

אני אוהבת במיוחד את הסלים הארוגים והרקומים. מלבד יופיים, הייצור שלהם נעשה במסגרת עמותה המעסיקה נשים, הגרות רחוק מאיזורי תעסוקה. כלומר, מאפשר להן להישאר בכפרים שלהן, לעבוד ולהרוויח, ולתפקד במגוון עיסוקיהן האחרים מבלי לבזבז שעות רבות ביממה בנסיעה אל מקום העבודה ובחזרה.
יש אומרים "עניי עירך קודמים" ואני לא מתווכחת עם זה, אבל אני מאמינה שאם אפשר לסייע גם במקומות רחוקים על פני הגלובוס, אז צריך.
נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il
צילום: דוינה זגורי

מפרגנת

מעולם לא נעזרתי בשירותיה של מעצבת פנים, והיום ברור לי שאם אשפץ או אעבור לבית חדש בוודאות אשכור מעצבת. אני מאד ערה לערך המוסף הגבוה של מעצבת פנים בניצול אופטימלי של החלל, אפילו עבור אנשים שיודעים לייצר חלל יפה ומעוצב.
מהמעצבות שאני מכירה כעת, אני מאד אוהבת את העבודות של ליאת הדס, מירב חביב וגם מרב שדה. אני אוהבת שהבתים שלהן אינם שבלוניים, לכל בית יש את האופי שלו ואצל כל אחת בדרכה שלה. הבתים שלהן נותנים תחושה של בית חי ועובד. אני אוהבת שנותנים מקום לחפצים קיימים, לטעם אישי.
נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט
נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il
צילום: דוינה זגורי

טיפ

השקיעו בחדר השינה שלכם. לפחות שליש מחיינו אנחנו מבלים שם. אנחנו כל כך משקיעים בנראות של הסלון והמטבח, והרבה פעמים זונחים את חדר השינה. אין כמו להיכנס למיטה מוצעת במצעים מפנקים שאנחנו אוהבים, וממש לא צריך הרבה סטים. השקיעו בכיסוי מיטה ובכריות בגדלים שונים. לפרוש כיסוי מיטה ולסדר כריות מדי בוקר, זה ענין של חמש דקות, ולחזור לחדר שינה מסודר זו תחושה נפלאה.
נעים להכיר: הדס שדה www.pnim.co.il
צילום: דוינה זגורי

חלומות

אני מאד שמחה על השינוי שעשיתי ומאחלת לעצמי להמשיך ולהרגיש שאני לומדת ומתפתחת כמו שהרגשתי בשנה החולפת, ויחד עם זאת – להרגיש שכבר יש לי ניסיון להישען עליו, להיות מותג מוכר עם הרבה לקוחות חוזרים. שתהיה לי עבודה רבה עם מעצבי פנים ועם מעט חנויות קטנות שימכרו את מוצריי, ביחד עם אתר פעיל מאד שמהווה את עיקר העסק.