המעצבת טל וולנסקי סגרה גדלה במשפחה יצרנית בעלת רשת לייצור ועיצוב ארונות, אבל לא תמיד הייתה בטוחה שתרצה לעבוד שם כשתהיה גדולה. רק כאשר סיימה את לימודי העיצוב והרגישה שיש לה מה לתרום בנושא פיתוח העיצוב בחברה, הצטרפה אל משפחתה והפכה להיות המעצבת של חברת ריביירה.

הבית של טל וולנסקי סגרה - מעצבת בחברת ריביירה, צילום: גדי סיארה
צילום: גדי סיארה

5 עובדות

1. אני אמא ל-3 ילדים (7.5,6,1). גם לבן זוגי קוראים טל והוא אפילו נולד בתאריך הלידה שלי. מדי שנה אנחנו חוגגים יחד את יום ההולדת וביומיום חולקים את אותו השם וצריכים לשים לב לחשבונות…
2. כל חיי היה לי ברור שאתעסק באמנות ובעיצוב. תמיד ציירתי והתעסקתי בחומרים ויצירה. יש לי יכולת אוטודידקטית ליצירה, תמיד הסתכלתי על חומרים ולמדתי לבד איך לעבוד איתם. (לסרוג, למשל, למדתי רק מלהסתכל על סבתא שלי בילדותי).
3. אני בוגרת תואר ראשון במחלקה לעיצוב מבנה וסביבה בשנקר, ותואר שני בעיצוב בתכנית לעיצוב אופנה, טקסטיל, תכשיטים ואביזרים בשנקר. יש בי אהבה גדולה לעבודה עם חומרים, טקסטורות, איורים ועבודות קראפט. המעבר בין לימודי עיצוב פנים ולימודי תואר שני בינתחומי מעולמות הטקסטיל והתכשיטים, פתחו בפניי עולמות עיצוב חדשים אותם אני מביאה לידי ביטוי בעיצוביי.
4. אני בתו של אורי סגרה, מנכ"ל ובעלים של חברת ריביירה. התברכתי במשפחה יצרנית בעלת רשת לייצור ועיצוב ארונות ותמיד היה לי ברור שאתחיל לעבוד בחברה רק כאשר יהיה לי מה לתרום, לכן בסיום לימודיי נכנסתי לעבוד כמעצבת החברה.
5. בשעות הערב כשהילדים הולכים לישון אני מוצאת את הזמן לאהבה שלי לציור ורקמה.

הבית שלי

בנובמבר 2017 נכנסנו לבית חדש, דירת קבלן בכפר סבא הירוקה. לאחר לידת בני השלישי הרגשנו צורך לגדול ולכן רכשנו דירת 6 חדרים 140 מ"ר שהפכה לדירת 5 חדרים.

הבית של טל וולנסקי סגרה - מעצבת בחברת ריביירה, צילום: גדי סיארה
צילום: גדי סיארה

כבר בשלב התכניות היה לי ברור שמרבית החיים במשפחה עם 3 ילדים קטנים מצריכה חלל ציבורי גדול, רוב שעות אחר הצהריים ובסופי שבוע הילדים נהנים לשהות במחיצתנו. מכיוון שמדובר בדירת קבלן, נאלצנו לשנות את מבנה הדירה לחלוטין על מנת להתאים אותה לצרכינו.

ביתה של טל וולנסקי סגרה - מעצבת בחברת ריביירה, צילום: גדי סיארה
ביתה הפרטי של טל, צילום: גדי סיארה

המטבח והסלון שהיו בגודל סטנדרטי הורחבו ונפתחו לחלל אחד גדול. המטבח שהיה במקור קטן, עבר להיות במקום חדר+שירותים שתוכננו בכניסה לבית. במטבח יחידת אי גדולה עם דלפק ואחסון הפונה לסלון. האי מותאם לארוחות ערב משפחתיות. הסלון מתוכנן כך שיש גם פינת ישיבה נפרדת ופינת רביצה עם פופים לילדים. בסלון תוכננה פינת עבודה מרווחת ונוחה ומצד שני מתמזגת עם החלל.

ביתה של טל וולנסקי סגרה - מעצבת בחברת ריביירה, צילום: גדי סיארה
ביתה הפרטי של טל, צילום: גדי סיארה

הספריה בסלון היא חלום ישן שהיה לנו, והחלל המרווח איפשר לנו להגשים את החלום ולתכנן ספריה גדולה. הספריה משלבת יחידת פורניר עם דלתות בצבע שחור שחרוטות ב-CNC ומשלבת אחסון של כלי הגשה וספרים.

עיצוב

כשהתחלתי ללמוד בשנקר לא הייתי בטוחה שזה התחום אותו אני אוהבת. כשהתחלתי לעסוק בפרוייקט הגמר שלי הבנתי שהאהבה הגדולה שלי היא לעולם הטקסטיל, אבל זה לא סותר. בפרוייקט הגמר התמקדתי באריגת חללי פנים תוך חקירה של אמנות האריגה. כיום אני מביאה את האהבה שלי איתי לעיצוב הארונות ולעיצוב פנים. בהתחלה לא תכננתי להגיע לעבוד בריביירה, וכשסיימתי את לימודי העיצוב החלטתי לחבור לאבי ולפתח את תחום העיצוב בחברה.
גדלתי בבית של יצרני ארונות מגיל אפס, הביקורים במפעל היו על בסיס שבועי (נסורת לאוגרים וקרשים בל"ג בעומר לא היה חסר). אני בתחום כ-9 שנים, ההתמקצעות בתחום הארונות הגיעה עם הזמן ועדיין יש הרבה מה ללמוד מכיוון שהתחום מתפתח כל הזמן. עבודה מול הספקים השונים והאילוצים המאתגרים מפתחת את היצירה.

נעים להכיר: טל וולנסקי סגרה - מעצבת בחברת ריביירה, צילום: גלעד רדט
ארונות ריביירה, צילום: גלעד רדט

הייחוד שלי

הייחודיות שלי בתחום נובעת מהעיסוק שלי בטקסטיל וקראפט. יש לי הבנה אקדמאית בעולם העיצוב תוך שימוש בחומרים ייחודיים, דוגמת הארון הרקום שנוצר כארון קונספט וזכה להתלהבות מצד מעצבים רבים. הארון עשוי בעבודת יד: פלטת MDF מחוררת ב-CNC ורקומה ברצועות חוטי טריקו לפי פאטרן שיצרתי. במהלך השנים יצאתי לתואר שני בתחום טקסטיל, אביזרים, אופנה ותכשיטים וזה פתח לי את היצירתיות לכיוונים נוספים. כמעצבת פנים יש לי יכולת לראות את התמונה הרחבה.

נעים להכיר: טל וולנסקי סגרה - מעצבת בחברת ריביירה, צילום: ישראל כהן
ארונות ריביירה, צילום: ישראל כהן
נעים להכיר: טל וולנסקי סגרה - מעצבת בחברת ריביירה, צילום: ישראל כהן
ארונות ריביירה, צילום: ישראל כהן

מאתגר

האתגר הכי גדול שגיליתי בדרכי המקצועית הוא שארון הוא בסך הכל קופסא. מאוד מאתגר לעצב קופסא עם 6 פיאות. ההישג שאני הכי גאה בו הוא שאני ממשיכה בחיפושים אחרי החידושים על מנת להפוך את הקופסא הזו לרהיט בעל אופי.

מרגש

התרגשתי כשזכיתי בתחום החדשנות בתחרות העיצוב בתערוכת "ריהוטים" עם ארון המשרביה.

ארונות ריביירה - מעצבת פנים אירה שריג - צילום: אלעד גונן
ארונות ריביירה, עיצוב: אירה שריג, צילום: אלעד גונן

הכי מעניין

החיפוש אחרי חומרים חדשים והחשיבה כיצד לשלב אותם בארונות. היום ארון הוא פריט עיצוב בחלל ויש לו משמעות רבה בעיצוב החדר.

השראה

אבא שלי מעורר בי השראה במובן האישי והמקצועי. הוא תמיד סקרן לגלות דברים חדשים, לחקור וליישם. הוא מנטור מעולה, שלקח את החברה בגיל 20 והביא אותה למה שהיא היום עם הרבה סבלנות, נועם ואורח-רוח.

הפריטים האהובים עלי

הארון הרקום הוא בין הפייבוריטים שלי. יש לי אליו סנטימנטים בעקבות הרבה שעות עבודה עליו. ואני אוהבת גם את ארון המשרביה משולב עם המראה.

ארונות ריביירה, צילום: ישראל כהן
  ארונות ריביירה, צילום: ישראל כהן

אם לא הייתי עוסקת בעיצוב ארונות

אז בטח הייתי נוסעת בעולם ומחפשת סדנאות שיאפשרו לי להיות שוליה כדי ללמוד מקצועות של פעם. אני רואה את עצמי יושבת באיזו עיירה נידחת בהודו ומדפיסה עם המקומיים על בדים.

הייתי רוצה להלביש את הבית של

האדריכל הספרדי סנטיאגו קלטרווה. כשסיימתי את לימודי עיצוב הפנים חלמתי לנסוע לעבוד במשרד אצלו. קלטרווה מתכנן מבנים ייחודיים וגשרים תלויים ברחבי העולם. אחד מהם הוא גשר המיתרים בירושלים.

ארונות ריביירה - עיצוב פנים והום סטיילינג: אושרת ואפרת - צילום: גלעד רדט
ארונות ריביירה, עיצוב פנים והום סטיילינג: אושרת ואפרת – צילום: גלעד רדט

מפרגנת

טל נחום המוכשרת, בתואר השני פגשתי הרבה אנשים מוכשרים, אבל אליה התחברתי באופן מיוחד. היא מעצבת אופנה מוכשרת בטירוף. יכול להיות מעניין לעשות שיתוף פעולה ולייצר קולקציה משותפת.

ארונות ריביירה, צילום: גלעד רדט
 ארונות ריביירה, צילום: גלעד רדט

טיפ

אל תשאירו את הארונות לסוף. חשוב לקחת בחשבון את תכנון הארונות בשלב מוקדם בתכנון הבית על מנת לתכנן להם מקום ייעודי ולייצר מספיק אחסון בבית וגם על מנת לא להישאר בלי תקציב. ארונות זה עסק לא זול ונוטים לזלזל בתכנון מקדים שלהם.

ארונות ריביירה, צילום: ישראל כהן
ארונות ריביירה, צילום: ישראל כהן

חלומות

אני חולמת לייצר סדרת פרימיום תחת השם שלי של ארונות/אחסון שמשלבים טכנולוגיה וחוזקות של טקסטיל מול הרכות שלו. אני חולמת להכניס את טביעת היד שלי לתוך הארונות כך שידעו לזהות ישר שמדובר בארון שאני עיצבתי, וגם להכניס את האמנות שאני עושה לתוך המוצרים.

ריביירה

3 תגובות

  1. איל קוקלר

    מדהימה!!!

  2. אוהד שטרנברג

    one of a kind!

  3. שלומי אשכנזי

    אלופה!