ליטל אופיר

המעצבת ליטל אופיר החליטה ללכת אחרי הלב שלה, ובעקבות כך עזבה קריירה מבטיחה כעורכת דין, כדי לבנות את עסק החלומות שלה. אחרי שסיימה בהצטיינות את לימודיה בשנת 2015, כיום היא מונעת מהתשוקה לאסתטיקה ומעניקה ללקוחותיה חווית עיצוב ייחודית בתכנון המותאם לצרכיהם האישיים והרגלי חייהם, וכל זאת בפשטות המינימליסטית והפונקציונלית המאפיינת את עבודתה.

www.pnim.co.il
צילום: גליה אבירם

חמש עובדות

1. אני תל אביבית שבכלל גדלה בירושלים.
2. עורכת דין שבחרה לגדול בין קירות בתים ולא בין כתלי בית המשפט.
3. מספר פרויקטים שלי עלו לגמר בתחרות אות העיצוב בשנת 2018 .
4. בגיל 16 הכנתי תכשיטים מעיסת נייר, שכרתי דוכן קטן ביריד שהתקיים בימי ששי ב"מרתף העיר" במרכז העיר בירושלים שם מכרתי את התכשיטים שיצרתי.
5. נשואה לערן, החבר הכי טוב שלי ואמא לשלושה ילדים שהם האוויר שלי לנשימה: אביגיל, יונתן ונעמי.

www.pnim.co.il
עיצוב: ליטל אופיר ושמרית קאופמן, צילום: גדעון לוין

ההתחלה

אני בעלת סטודיו לעיצוב פנים מאז 2015. מתמחה בדירות ובתים, משרדים ומסחרי.  למדתי עיצוב פנים בסטודיו 6B, בתל אביב. סיימתי את הלימודים ב-2015 בהצטיינות. עם סיום הלימודים פתחתי את הסטודיו שלי, הנושא את שמי. הפרויקט הראשון שלי היה דירת המגורים הפרטית שלי. אחרי שגרנו בה מספר שנים, משנולדו הילדים היה צורך להתאימה לצרכי המשפחה שהשתנו. לקחתי על עצמי את האתגר ואני גאה לומר שצלחתי אותו בהצלחה רבה. מאז נוספה נעמי למשפחה שלנו, וכבר עולות מחשבות על שיפוץ נוסף.

www.pnim.co.il
עיצוב: ליטל אופיר ושמרית קאופמן, צילום: גדעון לוין

הרגע בו הבנתי שאני רוצה לעצב

בילדותי גדלתי על ברכי ערכים של אומנות, יופי ואסתטיקה. תשוקתי לעיצוב ויצירה ליוותה אותי במהלך חיי. מגיל צעיר עיצבתי חללים בצבעים ואביזרים מקוריים, אם זה היה את חדר השינה שלי בבית הוריי או את החדר בבסיס בצבא. למדתי פיסול, ציור וגרפיקה ועסקתי אף בעיצוב תכשיטים. כאשר סיימתי את שירותי הצבאי היה לי ברור שאני הולכת אחרי החלום שלי לכיוון לימודי אדריכלות בבצלאל. אבל החיים תכננו עבורי משהו אחר ומצאתי את עצמי לומדת משפטים והופכת לעורכת דין בתחום הנזיקין. רק כעבור שנים אחר כך, ולאחר לידתו של בני, הבנתי שעלי להגשים את הייעוד שלי ולהפוך את התשוקה האמיתית שלי לעיצוב לקריירה. פניתי ללימודי עיצוב פנים, סיימתי בהצטיינות והקמתי סטודיו משלי לעיצוב פנים.

www.pnim.co.il
עיצוב: ליטל אופיר, צילום: גדעון לוין

ייחוד

בתרבות הדנית יש מונח מרכזי שנקרא הוּגָה, ומשמעותו תחושת חמימות, נינוחות וחברותיות. במדינות הסקנדינביות החורף כבד ונמשך רוב ימות השנה, והשהות בבית ארוכה ומשמעותית. לכן הדנים מייחסים לתחושת החמימות בבית חשיבות ומייצרים אותה באמצעות פמוטים עם נרות דולקים, צבעוניות רכה ונעימה ושימוש בחומרים טבעיים.
אני שואבת המון השראה מהעיצוב הדני בכלל, ותפיסה זו בפרט. ולכן העיצובים שלי מתאפיינים בתכנון מדויק, בקווים נקיים ומינימליסטיים, צבעוניות מדויקת ונעימה ולא מוגזמת. ברוב הפרויקטים שלי הרבה פריטים מתוכננים CUSTOM MADE והלקוחות שלי הם אנשים אינטליגנטיים שמתחברים לקו הזה ושמחפשים גם את האמירה הייחודית. הלקוחות שלי סומכים עלי שאוביל אותם לאורך כל הדרך וזה תענוג גדול.

www.pnim.co.il
עיצוב: ליטל אופיר ושמרית קאופמן, צילום: גדעון לוין

פרויקט החלומות

עם סיום לימודי העיצוב בסטודיו 6B בהצטיינות, ניתנה לי האפשרות לקחת חלק בתוכנית ייחודית של הסטודיו, השמורה לבוגרים מצטיינים. במסגרת תוכנית זו זוכים הבוגרים לעצב דירה אמיתית ובתגמול בשכר בהנחיית האדריכל והבעלים של סטודיו 6B, אמיר נבון.
הדירה אותה זכיתי לעצב, הייתה דירת מגורים בבניין לשימור בתל אביב ודירתו הפרטית של אמיר נבון. עבודת התכנון והעיצוב של הדירה, תוך התייחסות לחוקי השימור המחמירים של הבניין הייתה אתגר אשר אפשר לי לבטא את יכולותיי, הן כמעצבת והן כאומנית. העבודה לצדו של אמיר, תרמה לסיעור מוחות מפרה ומעורר השראה במיוחד ולעיצובים ייחודיים.
אני מאד גאה בפרויקט הזה אשר השתתף ב"בתים מבפנים 2018" , עלה לגמר בתחרות "אות העיצוב 2018" ואף זכה להתפרסם במגזינים רבים בארץ ובעולם, כולל במגזין העיצוב המוערך DEZEEN. עד היום זהו פרויקט הדגל שלי.

www.pnim.co.il
עיצוב: ליטל אופיר ואילנה ברונפמן, צילום: גדעון לוין

צבע וחומר

אני אוהבת לעשות שימוש בחומרים טבעיים כגון; בטון, עץ, אדמה, אבן וברזל והם אלו שמכתיבים לי את השימוש בגוונים השונים; גווני האפור, הלבן, הפודרה והטרקוטה, שחורים למיניהם ומנעד גווני הירוק, התורמים להיווצרות תחושת חמימות בחלל .
אני אוהבת מאד את השימוש בגווני הירוק בעיצובים שלי, מפני שהם מתכתבים עם תפיסת העיצוב שלי – צבעי הירוק מתחברים לטבע, עצים וצמחיה. הירוק על גווניו מסמל התחדשות, רעננות ולכן אף נותן תחושת רוגע, הרמוניה, שמחה ואופטימיות.

www.pnim.co.il
עיצוב: ליטל אופיר ואילנה ברונפמן, צילום: גדעון לוין
www.pnim.co.il
עיצוב: ליטל אופיר ושמרית קאופמן, צילום: גדעון לוין

מרגש

אני עכשיו מסיימת לעצב דירה יפהפיה בסגנון וינטאג' ללקוחה שנכנסה לי עמוק ללב. היא תתגורר בדירה בגפה, ועקב גילה עשינו התאמות תכנוניות והנגשנו את הדירה לגיל השלישי. הדירה הזו מרגשת אותי במיוחד גם בשל הסגנון שלה שנותן הרבה כבוד לסגנון העיצוב של שנות ה-50 בתל אביב עם טוויסט עדכני להיום, וגם בשל הידיעה שהצלחתי להפוך את הדירה לבית בו הלקוחה שלי מרגישה עטופה ומוגנת.

www.pnim.co.il
עיצוב: ליטל אופיר ושמרית קאופמן, צילום: גדעון לוין

אילוצים

דווקא האילוצים איתם צריך להתמודד לפעמים במהלך השיפוץ הם אלו שמביאים אותי לעיצובים היצירתיים ביותר. כך למשל, במהלך שיפוץ של דירה ישנה בעת הריסת הנמכת תקרה שהייתה בממ"ד, התגלתה קורת בטון עם חיזוקי פלדה החוצה את כל החדר לאורך החלון. מפאת מצבה הגרוע, לא ניתן היה לחשוף את הבטון ולהפכה לאלמנט עיצובי. אתגר זה הוביל לעיצוב מיטת הילדים הזוגית, בה הילדים ישנים כפות רגליים לכפות רגליים, רוחבה 90 ס"מ כמרחק הקורה מהקיר כאשר דפנות המיטה עולים על הקירות וסביב הקורה – בולעים אותה בנגרות.

www.pnim.co.il
עיצוב: ליטל אופיר ואילנה ברונפמן, צילום: גדעון לוין
www.pnim.co.il
עיצוב: ליטל אופיר ואילנה ברונפמן, צילום: גדעון לוין

בית החלומות שלי

כילדה ירושלמית חלמתי על היום בו אעבור לגור בתל אביב, אך לאחר מעל 20 שנה של מגורים בעיר והקמת משפחה משלי, מתחיל לדגדג לי לעבור למקום עם יותר מרחבים וטבע, עם אוויר נקי יותר, בית פרטי בלי שכנים מעלי עם גינה רחבת ידיים ומפתחים גדולים שמכניסים את כל האור והירוק פנימה ומטשטשים את הגבול בין החוץ לפנים.

www.pnim.co.il
עיצוב: ליטל אופיר ואילנה ברונפמן, צילום: גדעון לוין

מפרגנת

האדריכלית אורלי פלדמן הייתה המנחה הראשית שלי בזמן לימודיי בסטודיו 6B. היא האמינה בי וביכולותיי כבר מההתחלה, לימדה, ייעצה, דירבנה ונסכה בי בטחון. נשארנו בקשר קרוב מקצועי ואישי מאז. אני מאד מעריכה את הידע המקצועי הנרחב שלה הן כאדריכלית וכמרצה של סיורי אדריכלות בערים שונות בעולם, והן כחברה.

www.pnim.co.il
עיצוב: ליטל אופיר ואילנה ברונפן, צילום: גדעון לוין

טיפ

לא לפחד להעז. עם צבעים, חומרים או רעיונות. הסוד הוא במינון. וכשהמינון נכון גם מטבח ירוק לא יימאס לעולם.

לאתר של ליטל אופיר>>
לעמוד הפייסבוק של ליטל>>
לאינסטגרם של ליטל>>
עוד על ליטל אופיר>>

תגובה אחת

  1. טובה שפוטהיים

    ליטל חביבתי, איזה יופי של מאמר ותמונות. הצלחת להעביר במלל ובתמונות את כל היופי והיצירתיות שבורכת בהם. מחכה שאפשר יהיה להעלות תמונות מהדירה המקסימה שלי שנמצאת עדיין בתהליכי עיצוב, ואשר תרמת לה כל כך הרבה מכשרונך, ניהולך, והיופי שיש בך. תודה רבה