הקריירה הקודמת שלה בתחום הביטחון באל-על זימנה לה מגורים של כמה שנים באוסטריה, בנקוק ופריז. היא אוהבת להתייחס בעבודה שלה לכל חמשת החושים, ואת השם של הבת שלה בחרה בהשראת אהבתה לגוונים. המעצבת מיכל אגם, גרה בעמק יזרעאל, אוהבת את הטבע ואת תחושת השייכות לקהילה ולבית.

michal agam
צילום: ענבל כבירי

ההתחלה

הגעתי אל עיצוב פנים דרך עיצוב מטבחים. מצאתי בעיסוק הזה פרקטיות ומיידיות והיה לי קל להתחבר לזה. בהמשך השתלבתי בהביטאט וברגבה מטבחים, ותוך כדי תנועה החלטתי להמשיך ללימודי עיצוב פנים בטכניון. השילוב של עבודה ולימודים במקביל, היה מאוד נכון לי. את דרכי העצמאית התחלתי בעידודו של ערן בינדרמן, שזיהה את הפוטניציאל שלי בתחום ההום סטיילינג. התחלתי עם שותפה – דנה בנקי, ובהמשך עברתי לעבוד לבד, במקביל לעבודה ברגבה. לפני כחמש שנים, במקביל ללידת בני השלישי, עברתי להיות עצמאית במשרה מלאה.

4e58300a-7a43-400f-9a5f-aef8de346ddb
צילום: ענבל כבירי

השראה

השראה עבורי נמצאת בהמון מקומות. אני קולטת הכל מהפייסבוק, בלוגים, אינסטגרם – ושומרת בראש. הפרעת הקשב שלי מסייעת לי בזה. אני שואבת השראה גם מרונית מינסטר וענבל כבירי בעיקר בנושאים שנלווים לחיי כעצמאית.​

רגעים מרגשים בעבודה

אני מאוד מתרגשת לקראת הפגישה הראשונה עם לקוחות. קצת כמו בליינד דייט. אני אקח פרוייקט רק אם אני מתאהבת ויש קליק. ככה אני יודעת שהפרוייקט יצליח. כמו בזוגיות, אני מאמינה שצריך להרגיש כבר בהתחלה שזה עובד. אני מתרגשת גם מימי צילום, לראות את התוצאות דרך עיניים של צלם. גם שיתופי פעולה עם אדריכלים שהעבירו אליי פרוייקטים לסטיילינג ולנגיעות שלי, מרגשים אותי.

מיכל אגם www.pnim.co.il
צילום: אביעד בר נס

חמשת החושים

בעבודה שלי אני אוהבת להתייחס לכל חמשת החושים. מעבר לראייה, לייצר אוירה בעזרת שאר החושים. מאמינה שבחלל נעים יש ירוק שנכנס פנימה, יש מוסיקה נעימה. אני מרגישה עיצוב לא רק ויזאלית, אלא גם בריח, במגע. אני גם מעבירה הרצאות על התפיסה העיצובית הזו.

מיכל אגם www.pnim.co.il
צילום: אביעד בר נס

גבולות

אני צריכה לאהוב את מה שאני עושה. לא אסכים לעשות טעויות תכנוניות, כמו מעברים צרים במטבח, מסדרונות וכדומה. לא מוכנה שיהיה צפוף ולא נוח, רוצה שהלקוח יזכור אותי לטובה. בסוף התהליך הוא לא יזכור שהטעויות האלה היו בקשה שלו. אני הולכת עם הלקוח מבחינת הטעם שלו, כי הוא יחיה בבית, אבל לא מוכנה שלא יהיה מתוכנן נכון.

מיכל אגם www.pnim.co.il
צילום: ענבל כבירי

צבעים

אוהבת גוונים, פחות צבע יסוד. מתחברת מאוד לצבעים שמעורבבים עם אפור. לבת שלנו קראתי גוני בגלל האהבה שלי לגוונים.

מיכל אגם www.pnim.co.il
צילום: אביעד בר נס

חיבור

אני מאוד אוהבת את הרגע שבו שהכל מתחבר ביחד ואני כבר יכולה לדמיין את נגיעות הסטיילינג ביחס לאריחים, לפלטת הצבעים וכדומה.

מיכל אגם www.pnim.co.il
צילום: אביעד בר נס

אתגרים

פעם התבקשתי לעשות סטיילינג ללקוחות שאני לא מכירה, שגרו בחו"ל. מבלי להכיר את הלקוח, הייתי צריכה ללכת עם הלב והאינטואיציה שלי – וזה היה מאוד מאתגר עבורי, אבל בסופו של דבר זה עבד.

דמות שאשמח לעצב עבורה

הייתי רוצה לעצב את הבית של מדונה. היא אישה מגוונת, המון שנים הובילה כזמרת והייתי שמחה לפגוש אותה.

מיכל אגם www.pnim.co.il
צילום: דודו ארדון

החנות הסודית שלי

Fine Lab ו-Seti בתל אביב

מפרגנת

אני מאוד אוהבת את הקו של ערן בינדרמן. חגיגה בשבילי לעצב פרוייקטים שלו. יש הרבה אדריכלים שאני מרגישה שהעבודה המשותפת איתם מפרה אותי: טל לוינס, שרון בר, יעל שניר, אורנה פלמון.

שירי פלג ותמר מנשה הן חברות לתחום, ואני אוהבת את השיתוף, הלמידה וההתייעצות בינינו. אני מאמינה שכעצמאית – חשוב לייצר את המקום המשותף הזה.

 

6 תגובות

 1. תמר מנשה

  איזה יופי של פוסט מיכלי! נהנתי לקרוא ולהכיר עוד צדדים שבך. כיף אמתי לחלוק אתך חוויות מקצועיות, תענוג!!!

 2. Michal agam

  המון תודה תמר היקרה ! בהחלט כיף לשתף ולעבור דרך ביחד , נשיקות

 3. שירי פלג

  כתבה מצוינת, משקפת בדיוק את מי שאת ודרך החשיבה והעשייה שלך ! המשיכי לפרוח ולהצליח, והמון תודות על הפרגון. תמיד נעים לשתף איתך פעולה <3

 4. Michal agam

  תודה רבה שירי חברתי, כיף לעבוד בשיתוף פעולה. בהצלחה גם לך ותודה על התגובה

 5. נועה

  מיכל יקירתי, כתבה מהממת!

 6. מיכל אגם

  תודה רבה לך נועה שמחה שאהבת