ליאת הדס

ליאת הדס חיפשה מקצוע שיאתגר אותה מבחינה אינטלקטואלית ויאפשר לה לבטא את כישרונותיה ואהבותיה. חוץ מאלה, היא גם מצאה מקצוע שההתפתחות בו היא אין סופית עבורה. ליאת יוצרת בכישרון רב בתים בעלי מהות מאוד ישראלית-ים תיכונית, שמשקפים את הגיאוגרפיה, ההיסטוריה, החומריות והתרבות המקומית, וגם יש בהם תמהיל מושלם של ישן וחדש.

21

חמש עובדות על ליאת

1. למדתי בתיכון של האקדמיה למוזיקה ומחול והייתי הראשונה שסיימה במקביל את שתי המגמות כרקדנית וחלילנית.
2. בגיל 20 פתחתי ביסטרו בירושלים עם חצר פנימית פסטורלית ליד הגלריה של אמא שלי, מתוך אהבתי לאירוח, אוכל טוב ועיצוב של חוויה.
3. מזה שנה אני עובדת על ספר עיצוב שיצא לקראת פסח והעבודה עליו היא אחד המסעות הכי מאתגרים ומדהימים שעשיתי.
4. פריז היא העיר האהובה עלי בעולם.
5. אני אמא לשלושה בנים.

על המעצבת ליאת הדס www.pnim.co.il
צילום: אביב קורט
על המעצבת ליאת הדס www.pnim.co.il
צילום: אביב קורט

העבודה שלי

אני בעלת משרד לאדריכלות ועיצוב שמתמחה בבניה פרטית למגורים, שיפוץ ועיצוב בתים. אני אוהבת את זה שכל פרוייקט הוא יציאה להרפתקה חדשה, עם אנשים חדשים ואתגרים תכנוניים ועיצוביים חדשים. כל פרוייקט הוא הזדמנות לאתגר את עצמי ולהיות יצירתית מחדש.
כל חיי הייתי מוקפת בעיצוב ואומנות, אמא שלי מעצבת תכשיטים בוגרת בצלאל, ציירת ואומנית רב תחומית. תמיד חייתי חיים יצירתיים ויזמיים אבל חיפשתי מקצוע שיאפשר לי להביא לידי ביטוי את כל הכישרונות והאהבות שלי – אומנות, עיצוב, אנשים ויחד עם זה אמצא בו גם אתגר אינטלקטואלי. כשהתחלתי ללמוד הרגשתי ״שהגעתי הביתה״, מצאתי מקצוע שמבחינתי ההתפתחות בו היא אין סופית, מסע אישי ומקצועי שרק מעמיק ומשתבח עם השנים.

על המעצבת ליאת הדס www.pnim.co.il
צילום: אביב קורט

הלימודים

למדתי במכללה למנהל ויש לי תואר ראשון בעיצוב פנים. התחלתי ללמוד בערך שבועיים אחרי שעזבנו את הקיבוץ של בעלי, עם שני ילדים קטנטנים, אחרי תקופת הלימודים שלו בה "חיכיתי לתורי". הייתי כל כך בשלה ומאושרת שלמרות האתגרים האובייקטיביים זה היה פשוט מסעיר, מאתגר ומרגש כל בוקר מחדש. קיבלתי מהלימודים המון ושמחתי על הזכות ללמוד מהמורים המצויינים שהיו לי והאמינו בי. אני חושבת שלימודים אקדמיים הם בסיס הכרחי ומעשיר. אחריו נכנסים למסלול ארוך ואין סופי של חיים יצירתיים שדורשים תשוקה לתחום, משמעת ומחויבות. לא פחות חשוב במקצוע הזה, הוא לאהוב אנשים ואת העבודה איתם. אחרת זה קשה.

על המעצבת ליאת הדס www.pnim.co.il
צילום: אביב קורט

ההתחלה

"עצמאי" זה אופי ודרך חיים. מעולם לא הייתי שכירה, את הפרויקטים הראשונים שלי קיבלתי עוד במהלך הלימודים. כשסיימתי את התואר עבדתי כשנתיים בשותפות עם שתי אדריכליות מנוסות, שרצו להתחיל לעבוד כעצמאיות ואיתן רכשתי את הניסיון המעשי והפרקטי שכל כך קריטי במקצוע.
בשבע השנים האחרונות הצטרף אלי השותף האולטימטיבי, בעלי ארנון. הוא מהנדס תעשיה וניהול במקצועו ומעבר לניהול המשרד שלנו הוא מנהל את הפרוייקטים עבור רוב לקוחותינו. כך אנחנו רותמים לטובתם את הידע והניסיון שנצברו במשרדנו לאורך השנים לתהליך שיבטיח להם שקט נפשי מכיוון שהתכולה, התקציב ומשך הזמן סגורים וברורים עוד לפני שמתחילה העבודה בשטח.

על המעצבת ליאת הדס www.pnim.co.il
צילום: אביב קורט

צבעים וחומרים

אני אוהבת שהבסיס של הבית הוא על-זמני, מחומרים ובצבעים טבעיים ועליו נוספים רבדים של צבעוניות שמשקפת את הנוף הים תיכוני. בעיקר כחולים, זהובים וירוקים. בעבודה עם צבע הכל שאלה של רגישות לשילובים ומינונים, אין נכון ולא נכון.
אני משתמשת תמיד בחומרים טבעיים: אבן, עץ, ברזל, בטון, כותנה, פשתן, חימר. לכל חומר יש את היופי והאיכויות שלו, הם על-זמניים וההתבגרות וההשתנות שלהם רק משתבחת עם השנים. הכי חשוב זה להתרחק מחומרים שמנסים לייצג חומרים אחרים. גרניט פורצלן במראה של עץ/בטון, פלסטיק במראה של מתכת וכדומה.

על המעצבת ליאת הדס www.pnim.co.il
צילום: שי אדם

לא מוותרת על

חלונות ברזל "בלגיים", לעיתים רחוקות משלבת גם חלונות עץ.

על המעצבת ליאת הדס www.pnim.co.il
צילום: אביב קורט

השראה

הכי הרבה השראה אני מקבלת מטיולים בחו"ל. זה לא רק הגירויים החיצוניים והחשיפה לאסתטיקה וחוויות חדשות, אלא גם עצם ההתרחקות מהיום-יום שמאפשרת להמון חומרים מבפנים לצוף ולעלות.

על המעצבת ליאת הדס www.pnim.co.il
צילום: אביב קורט

מרגש

כל ביקור בבית לאחר שהלקוחות שלי עברו אליו הוא רגע של התעלות ונחת. לראות איך מעבר להגשמת הבית הפיזי שתכננתי הוא הופך להיות בית רגשי ואישי למשפחה, איך הוא מתמלא בחוויות וחיים. אלו התרגשות וסיפוק שממלאים אותי בכל פעם מחדש.

על המעצבת ליאת הדס www.pnim.co.il
צילום: אביב קורט

אם לא הייתי מעצבת, אז בטח הייתי…

ציירת, מעצבת פרחים וארועים, תיירת ומגלת ארצות.

בית החלומות שלי

הוא נמצא על דונם מול נוף ארץ ישראלי פתוח, מחובר בחומר וברוח למקום עליו הוא נטוע. מאחר ושניים מהבנים שלי כבר בני 21,18 על סף פרישת כנפיים, את הבית הבא שלנו נבנה ככה שחדרי הילדים יהיו בעצם יחידות קטנות עצמאיות צמודות לבית שיאפשרו להם להרגיש בנוח להמשיך לגור לידנו. כשירצו להתגלגל הלאה נוכל להשכיר או להשתמש ביחידות האלה לצרכים אחרים.

על המעצבת ליאת הדס www.pnim.co.il
צילום: אביב קורט

פרוייקט החלומות

תכנון ועיצוב מלון בוטיק, כזה שלא רוצים לעזוב. לעצב חוויה שמעשירה את כל החושים תוך יצירת אינטראקציות אישיות וחברתיות מגוונות .

היית בוחרת לעצב את הבית של

יותם אוטולנגי וסמי תמימי. אנשי גסטרונומיה ואירוח מופלאים שזיקקו את חווית הבישול והאירוח הים תיכוני והביאו אותה ללונדון. הייתי שמחה להעניק להם בית רחוק מהבית. אני חושבת שבסיס העשייה שלהם ושלי עומדים אותם ערכים.

על המעצבת ליאת הדס www.pnim.co.il
צילום: אביב קורט

החנות הסודית שלי

חנות העיצוב האהובה עלי היא MERCI בפריז. תמצית הפשטות האלגנטית והנון שלנטיות הצרפתית.

על המעצבת ליאת הדס www.pnim.co.il
צילום: שי אדם

מפרגנת

אני מאוד אוהבת ומוקירה בעלי מלאכה ואומנים מוכשרים שהעשיה שלהם מרגשת אותי. הייתי שמחה לפרויקטים משותפים עם הקרמיקאית עירית בירן, הציירת חיה גרץ או אומן/ית זכוכית או טקסטיל.

על המעצבת ליאת הדס www.pnim.co.il
צילום: אביב קורט

המלצה

לבחור במעצבת שמתחברים לאישיות ולעשייה שלה – ולשחרר. ככל שהלקוחות יותר מתמסרים, הם תמיד יקבלו הרבה הרבה יותר בתוצאה הסופית.

על המעצבת ליאת הדס www.pnim.co.il
צילום: אביב קורט

חלומות

להמשיך לעשות את מה שאני כל כך אוהבת עם מי שאני אוהבת. מחכה לי שנה מאוד מרגשת ומאתגרת עם סיום הפקת הספר ואני מלאה בציפייה לבאות.

 

 

4 תגובות

 1. אורנה בצלאל

  ליאת יקרה, רגשת אותי מאוד. שלוש שנים הייתי עם בנך מחנכת ומורה לאמנות (עכשיו אני מבינה את התשוקה שלו), ידעתי שאת אדריכלית, נתת לנו הרצאה באדריכלות מאלפת. כל יצר הדברים שאת כותבת חדשים בשבילי.
  הייתי בחודש מאי בחיפה , אצל בוני ברעם רח ויתקין 31. היא עובדת עם נגר מרחובות שעושה עבודה נפלאה. אשיג את הנייד ואשלח לך. בקיצור נהניתי מאוד מדברייך, אשמח לרכוש את הספר כשיצא לאור. דרישת שלום לכולם, וחיבוק לתום. אורנה

 2. הדס רון-זרחי

  מקסים ומעורר השראה. הכישרון מורגש בגדול.

 3. אורנה בצלאל

  ליאת,
  תשלחי נייד מצאתי את הטלפון של בוני ברעם 0522470242, טלפון בית 048254825.
  לנגר קוראים מישייב ויקטור, 0526773860. אני ממליצה לך לדבר עם בוני וגם לנסוע אליה. חוויה בלתי רגילה. לראות את העיצוב של שבוצע ע"י ויקטור.
  בהצלחה אורנה

 4. גליה לויטן

  אין יותר מרגש מאישה שחיה את החלום שלה!! נהניתי להכיר קצת יותר והתמונות של הבתים המשגעים – עושות תיאבון 😉
  בהצלחה עם הספר!!