כאשר סיימה המעצבת ליאת עברון את שירותה הצבאי היא הלכה אחרי החלום שלה – לימודי אדריכלות בבצלאל. אבל משהו שם לא הסתדר וכעבור שנה היא פרשה. רק כעבור שנים אחר כך, שכללו בדרך גם לימודי תואר בכלכלה, היא הבינה שהיא בעצם רוצה לעסוק בתחום שיש בו צבעים, טקסטורות והרבה מאוד פרטים עיצוביים.

www.pnim.co.il

5 עובדות

1. הסטודיו שלי קיים כבר 10 שנים. המספר הזה מפתיע אותי, לא הרגשתי שעבר כל כך הרבה זמן והמקצוע ממשיך לרגש אותי כמו בהתחלה.
2. הסטודיו שלי יושב בלב רחוב מונטיפיורי, במבנה משנות השלושים, עשוי לבני סיליקט ועם גג משופע. המקום הקסום הזה, דקה מההמולה של אלנבי והתיירים של רוטשילד, מפתיע בשקט שלו את כל מי שמגיע אליו לראשונה.
3. אני בת זוגו של חן (שהוא הכלכלן הראשי של BDO) ואמא לשני בנים – הדר וארבלולגוני – בת ארבעה וחצי חודשים.
4. בובת ברבי בעיצובי זכתה במקום הרביעי בתחרות עיצוב תלבושות כשהייתי בת 11. הפרס היה… בובת ברבי.
5. גם אם תציעו לי את כל טעמי הגלידה הקיימים, אני אבחר בסורבה פסיפלורה. של וניליה, אם אפשר.

על המעצבת ליאת עברון, www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

עיצוב פנים

אני בעלת סטודיו לעיצוב פנים מאז 2007. מתמחה בדירות ובתים, משרדים וגני ילדים. כשסיימתי את השירות הצבאי התחלתי ללמוד אדריכלות בבצלאל, אבל משהו שם לא הסתדר לי. פרשתי בסוף השנה, עם כאב לב ותחושה של החמצה – כי הלכתי ללמוד את החלום שלי, וזה לא עבד. נדרשו עוד כמה שנים (ותואר בכלכלה באמצע) לפני שידעתי לדייק את התחושות שלי: אני אדם של מיקרו, של צבעים ובדים וטקסטורות, של פרטי נגרות וחיתוכים של עץ. אני במהותי מעצבת פנים. ואז חזרתי לספסל הלימודים, לסטודיו ברזין שוהם, שם למדתי.

על המעצבת ליאת עברון, www.pnim.co.il
צילום: אילן נחום

הכי מעניין 

בכל ליבי, אני אוהבת את המקצוע הזה. אני אוהבת לעבוד עם אנשים, אני אוהבת ללמוד ולהבין אותם לעומק ולהוביל אותם במסע הזה: מצד אחד לטפל בכל האספקטים התכנוניים ופרקטיים. מצד שני להפתיע ולרגש אותם, ליצור להם את הקן. אני אוהבת את העובדה שכל פרוייקט הוא שונה. קנבס נקי שעליו בוראים עולם.

על המעצבת ליאת עברון, www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

סגנון

העיצוב שאני יוצרת הוא אקלקטי במהותו. אני מחפשת חפצים וחומרים שמגיעים מעולמות שונים, פריטים שיש להם סיפור שונה, תקופה אחרת, ואני מציבה אותם יחד. התוצאה הסופית היא ייחודית לאותו בית, אישית וחד-פעמית.

על המעצבת ליאת עברון, www.pnim.co.il
צילום: שי אפשטיין

צבעים

אני מעצבת צבעונית במיוחד, ותיק העבודות שלי, באתר ובפייסבוק מושך לקוחות שמתחברים לצבעוניות שלי. אני אוהבת גוונים עזים, שילובים נועזים, מחפשת שמחה וייחודיות בצבע. אין לי שילובים קבועים, אני משתדלת תמיד להפתיע ולחדש, אבל באופן אישי אני מאוד אוהבת את הצבע הכחול על כל גווניו.

על המעצבת ליאת עברון, www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

חומרים

כמו עם צבעים, גם בחומרים אני אוהבת לגוון, להפתיע ולשנות. לאחרונה יצרתי שולחן לסטודיו שלי מפלטה של גרניט פורצלן במראה קררה (השיש הלבן עם הגידים האפורים), בשילוב רגלי ברזל צבועות ומגירות מעץ אגוז. עם זאת, ישנם חומרים שמופיעים אצלי תדיר, בינהם עץ אגוז, אריחים מצויירים ומתכות שונות.

אתגרים

אני חוזרת עכשיו מחופשת לידה. ילדתי את בתי השלישית, גוני. הריון ולידה הם עניין מורכב לנשים עצמאיות, וכך גם החזרה מחופשת הלידה. הקפאתי את עבודת המשרד למשך חצי שנה, נעזרתי במחליפה ודחיתי פרוייקטים, וכעת עלי להתניע אותה מחדש. אני מקבלת את האתגר הזה, הניצב בפני נשים עצמאיות רבות בתחומים שונים, באהבה.

על המעצבת ליאת עברון, www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

מרגש

המון דברים מרגשים אותי בעבודת העיצוב. ביקרתי במפעל שיש לא מזמן, ליטפתי את הפלטות הענקיות של החומר העוצמתי הזה, והתרגשתי. הקדשתי חצי יום מתוך חופשה בפריז באיסוף ידיות לארונות בשוק הפשפשים הפריזאי, והרגשתי כאילו זכיתי בפיס. לקוחה שלחה לי תמונה של ספריה על קיר שלם, שעברה עשרות סקיצות עד למוצר הסופי המדויק, וכתבה לי שהגשמתי לה חלום. הכי התרגשתי.

על המעצבת ליאת עברון, www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

השראה

אורית גידלי, בכל הכובעים השונים שהיא חובשת. כאמא אוהבת, יצירתית ומטורללת, כמנחת סדנאות לאנשים כותבים וכמשוררת נדירה שנוגעת עמוק.   

פריט שלא אוותר עליו

אין אצלי חוקים, אבל נדיר שתמצאו פרוייקט שלי שלא היה בו שימוש נרחב בטפטים. טפט מוסיף צבעוניות, עושר גרפי ועניין, ואין סוף למגוון שניתן לבחור ממנו.

על המעצבת ליאת עברון, www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

הייתי רוצה לעצב את הבית של

ג'ואנה גודארד, המייסדת והכותבת הראשית בבלוג cup of jo . מדובר באישה צעירה ונוטפת סטייל. מצד אחד, אמא אוהבת ומצד שני, אשת קריירה שאפתנית. החיים שלה, כפי שהם משתקפים בבלוג הם צבעוניים, נינוחים, מלאים בצחוק ילדים וחברים לארוחות ערב ובגדים איכותיים ואוכל משובח וספות שמתכרבלים בהן עם חברות טובות וכוס יין אל תוך הלילה. וניו יורק, כמובן, לא לשכוח שכל זה קורה בניו יורק.

על המעצבת ליאת עברון, www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

בית החלומות שלי

כתל-אביבית מושבעת, החיים בעיר הם חלק מהחמצן הנדרש לי. ועם זאת, משהו בי מייחל גם לטבע ופרטיות (לפחות לזמן קצר, ובהנחה שיש שם אינטרנט). בטבע, אני רוצה משהו מבודד ופרטי, עם חלונות גדולים שמצמצמים את ההפרדה למינימום, ומאפשרים לאור ולצמחיה לזלוג אל תוך הבית.

החנות הסודית

בפינת החנות אסופה, שבשוק הפשפשים עומדות שתי כונניות ברזל עם המון מגירות דקות. בכל אחת מהמגירות – הדפסים ועבודות מקוריות של מגוון יוצרים ישראליים, יצירות מקומיות עם קול ייחודי. כאן הכרתי למשל את המאיירות אור רוזנשטיין, ג'ני מייליכוב, טלי יאלונצקי ועוד. עד היום, למרות רכישות רבות, אני יודעת לומר באופן מדויק איזה עבודה נרכשה לאיזה משרד, ואיפה היא תלויה כרגע.

על המעצבת ליאת עברון, www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

מפרגנת

העבודות של מרב זהר מענגות בעיני. שילובים נדירים ורעיונות מפתיעים שיוצרים יחד הרמוניה נפלאה.

טיפ

והעיקר והעיקר… לא לפחד כלל.  אני כל הזמן פוגשת אנשים שרצו לעשות כל מיני דברים בעיצוב, אבל חששו. חששו שהצבע יימאס עליהם. חששו שדברים לא ישתלבו זה עם זה. חששו מהתגובה של החברים. חששו שהחומר יתבלה. בסוף החששות האלה עוצרים את היצירתיות ומשטחים את הייחוד. נשאר איזה ממוצע משעמם שלא משקף את הנפשות שחיות בבית. אז לא לפחד. כלל.

על המעצבת ליאת עברון, www.pnim.co.il
צילום: אילן נחום

חלומות

הסטודיו מתחיל לעבוד עכשיו בפורמט של שתי מחלקות – פרטי ומסחרי. פרטי תמיד עשיתי, המחלקה המסחרית שלנו חדשה יחסית, בת כשנה וחצי. אז בעתיד נבסס את המחלקה החדשה, יחד עם לקוחות נפלאים, שיהיו תובעניים, כיפיים ועם הומור משובח.
עד היום, לא יצא לי לתכנן בית קפה, ולא יצא לי לעצב מלון בוטיק סקסי ומרגש. וממש מתחשק לי.

 

תגובה אחת

  1. רונה קינן פיש | PNIM.CO.IL

    […] אופטימיים, נדיבים, אמיתיים והצנועים שאני מכירה. ליאת עברון מעצבת מצויינת ועובדת נפלא בעיניי. אנחנו לא מכירות אבל […]