חדר השינה הוא אי המבטחים השקט והרגוע שאנחנו אוהבים להגיע אליו בסופו של יום עבודה ובו אנו שואפים להותיר מאחור את המולת היומיום. לא תמיד חדר השינה שלנו זוכה להתייחסות עיצובית בסדר העדיפויות התקציבי לעומת החללים הציבוריים, אך כדאי תמיד לזכור את חשיבותו כמקום שבו אנחנו שוהים שעות רבות ביממה ובו אנחנו גם נטענים ומתמלאים באנרגיות חדשות.
ביקשנו מהמעצבות מעיין מנור ורוית רזניק מסטודיו Details לשתף אותנו במספר טיפים לעיצוב מנצח בחדר השינה.
מעיין ורוית: "כאשר ניגשים לתכנון ועיצוב חדר שינה, יש צורך לבחון את הצרכים הפונקציונליים ובד בבד לגבש את הסגנון, הצבעוניות והחומריות בחלל. יש לשים דגש על יצירת מרחב המשלב רוגע, רכות ואינטימיות –מפלט מחיי היום יום האינטנסיביים. הממלכה הפרטית שתגרום לכם אושר בלכתכם לישון וכאשר אתם מתעוררים בבוקר.
המגמה הרווחת כיום בחדרי השינה היא יצירת סוויטת הורים מפנקת, העונה על צרכים מגוונים – שינה ומנוחה, אחסון, חדר רחצה ומרחב.
אנו יוצרות את החללים הללו על ידי תכנון פתחים ועבירות בחלל, תכנון נגרות ייעודית, חיפוי פרקט המעניק חמימות, בחירת פלטת צבעים רגועה ונעימה וכמובן טקסטיל משובח. אז על מה לא היינו מוותרות?

חלונות ופתחים

כולנו אוהבים אור טבעי שנשפך פנימה מהחלונות אל תוך חדר השינה. זוהי ללא ספק הדרך הכי נעימה להתעורר בבוקר. ישנן מספר אפשרויות להכנסת אור טבעי אל חדר השינה, כגון: סקיי לייט בתקרת החדר וריבוי חלונות. את המיטה כדאי למקם במרכז החדר, כאשר לפחות אחד מהחלונות הגדולים ממוקם על הקיר הצדדי למיטה או על הקיר שממול המיטה.

עיצוב: סטודיו Details, צילום: שירן כרמל

פתרונות אחסון ונגרות ייעודית

אנחנו אוהבות לתכנן נגרות ייעודית המותאמת לצרכים האישיים של הלקוחות. נגרות היא בעלת משמעות גדולה, הן מבחינת ניראות והן מבחינת מענה לצרכים פונקציונאליים. הנגרות הייעודית משקפת את הסגנון העיצובי שנבחר לחלל. סגנון מודרני מתאפיין בחזיתות חלקות עם ידיות אינטגרליות ולעומת זאת, סגנון כפרי בא לידי ביטוי בחזיתות עם מילואות וידיות חיצוניות. לדעתנו שילוב בין סגנונות יוצר תוצאה מתוחכמת ומעניינת.

עיצוב: סטודיו Details, צילום: שירן כרמל

פרקט

מומלץ לחפות את רצפת חדר השינה בפרקט עץ. השימוש בעץ נעים למגע כפות הרגליים, עוטף את החדר בחומר ומעניק ערך מוסף ויזואלי חמים לחלל.
עיצוב: סטודיו Details, צילום: הגר דופלט

תאורה

המגמה הרווחת כיום לתאורה מרכזית בחלל, היא שימוש במאוורר תקרה מעוצב, עם תאורה פנימית, אשר פותר בדרך כלל את בעיית החום בקיץ וגם נותן מענה עיצובי. במידה ויש העדפה לגוף תאורה מרכזי, מומלץ לבחור בגוף תאורה עדין המעניק תאורה נעימה בחלל. מומלץ להשתמש בסוגים שונים של תאורה – פונקציונלית ואווירה, על מנת לאפיין פינות שונות בחדר (כגון: פינת קריאה). מומלץ לתכנן את תאורת צידי המיטה כך שגופי התאורה יהיו תלויים מהקיר או מהתקרה, על מנת להשאיר מקום פנוי על שידות הצד.
עיצוב: סטודיו Details, צילום: הגר דופלט
עיצוב: סטודיו Details, צילום: הגר דופלט
עיצוב: סטודיו Details, צילום: שירן כרמל

טקסטיל

טקסטיל הוא עולם ומלואו בכל הקשור ביצירת אוירה אינטימית ונעימה בחלל.
וילונות – הם בעלי השפעה רבה על האווירה בחדר. הם משרים רכות ועדינות בחלל. במקרים מסוימים, בנוסף לערך העיצובי, ישנו גם ערך מוסף פרקטי. כאשר אין תריסים בחדר השינה, ניתן להשתמש בוילון דו-שכבתי, כאשר השכבה הראשונה הינה אטומה ומאפשרת האפלה והשכבה השנייה הינה שכבה דקורטיבית. כאשר ישנם תריסים, ניתן לבחור בוילון שקוף ורך, אשר יטשטש את ארגזי התריס ויעדן את מסגרת האלומיניום.
מצעים – למצעים יש תפקיד חשוב במראה ובאווירה של חדר השינה. צבעוניות המצעים היא נגזרת של פלטת הצבעים שנבחרה לחלל. מומלץ לבחור מצעים חלקים מתוך פלטת הצבעים ולעשות MIX &MATCH.
כריות נוי – הנחת כריות נוי על גבי המיטה מוסיפה צבע וטקסטורה מעניינים לחלל. מומלץ לתכנן מראש מקום אחסון לכריות בסוף היום.
שטיחים – אמצעי נוסף המעניק צבע וחום לחלל. מיקום השטיח נקבע בהתאם לשטחים הריקים בחלל, ליד ארון הבגדים והמעברים. כמו כן ניתן לפרוס שטיח גדול, שחלקו פרוס מתחת למיטה.
עיצוב: סטודיו Details, צילום: אורית ארנון

צבעוניות הקירות וטפטים

לקבלת מראה שלם ומושלם יש להתייחס למעטפת הכוללת של החלל – בין אם זה באמצעות טפטים, ובין אם זה על ידי צביעת קירות.  שילוב בין טפטים לבין קירות הדוגמים גוון הקיים בטפט יוצרים חוויה הרמונית ומושלמת.

עיצוב: סטודיו Details, צילום: שירן כרמל

חדר רחצה פתוח לחלל חדר השינה

אנחנו בעד לבטל קירות והפרדות על מנת לפתוח כל חלל ככל שניתן ליצירת מרחב וזרימה גודל ואושר. כך מתקבל חדר רחצה יפה ומעוצב המהווה חלק בלתי נפרד מיחידת ההורים. הקונספט יכול להתאים לכולם כיוון שניתן לשלב בין זכוכית חלבית לזכוכית שקופה וכך בעצם לייצר את האינטימיות המתאימה לכל אחד.

עיצוב: סטודיו Details, צילום: שירן כרמל

פתרונות תלייה

ברוב הבתים נערמות ערמות בגדים בחדרי השינה. כדי להימנע מכך אנחנו ממליצות על פיתרונות אפשריים: קולבים מעוצבים, מעמד דקורטיבי או ספסל.

עיצוב: סטודיו Details, צילום: גלית דויטש
עיצוב: סטודיו Details, צילום: אורית ארנון
עיצוב: סטודיו Details, צילום: הגר דופלט

אמנות וחפצים אישיים

תמונות על הקירות מעניקות נופך אישי וסיפורי לחלל. אנחנו מאוד אוהבות להשתמש באמנות ישראלית – כיום היא מאוד מגוונת ונגישה לקהל. חפצים אישיים שומרים על ציביון אישי וייחודי.

עיצוב: סטודיו Details, צילום: שירן כרמל
עיצוב: סטודיו Details, צילום: שירן כרמל
עיצוב: סטודיו Details, צילום: שירן כרמל

כל חדרי השינה המוצגים בכתבה עוצבו על ידי סטודיו Details.
עוד על סטודיו Details תוכלו לקרוא כאן>>

לקישור לאינסטגרם שלנו>>
לקישור לאינסטגרם שלנו>>

תגובה אחת

  1. מירב שמחה

    היי אשמח לדעת מאיפה השידה ליד המיטה ( שילוב של לבן ועץ)???