נירית פרנקל

נירית פרנקל מתכננת ומעצבת בתים שמאופיינים בחמימות מלאה בעושר ויזואלי של טקסטורות וחומרים טבעיים. ביחד עם כל האלמנטים הנוספים בתכנונה, מתקבלת תוצאה מרהיבה של חללים קלאסיים, הרמוניים וביתיים מאוד.

נירית פרנקל www.pnim.co.il
צילום: נועם פריסמן

חמש עובדות

1. אני בת ממשיכה – אימי, שרה פרנקל, היא זאת שייסדה את המשרד שלנו כבר ב-1979. אני הצטרפתי עם סיום לימודיי. היא מודל לחיקוי ומקור להערצה מבחינתי- אשת אשכולות, בעלת מקצוע משכמה ומעלה וגם החברה הכי טובה שלי. הלוואי שתהיה לי התבונה והרגישות לייצר מערכת יחסים כמו זו שלנו גם עם ביתי-אליה, כשתהיה גדולה.
2. אני טיפוס יצירתי גם מחוץ לשעות העבודה – אני מאפרת, מציירת, יוצרת אומנות CRAFT, אבל מודה שבבישול אני פחות חזקה. יש לנו בקומת המרתף חלל מיוחד שמיועד לפעילויות היצירה שלי. אני קונה בערך כל מה שקיים בתחום ומאוד אוהבת גם ליצור עם הילדים שלי.
3. אני מאוד משפחתית ובני המשפחה שלי הם גם החברים הכי טובים שלי. יש לי אח שחי בארה"ב ולמרות שאנחנו נפגשים לפחות פעמיים בשנה הוא עדיין מאוד חסר לי. אני נשואה באושר ואמא לשלושה: יואב בן 13, אליה בת 12 והראל בן 8.
4. אני מאוד טוטאלית וריכוזית בעבודה וחייבת להישאר בשליטה על כל פרט ופרט בפרוייקט. כל החלטה שנלקחת בבניין אני חייבת לדעת, גם אם בפועל זה רק ברמת הידיעה.
5. אני נשואה לספורטאי, אבל שונאת נורא לעשות ספורט. הוא מתפלל שיום אחד אחבור אליו לרכיבה על אופניים, לחתור או לרוץ, אבל לא נראה לי שבגלגול הנוכחי זה יקרה.

נירית פרנקל www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט

הלימודים

אני בוגרת מסלול הנדסאית אדריכלות במכללת תל-אביב. כבר במהלך הלימודים התחלתי במקביל לעסוק בפרקטיקה במשרד של אימי-שרה. למרות שחלק גדול מהמתכנים היה מאוד טכני סביב בניין, חישובי עומסים וכדומה, נהניתי מכל רגע. במשך למעלה מ-3 שנים הבית הפך לסוג של חמ"ל. אני והחברים לספסל הלימודים "חרשנו" אל תוך הלילה, ובדיעבד זאת היתה בהחלט תקופה נעימה בחיים שלי.

נירית פרנקל www.pnim.co.il
צילום: עודד סמדר

ההתחלה

במקרה שלי באמת גדלתי לתוך זה. כבר מגיל צעיר נהנתי לראות את אמא משרטטת, מתכננת ויוצרת. לא היה לי ספק או התלבטות בנוגע למה שאני רוצה לעשות כשאגדל. מכיוון שאני דור שני, נכנסתי עם סיום הלימודים ישירות למשרד המשפחתי. התחלתי כבר לעסוק בפרקטיקה במהלך הלימודים, הצטרפתי לפיקוחים וצברתי ידע מעשי בתכנון ועיצוב פנים.

נירית פרנקל www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט

הכי מעניין

ישמע קלישאתי אבל אני מרגישה שזכיתי לעסוק במקצוע הכי אופטימי שיש. אנחנו עוסקים בבריאה, בלגרום לאנשים להגשים בפועל את החלומות והמאוויים שלהם ולי אישית זה גורם לאושר גדול ולסיפוק על בסיס יומי.

נירית פרנקל www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט

סגנון

אני חושבת שהעיצובים שלנו הם אקלקטיים. אני מאמינה בליצור לכל בית סיפור משל עצמו שמתכתב עם הסיפור של הדיירים ולא משנה אם מדובר בבית מודרני, קלאסי או כפרי, תמיד התוצר הסופי יהיה חם ומחבק, כיאה לתחושה שבית צריך ליצור.

נירית פרנקל www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט

צבעים וחומרים

אני חסידה גדולה של צבעוניות מונוכרומטית, רקעים ניטרליים עם נגיעות של צבע. מכיוון שאנחנו מתכננות בעיקר בתים פרטיים אני אוהבת מאוד לשלב ירוק ואקוה, שמשתלבים היטב עם הנוף המוריק שנגלה מבעד לחלונות. אני אוהבת להשתמש בחומרים טבעיים כמו אבן, ברזל ועץ שהגוונים שלהם כמו גם הטקסטורות משתלבים באופן הרמוני ויוצרים יחד עם אלמנטים נוספים חלל מאוזן, הרמוני, ביתי ומזמין.

נירית פרנקל www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט

 

רגע מרגש

ממש לאחרונה תכננו עבור לקוח בית חדש בכפר סבא שיקום על השטח בו כיום ניצב בית ילדותו. אחרי שכבר סגרנו את התכנון הוא הגיע אלינו בעיניים דומעות. הוא פשוט לא היה מסוגל לראות את הזכרונות שלו נעלמים. חיבקנו אותו חיבוק גדול ותכננו בית שישתלב עם הקיים.

נירית פרנקל www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט

השראה 

נסיעות לחו"ל, חשיפה לתרבויות, לסגנונות עיצוב ובנייה, למנהגים, לאקלים ולהשפעות סביבתיות נוספות. זה תענוג גדול לקחת מהחוויות שצברתי ולצקת אותן בבתים שאני יוצרת כאן בארץ.

נירית פרנקל www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט

בית החלומות

לגור באסם שעבר הסבה למבנה מגורים זה לגמרי החלום שלי. אני נפעמת כל פעם מחדש ממבנים שמקבלים פרשנות ואינטרפרטציה חדשה ביחס לייעוד המקורי שלהם. יש משהו מאוד מכיל ונוסטלגי במראה של האסם שכובש אותי כל פעם מחדש.

נירית פרנקל www.pnim.co.il
צילום: עודד סמדר

אם לא הייתי מעצבת, אז בטח הייתי

פסיכולוגית. בהרבה מובנים גם במקצוע שלנו יש אלמנטים משיקים. גם מבלי לשים לב אנחנו נוגעים על בסיס יומי בנפש האדם. אנחנו קוראים בין השורות, רגישים לניואנסים, מפשרים לפעמים בין בני הזוג ועוד.

נירית פרנקל www.pnim.co.il
צילום: עודד סמדר

מפרגנת

מעצבת הפנים קרן ניב טולדנו. אני מאוד מתחברת לסגנון ומעריכה את העבודה המוקפדת והיצירתית שלה.

נירית פרנקל www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט

החנות הסודית שלי

בשנים האחרונות אני נחשפת להמון חנויות מקומיות מדהימות שלא יורדות ברמתן מהמקבילות שלהן בבירות העיצוב בחו"ל. אני מאוד אוהבת את Leelou Home בהרצליה. לי שדמי, בעלת החנות ואני שותפות לאותו חזון ותענוג גדול לעבוד איתה. הפריטים מותאמים CUSTOM MADE על פי צרכי הבית.  הדיוק, ההקפדה על כל פרט והפינישים המעולים עושים חסד והופכים את הבית לשלם ומושלם יותר.

נירית פרנקל www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט

פרוייקט החלומות

ממש עכשיו אנחנו בעיצומו של תכנון של מלון בוטיק שיוקם למרגלות הכינרת. בניגוד לבתים שמשרתים את דייריהם 24/7 ולכן במידה רבה צריכים להיות רציונליים ורגועים, כשמדובר במלון אפשר להתפרע וליצור עיצובים אקסטרמיים ויצירתיים וזה מבחינתי תענוג גדול.


 

תומיק

7 תגובות

 1. איקה

  התלהבתי מהעיצוב והחומרים. מקסים בעיני. אני גרה במושב עין יהב בערבה וחפצה לשפצו מבחינת להלבישו, צבע בקירות, בארונות המטבח, לרכוש ריהוט לסלון ולסדר את החפצים העתיקים שברשותי באופן הרמוני. שאלתי; האם את עובדת באיזור הערבה? ואם כן אשמח להיפגש. תודה

 2. מירב ישעיה

  נירית בעלת טעם טוב ומשובח., מוכשרת מאד. הבתים חמים ומזמינים. לא מכירה אותה באופן אישי אבל עוקבת אחרי הפייסבוק שלה. יפה, נעימה ומאד מפרגנת.

 3. גליה טרומפר ורדי

  נירית, אין ספק שאת מוכשרת בעלת טעם משובח ועובדת במקצוע לו נועדת. הבית שבכתבה הוא מבחינתי בית חלומותיי ולוואי ופעם אוכל להעזר בשרותייך…

 4. שירן

  לפני שאת מעצבת מדהימה את בנאדם נעים וקשוב.
  מאחלת לך שתמשיכי ליצור..
  שנה טובה:)

 5. ענת לביא

  שלום נירית, אין ספק שהעיצוב מדהים..חם ונוטף סטייל. רציתי לדעת מהיכן הבריקים הכהים שבתמונה?
  תודה ענת

 6. שרון פורמן

  הי נירית,
  הבתים שלך בתמונות יוקרתיים ועדיין חמים מאד וביתיים, לא מנוכרים. ניכר שאת משקיעה המון מחשבה על חומר וצבע. אהבתי מאד!
  אנחנו גרים במושב הבונים, מקום יפהפה. בית בן 8, יפה אבל עירום.
  אשמח ליצור קשר ולקבוע פגישה.
  תודה רבה,
  שרון