היא התאהבה בה כשהגיעה לצלם חתונה של זוג חברים, והיתה מוכנה לחכות שנה וחצי עד שתתפנה. היא מחוברת לצבעוניות שמחה ומשוחררת, ולא מוכנה להתקבע על סקאלת צבעים מחייבת. הצלמת שרון כהנא הזמינה אותנו לביקור בסלון דירת שני החדרים שלה בשכונת בזל בתל אביב, ואנחנו התאהבנו ממבט ראשון.

L09A5250

45

שרון: לגור בקרבת בזל היה החלום שלי במשך שנים, ובכל פעם שחזרתי לכאן לראות דירה בתקווה שזו האחת, חזרתי על עקבותיי מאוכזבת. לא התפשרתי על הסביבה החיצונית ולא על החלל הפנימי שהיה לי כל כך חשוב, מאחר ואני עובדת הרבה מהבית.

L09A5256

חיפשתי חלל מואר וקטן, כי אני לא אוהבת דירות גדולות יותר ממה שאני צריכה. למעשה, הדירה הנוכחית שאני שוכרת סומנה לפני כשנה וחצי, כשצילמתי חתונה של זוג חברים, ומאז ציפיתי ליום שהם יודיעו לי שהיא מתפנה, וזה אכן קרה בספטמבר האחרון. עזבתי את דירתי שבשוק הפשפשים יפו. שמחה וצוהלת חזרתי לצפון מרכז תל אביב המוכר והאהוב.

123

L09A5261

אני צלמת סטילס, וכמי שמחוברת מאוד לאסתטיקה ויופי, היה לי ברור וטבעי שגם את החלל בו אני גרה, אעצב עם המון תשומת לב.
אין לי סגנון מנחה אחד מלבד: שיהיה צבעוני ויפה. אני רוכשת חפצים שבעיני נתפסים כמיוחדים מאוד, ומקשים עלי להשאיר אותם בחנות…זה הם זו לא אני.
L09A5266
זה יכול להיות וינטג' אמיתי (לוח "מי תורן" שקבלתי מאחותי), צנצנת נצנצים שנתתי לאחותי התאומה, שני, שהפכה אותה לעשירה ויפה הרבה יותר בזכות הוספת פרחים וציפורים מפלסטיק, כריות צבעוניות שלאו דווקא "מתכתבות" אחת עם השניה שרכשתי בחנות ג'ינג'ר שבנווה צדק, והמון פריטים אחרים מעץ, פלסטיק, אבן ומה לא, העיקר שלא יהיה צבע אחד מנחה בבית.
L09A5258
L09A5259
את עיקר הקניות אני עושה בחנויות הכי יפות לטעמי בתל אביב: סופי – בשוק הפשפשים, דלארטא – בבזל, שונרא חפצים – ביוחנן הסנדלר, אסופה – ביהודה מרגוזה יפו, והרבה חנויות קטנות וקסומות בלוס אנג'לס, כשאני מבקרת את משפחתי.
L09A5283
L09A5264
L09A5299
יש לי שני אוספים שאני מאוד גאה בהם: מלחיות ופלפליות – אותם אני רוכשת בחנויות בארץ כמו Golf&Co, וגם בחנויות בברלין וארה"ב, וכרטיסי הטענה של סטארבקס שיוצאים בעיצובים שונים ומשונים ובעיקר צבעוניים ומשמחים.
מאחר ואני גם מצלמת חתונות, יש לי תמונות חתן כלה שרכשתי בארה"ב ומסגרתי במסגרות זהב Golf&Co.
L09A5268
אני אוהבת את פינת הים שלי שמכילה תמונת שמן של נמל שנרכשה באחת מסמטאות זכרון יעקב וצויירה על ידי בטי רובינשטיין, ספינות עץ שיוצרו משאריות עץ וברגים שנקנו בחנות האון ליין המדהימה "קולולוש", תמונות, ספינות, משוט ודגי עץ שנרכשו ב"שונרא חפצים"- חנות שכואב לי הלב לעזוב אותה כל פעם מחדש…
L09A5285
L09A5291
את החלל אני כל הזמן מאבזרת, זה אף פעם לא באמת נגמר. עכשיו קניתי מדפים צבעוניים בורוד פוקסיה מטווינליגן כדי שיהיה לי עוד מקום להציג בגאווה את הפיצ'פקעס הקטנים שאני בוחרת שיהיו לי בבית. לתוספת צבע, אני גם דואגת לי לפרחים צבעוניים כל סוף שבוע.
L09A5296 (1)
L09A5274
אני אוהבת את תהליך קניית החפצים והדרך שבה הם משנים את חלל הבית שלי, ומוסיפים לו עניין, מקוריות ושמחה. אני מאוד מאוד אוהבת את הדירה שלי, ונהנית לקנות כל כך הרבה דברים שונים אחד מהשני, אבל עדיין חיים בשלום ויזואלי זה עם זה.
צילום: שרון כהנא
תודה רבה לשרון על השיתוף המקסים הזה. נשמח לארח עוד חדרים מעניינים – מוזמנים לכתוב לנו.

תגובה אחת

  1. סיון קונוולינה

    מקסים! גם בצילומים וגם בעיצוב יש קומפוזיציות מעלפות. תודה על הביקור מרחוק :)