5 עובדות שלא ידעתם על ניצן

1. יש לו אח תאום.
2. יש לו תמיד עפרון בכיס והוא לא זז לשום מקום בלעדיו.
3. הוא כותב ומצייר ביד שמאל ואת כל השאר עושה ביד ימין.
4. הוא בוגר ישיבה תיכונית.
5. לעולם לא תמצאו אותו חוזר על אותו תכנון חלל.

הרגע בו הבנתי שאני רוצה לעסוק בעיצוב

עוד בעודי ילד קטן, עסקתי בציור ופיסול אך עם זיקה אומנותית בלבד. כשהגעתי לתיכון נחשפתי לתוכנות כמו אוטוקאד וסימטרון במסגרת מגמה טכנולוגית חדשנית שעניינה היה תכנון בעזרת מחשב. אנחנו מדברים על שנת 87/88, כך שזה היה מאוד חדשני ופורץ דרך. מפה לשם החיבור היה מאוד טבעי ונכון, וכך מצאתי את עצמי מחבר בין שתי האהבות הגדולות שלי: עולם התכנון והאמנות.

2_(4)

2_(3)

הכי מעניין בעבודה

הכי מעניין זה שלב התכנון. עבודת הפיתוח והתכנון היא המנוע של היצירה, קו ראשוני ובסיסי אליו צריכות להתחבר נקודות שונות בזמנים שונים.

_DSC6483AAA_copy

_DSC6457AAA_copy

אם לא הייתי מעצב

אז בטח הייתי נגר או שף, משהו שמחבר יצירה לשרות, החיבור עם אנשים מניע אותי ותורם משמעותית לדינמיקה שאני אוהב.

חומרים וצבעים

אני זיקית ולכן אין שילוב חומרים ספציפי שאני מתחבר אליו. אני מתחבר לכל דבר שיוצר הרמוניה או פליאה. היכולת לקחת חומר ולעשות בו שימוש אחר, מעניין ומלווה אותי בכל שלבי התכנון. יותר מעניין אותי לראות פרקט על התקרה מאשר על הרצפה. גם אין לי פלטת צבעים ספציפית שבולטת במיוחד. חשוב לי מאוד ליצור פלטפורמה בה הלקוח יכול למצוא את עצמו גם עוד שנה או 5 שנים. בסופו של דבר ישנה התהוות בתוך החלל שנשלטת על ידי הלקוח בלבד, היצירה שלנו נוגעת באנשים ואינה לצפייה בלבד.

oded smadar

_DSC8980AAA_copy

סדר

בכל חלל אותו אני מתכנן ישמר תמיד הסדר ולא משנה מה הקו המנחה את התכנון. לסדר יש חשיבות בראש ובראשונה להתמצאות קלה, לאיזון ולנוחות המשתמש.

לימור_(12)

פרוייקט החלומות

יש לי לא מעט פרוייקטים שהם חלומיים, אך אני חושק בתכנון של מלון או בית דירות. אני מחפש ליצור חלל מורכב, כזה המספק מגוון פעילויות או אפילו כזה שיכול להשתנות.

_DSC5581AAA_copy

_DSC5576AAA_copy

אתגרים

בכל חלל קיים אתגר. אני מתכנן עכשיו דירה בתל אביב בת 36 מ"ר המחולקת ל 2 קומות, זה אתגר עצום מאין כמותו. תכנון של חלל קטן תמיד מורכב יותר, צריך לשנות את קנה המידה החשיבתי הרגיל.

התרגשות מקצועית

התחרות הראשונה והאחרונה שבהן זכיתי הן רגעים מרגשים במיוחד עבורי. התחרות הראשונה היתה בשנת 2002 והיתה יוזמה של מגזין עיצוב מכובד בארץ. פיתחתי חלק תלת מימדי הניתן לחברו עם דומים לו ובכך ליצור מגוון רחב של רהיטים שונים לבית. הרגע המרגש הנוסף אותו חוויתי היה הזכייה בבית המעוצב של השנה לשנת 2015 מטעם בניין ודיור. כל פעם בה ההצלחה מצליחה להגיע ליותר אנשים והחשיפה שמגיעה בעקבות כך מרגשות אותי מחדש.

_DSC2187AAA_copy

לא מוותר על

פס צבירה. אני מאוהב באפשרויות הגלומות במוצר הזה. היכולות לשלוט באור, בכיוונים שלו ובעוצמות שלו זה משהו שאני אוהב לאפשר ללקוחות שלי ולא משנה מה סוג החלל. המראה שמתקבל עם פסי הצבירה מספק ייחודיות ועניין, ועדיין אחרי כל כך הרבה שנים אני חושב שזה המוצר שאני אף פעם לא אוותר עליו.

_DSC2158AAA_copyn2

פריט אהוב

כסא חתום של לה קרובוזיה. קיבלתי אותו במתנה מאחי והוא עבורי עוגן. הוא ילך איתי לכל מקום ואני צופה בו כל ערב, מתפעל מחדש מהמוצר שתוכנן בשליש הראשון של המאה הקודמת ועדיין מרגש ורלוונטי.

לימור_(8)

מפרגן

דורית סלע בת הזוג שלי – אדריכלית ומעצבת מוכשרת מאוד. אני אוהב את כיוון המחשבה שלה ואת הראייה השונה שלה. יוצא לנו לעבוד יחד וכך גם הכרנו.

צילומי אדריכלות: עודד סמדר    I    צילום ניצן הורוביץ: איתן יורמן