הם נמצאים איתנו כבר די הרבה שנים, אבל אפשר לומר שרק בשנים האחרונות אנחנו נפתחים אליהם ומוכנים לוותר על הקבעון הלא מוצדק שליווה אותנו – הקיבעון שגרס שטפטים הם סוג של התחייבות דרמטית וגורלית שאנחנו לוקחים עבור הקירות שלנו.
אז נכון שבעבר הרחוק החלפה/הסרה של טפטים הייתה משהו מסובך, אבל זה היה ממש מזמן והטפטים כיום מאפשרים הסרה פשוטה שתקל עליכם את החלפת הטפט ברגע שתחפצו בכך.
שאלנו מספר מעצבות לגבי שילוב הטפטים בחללים השונים ואנחנו בטוחות שהתמונות שמשלבות סגנונות מאוד שונים זה מזה, ישכנעו אתכם שבעצם כל איזור בבית יוכל לאמץ אליו בשמחה טפט.

החלל הציבורי

טל מידן: "הטפטים הם סימן ההיכר של המשרד שלי. באמצעות הטפטים אנחנו מבדלות פינות בחלל הציבורי בבית, שמות זרקור על פינת חמד מסוימת, מאירות פינות אפלות וחסרות מעוף או להפך – נותנות כבוד לאזורים היותר מעניינים בבית באמצעות הטפטים כדי לגנוב את הפוקוס מהאזורים המשעממים".

www.pnim.co.il
עיצוב: טל מידן – דירתילי, צילום: אורית ארנון
www.pnim.co.il
עיצוב: טל מידן – דירתילי, צילום: אורית ארנון

שני רינג: "בחירה והתאמה של טפט לחלל זו אמנות בפני עצמה. ישנו כיום מבחר טפטים עצום וזהו חומר גלם מרתק שיכול לייצר אווירה לחלל כולו. לעיתים יש בכוחו להכתיב את סקאלת הצבעים של החלל כולו, במידה ומדובר בטפט דומיננטי. בכל דירה שאני מעצבת אני בוחנת האם ישנו מיקום שמתאים לטפט, כיצד הוא יכול לתרום לעיצוב החלל כולו ובעבודה משותפת עם הלקוחות, אנחנו מוצאים את הטפט שנכון להם ולחלל.

www.pnim.co.il
עיצוב: שני רינג, צילום: אדריאן דודה

לעיתים תכופות מיקום אידאלי בחלל ציבורי יהיה כרקע לפינת האוכל. כאן ניתן לשלב טפט דומיננטי, שיתן את אותו האפקט של צבע נועז, ויקפיץ את פינת האוכל כולה. טפט במראה אתני בשילוב כחול ולבן או תמונת טפט צבעי מים.

www.pnim.co.il
עיצוב: שני רינג, צילום: אדריאן דודה
לעומת זאת, במידה ונרצה למקם בקיר הטלויזיה, הכרחי לבחור טפט עדין, שלא ירצד. כך בחרתי טפט עם פאטרן של טרצו לדירת שלושה חדרים בבבלי".
www.pnim.co.il
עיצוב: שני רינג, צילום" אדריאן דודה
אפרת מידן: "יש כיום היצע ומגוון של טפטים שיכולים להחליף בקלות גם חומרים שונים כמו בטון, שיש עץ ועוד. הטפטים נותנים עומק לחלל והישום כל כך קל שאפשר מדי פעם להחליף את הטפט וממש ברגע לשנות את כל האווירה בחלל.
בדירה שבה שינינו את מיקום הטלוויזיה ממרכז הקיר אל העמוד שבפינה, התפנה כל כך הרבה מקום בקיר שממש התבקש למלא אותו. בחרתי ליישם טפט על הקיר וזה יצר עומק לחלל הסלון. בחרתי בטפט בגוון כחול – גוון שחוזר על עצמו בספה ובדלת הכניסה. זהו צבע מאד דומיננטי ולכן היה לי חשוב לייצר אחידות בחלל ולייצר הרמוניה.
www.pnim.co.il
עיצוב: אפרת מידן, צילום: עינת דקל

בדירה אחרת הוספתי את הטפט במרפסת בסוף התהליך באופן ספונטני. הדירה לא הייתה במקור עם מרפסת ולכן יצרתי את המרפסת. את חלון היציאה אל המרפסת מיקמתי 2 מ' אל תוך הבית וביטלתי את החלון והתריסים. כך נוצרה לנו מרפסת שהיא מעין ״בועה״ נספחת לדירה, ומתוקף תפקידה היה צורך להעניק לה עוד קצת בועתיות אפילו הומוריסטית. טפט טרופי של עלי בננה עזר להעניק את התחושה הזו".

www.pnim.co.il
עיצוב: אפרת מידן, צילום: אורן בירן

רעות פרידמן ברוכי: "המטבח בביתי השכור שהיה עשוי פורמייקה חומה פשוטה, עבר מתיחת פנים ללבן נקי ומעודכן והרעננות היתה מתבקשת. טפט עלים גאומטרי מעל גובה קרמיקה העניק רקע מעניין למדף עם אוסף הכלים והעציצים שלי.

www.pnim.co.il
עיצוב: רעות פרידמן ברוכי, צילום: אורית ארנון
www.pnim.co.il
עיצוב: רעות פרידמן ברוכי, צילום: אורית ארנון

מכיוון שהבית שלי קטן ופינת האוכל סמוכה, היה לי חשוב שיהיה שיח בין הטפט במטבח לזה שבפינת האוכל וכך יצא שבחרתי אותם מאותו קטלוג. דוגמת פרחי בר שנראית כאילו קטפו בחוץ והדביקו על הקיר שבתה אותי וממש הכניסה את החוץ פנימה.
משיקולי תקציב לא עטפתי את כל שלושת הקירות בטפט והמשכתי עד הרצפה עם צבע כשאת החיבור עם הטפט השלמתי עם קרניז צבוע. את גוון הפודרה לקיר בכוונה לא דגמתי מהטפט כמו שלפעמים נוטים לעשות. היה לי חשוב לבחור גוון בהיר שיתן רקע לשאר הרהיטים בחלל הקטן הזה, אבל שעדיין תהיה לו נוכחות".

www.pnim.co.il
עיצוב: רעות פרידמן ברוכי, צילום: אורית ארנון

הילה כהן זיזה: "כמעצבת אני משתמשת בטפטים המון, הן לחיזוק הסגנון העיצובי והן כתוחם אזורים מסוימים ואף כמחלק ויוצר הפרדה בקירות. כך למשל, בגרם מדרגות שקיר הסלון הוא ההמשך הישיר שלו, השתמשתי בטפט על מנת ליצור הפרדה ויזואלית בין אזור המדרגות לבין הסלון, כמו כן השתמשתי באותו הטפט גם סביב פינת האוכל וכך יצרתי הרמוניה בחלל.

www.pnim.co.il
עיצוב: הילה כהן זיזה, צילום: מאיה חבקין

טפט מרשים ודרמטי יכול גם ליצור את אפקט ה-wow בעיקר אם הוא מול הכניסה לבית, ובייחוד אם שאר החלל הוא מינימליסטי ובהיר והטפט מושך אליו את מירב תשומת הלב".

www.pnim.co.il
עיצוב: הילה כהן זיזה, צילום: מאיה חבקין

חדרי שינה

סטודיו פרי:  "בעיצוב חדרי שינה אנו מנסות ליצור חוויה של רוגע ,שקט, חמימות ואינטימיות על ידי שימוש בסקלת צבעים עדינה ונייטרלית ויצירת שכבות של טקסטורות בטקסטיל: שימוש בטפט, כריות נוי, שטיח וכיסוי מיטה. לרוב נחפה ונדגיש בטפט את קיר גב המיטה ונתאים אותו לריצוף, לצבעי הקירות ולשאר פרטי הטקסטיל- שטיח, כריות ווילונות שבחרנו, הכל כמובן גם בהתאמה לקונספט ולסגנון העיצובי של הפרויקט, כדי ליצור מראה מדוייק, הרמוני וחם.
הטפט צריך להיות מרגיע, בצבעים נעימים, עם טקסטורה עדינה ולא דומיננטי מידי. הטפט שבחרנו לגב המיטה בפרוייקט הזה הוא בצבעים טבעיים וחמים, עם דוגמא גאומטרית עדינה."

www.pnim.co.il
עיצוב: סטודיו פרי, צילום: הגר דופלט

סיון קונוולינה: "שילוב טפטים הוא אחת הדרכים האהובות עליי להכניס לחלל אופי וצבע. המגוון שקיים כיום בשוק מאפשר לבחור טפט שמשקף את הטקסטורות, הגוונים והגאומטריה האהובים על הלקוחות, מבלי לחשוש שזה יימאס. אני מאוד אוהבת לחזק את הנוכחות של הטפט באמצעות גווני קיר שאני דוגמת מהטפט עצמו. לעיתים קרובות, הטפטים הם אלה שמכתיבים את סקאלת הגוונים לחלל כולו, והתוצאה הרמונית ונעימה".

www.pnim.co.il
עיצוב: סיון קונוולינה, צילום: טל ניסים

סטודיו DM: "בבחירת טפט כדאי לחשוב על איזה אפקט אנחנו רוצים לייצר: דרמטי, עדין, שקט או נועז. בחדר השינה הזה רצינו לייצר מראה אלגנטי, עשיר, יוקרתי וגברי. בחרנו בטפט מחומר טבעי – שתי וערב של קש קלוע בשחור-לבן, שלא מושך את כל תשומת הלב, אך נותן רובד וטקסטורה מיוחדים, משלים את המונוכרומטיות בחדר ומתחבר לקו העיצובי של כל הדירה".

www.pnim.co.il
עיצוב: סטודיו DM, צילום: איתי בנית
www.pnim.co.il
עיצוב: סטודיו DM, צילום: איתי בנית

חדרי ילדים:

שירלי זיגדון: "כשבוחרים טפט לחדרי ילדים כדאי לנסות להתאים אותו לילדים שיתגוררו בחדר. אפשר לברר האם ישנם תחביבים או תחומי ענין שיכולים להיות משולבים בניראות הטפט.
בחדר הילדים שבצילום מתגוררים שני ילדים סקרנים וחקרנים, חובבי טבע ומדע, שהטפט שנבחר בשבילם מציג בעלי חיים שהמשותף להם הוא שכולם בוקעים מתוך ביצה, מסודרים בשורות בתוך צורות ביצתיות. כך הם יכולים להסתכל כל יום על הקיר בחדר וללמוד עוד קצת על הטבע שסובב אותנו".

www.pnim.co.il
עיצוב: שירלי זיגדון, צילום: אורית אלפסי
www.pnim.co.il
עיצוב: שירלי זיגדון, צילום: אורית אלפסי

ליאת עברון: "עיצוב חדרי ילדים הוא דינאמי, שהרי הם משתנים בתכיפות במהלך השנים ולכן חשוב לתכנן ולעצב אותם כך שיתאימו לתקופות שונות. הטפט עונה על הצורך הזה. הוא מעשיר את ניראות החלל בצבע וטקסטורה כמו ששום חומר אחר לא עושה, וכל זה בהשקעה כספית לא גבוהה וביכולת להחליפו בקלות. ההמלצה שלי היא לבחור בריהוט לבן או נייטרלי, ובמקביל ליישם טפט צבעוני עם דוגמא רבגונית שישמש כאלמנט עיצובי, שאפילו ישמש כשחקן הראשי של החדר. באופן כזה, הבחירה בצבע ובדוגמא נותנת טון לכל עיצוב החדר, בין אם מדובר בכחול רגוע שמעליו כוכבים או בחיות כתומות משמחות".

www.pnim.co.il
עיצוב: ליאת עברון, צילום: שי אפשטיין
www.pnim.co.il
עיצוב: ליאת עברון, צילום: שי אפשטיין

סיון קונוולינה: "לחדרי ילדים אני ממליצה לבחור טפטים שאינם ילדותיים מדי, כך שיהיו רלוונטיים לאורך זמן. חשוב לזכור שיש המון עומס ויזואלי וצבעוני שהופך את החדרים לילדותיים, ולכן עדיף שהטפט ירכך את העומס.
את הטפט אני משתדלת לבחור בחנות שאוכל לבחור בה גם וילונות ושטיחים. כך אני יכולה לראות בקלות איך כל הבחירות משתלבות יחד".

www.pnim.co.il
עיצוב: סיון קונוולינה, צילום: אורית ארנון

חדרי רחצה

והנה חלל אחד בבית שבו אנחנו לא ממש רגילים לראות טפטים – חדר הרחצה. ליאת עברון שילבה טפט יפהפה בחדר רחצה דרמטי במיוחד והוא מהווה דוגמא לכך שטפט יכול להוות תחליף הולם לחיפויי קרמיקה יוצאי דופן, במידה והמחוייבות לאריחי קרמיקה מחוץ לקופסא קצת מרתיעה אותנו.

www.pnim.co.il
עיצוב: ליאת עברון, צילום: איתי בנית

ליאת עברון: "חדר הרחצה מאפשר בחירות נועזות שלא מתאימות לחדרים אחרים, בגלל שהוא המרחב בו שוהים מעט זמן מבין חללי הבית. טפט הוא אחת הדרכים להעשיר את הקירות בצבע וטקסטורות. בבחירתו חשוב לקחת בחשבון אילו מהקירות פוגשים מים באופן ישיר ומה הם אלה שלא נוגעים במים. לקירות שלא נוגעים במים ההתייחסות תהיה כמו לקיר רגיל. בחדר הרחצה הזה הוחלט לעוף על העיצוב, תרתי משמע. בחרנו טפט שחור בדוגמא עמוסת עיטורים שמשווה לחדר מראה דרמטי שבשילוב עם המראה המוזהבת הופך לחגיגי במיוחד. הלקוחה אמרה לי כבר בפגישה הראשונה שלנו, שהיא חולמת על אמבטיה בשחור וזהב, ואני אמרתי לה שאני אשמח להשתולל איתה על החלום שלה"

לקישור לאינסטגרם שלנו>>
לקישור לאינסטגרם שלנו>>

 

4 תגובות

 1. דפנה ברקת

  אחת הכתבות המעניינות במגזין. כל כך שמחה לראות שהקהל הישראלי נפתח ליותר ויותר אפשרויות נועזות.

 2. הלה

  אשמח לדעת מאיפה גוף התאורה הצבעוני שבתמונה השניה. תודה!

 3. לימור

  אשמח לרשימת ספקים/חניות עבור הטפטים השונים

 4. זהבה

  אשמח לדעת מאיפה נקנה השטיח שבמטבח?