נעמה זהר

מעצבת הפנים נעמה זהר מאמינה בעיצוב נקי שירגיש וייראה נכון גם בעוד מספר שנים, ומתמקדת בעבודותיה בשני תחומים שהיא מתחברת אליהם מאוד – התחום הפרטי שכולל בתים ודירות והתחום המסחרי שכולל חנויות, משרדים, בתי קפה ומסעדות.​

www.pnim.co.il
צילום: שירן כרמל

חמש עובדות

1. אני בת 35, נולדתי במושב נוה אילן שבהרי ירושלים, שם גדלתי כל חיי.
2. נשואה לתומר – איש צבא, ואמא לאיתן(8) ויואב(6)
3. תמיד אשים את הפרקטיות במקום הראשון – מבחינת התכנון, החומרים והחשיבה קדימה.
4. אם לא הייתי עוסקת בעיצוב פנים, אני מאמינה שהייתי מעצבת גרפית. זה תחום שתמיד ממש משך אותי.
5. אני חולמת לתכנן ולעצב בית מלון בוטיקי, כולל תכנון ועיצוב של החדרים, השטחים החיצוניים, החזיתות. יש לי מלא רעיונות בכיוון.

www.pnim.co.il
צילום: שירן כרמל

עיצוב פנים

למדתי עיצוב פנים  במכללת שנקר – לימודים לתואר ראשון, אותם סיימתי בשנת 2010. לאחר הלימודים עבדתי אצל דניאל חסון (מתמחה בבתי ודירות יוקרה), שם צברתי ידע ונסיון מדהימים. לאחר מכן עבדתי אצל אתי דנטס (מתמחה בעיצוב בתי קפה, מסעדות ועסקים) – שם הכרתי את תחום העיצוב המסחרי שתמיד משך אותי.
בשנת 2015 החלטתי לצאת לעצמאות, התחלתי לאט לאט לקבל עבודות, ומאז אני מתמחה הן בעיצוב פנים פרטי – לבתים ודירות, והן בעיצוב פנים מסחרי – בתי קפה, מסעדות, חנויות, משרדים וכדומה.

www.pnim.co.il
צילום: שירן כרמל

 הרגע בו הבנתי שאני רוצה לעצב

תמיד נמשכתי לעיצוב ולאסתיקה, וידעת שארצה לעסוק בתחם העיצוב בכללי, אך לא הייתי בטוחה באיזו התמחות של עיצוב פנים/גרפי/ אופנה. לקראת הצבא כבר החלטתי. מיד לאחר השחרור למדתי במכינה לעיצוב פנים, והתחלתי את לימודי התואר בשנקר בגיל 20.

www.pnim.co.il
צילום: נדב פקט

ייחוד 

כשכירה במשרדי עיצוב, נגעתי והתנסיתי בעיצוב פנים פרטי ומסחרי, אותם אני משלבת היום בעבודתי. אני מאמינה שהשילוב הזה תורם לכל פרוייקט מבחינת פיתוח הקונספט, הכרת חומרים, ותכנון יצירתי ומקורי. כל פרוייקט הוא ייחודי וממלא אותי בצורה אחרת. אין לי הגדרה ברורה לסגנון העיצוב שלי, אני פחות מאמינה בזה, ובסופו של תהליכים עיצוביים נוצרים שילובים של סגנונות שונים – וזה היופי בעניין. הקו העיצובי שלי הוא נקי, לא עמוס בפרטים, חם ומזמין.

www.pnim.co.il
צילום: נדב פקט

בתחום המסחרי אני עובדת בין היתר עם רשתות גדולות מאוד כמו קפה גרג וביגה, ואני כמובן עובדת גם עם עסקים פרטיים.
בתחום עיצוב הבתים מגוון הלקוחות שלי הוא רחב, אבל אני שמה לב שהמכנה המשותף להרבה מלקוחותיי הוא היותם משפחות צעירות שקונות את ביתם הראשון או השני. הם באים עם המון חלומות, וזה מרגש אותי מאד ללוות אותם בצעד הגדול הזה.

www.pnim.co.il
צילום: נדב פקט
www.pnim.co.il
צילום: מאור מויאל
www.pnim.co.il
צילום: מאור מויאל

צבעים וחומרים

בהקשר של עיצוב דירות ובתים אני מאד אוהבת צבע, אך לפני הכל אני מאמינה בעיצוב שלא יימאס על דיירי הבית לאורך זמן, לכן בדרך כלל את האלמנטים הקבועים והגדולים אעצב בגוונים יחסית ניטרליים, והצבע יגיע באלמנטים שקל יותר להחליף ולשנות עם הזמן. לעומת זאת, בעיצוב מסעדות ועסקים אני אוהבת להתפרע עם צבעוניות – כזו שגורמת לחוויה רגשית בחלל ומפעילה את החושים, בהתאם לאופי החלל ומה הוא אמור לשדר.

www.pnim.co.il
צילום: שירן כרמל

מגוון

אני נהנית מאד מהעובדה שכל יום שונה מהאחר, יש גיוון תמידי בסדר היום שלי. סוגי הפרוייקטים שאני עובדת עליהם מחולקים לכמה סוגים, ואני יכולה לעבוד על פיצריה בבוקר, ואחר הצהריים לעבוד על דירת קבלן. גם סדר היום משתנה – עבודה מול מחשב, ימי קניות, פגישות עם לקוחות במשרד, עבודת סטודיו עם שובל שעובדת בסטודיו שלי. אני אוהבת מאד את הגיוון הזה בעבודה שלי.

www.pnim.co.il
צילום: שירן כרמל

מרגש 

יש המון רגעים מרגשים ובכלל הרבה רגשות בתהליך עיצוב, במיוחד בעיצוב בית או דירה ללקוחות. החל מהרגע שהם בוחרים בי כדי ללוות אותם במסע הזה, דרך הרגע שהם מתחילים לראות את התמונה הכללית על ידי הדמיה ושרטוטים ועד כמובן לרגע שהם נכנסים לבית בסיום התהליך, ולא מאמינים שזה הבית שלהם. אני זוכה לקבל חודשים ארוכים אחרי מעבר של לקוחות לביתם הודעות מרגשות מאד על כמה כיף ונכון להם בבית שלהם. אין מרגש מזה.

www.pnim.co.il
צילום: שירן כרמל

מאתגר

יש המון אתגרים בתהליכים של עבודה עם אנשים, אבל אני חושבת שהאתגר הגדול בעיצוב בית פרטי או עסק הוא להצליח לגשר בין החלומות והרצונות של הלקוח ל"אני מאמין" העיצובי שלי.

לא מוותרת על

שטיחים ווילונות. אני משתדלת מאד לא לוותר עליהם בבתים ודירות כי בעיני הם הכרחיים למראה השלם של הבית, ולתחושה חמימה ועוטפת.

www.pnim.co.il
צילום: שירן כרמל

בית החלומות

ממש לאחרונה זכיתי לרכוש עם משפחתי בית קרקע בשכונת רמת פולג בנתניה ומבחינתי הוא בית החלומות שלי. כמושבניקית לשעבר, היה בי תמיד את החלק הזה שמתגעגע לקרקע, לירוק. הבית שלנו לא גדול מדי או מפואר מדי, אבל מבחינה תכנונית הוא מושלם עבורנו. באמצעות עיצוב נכון הצלחתי לייצר סביבה מדהימה, נעימה וכייפית, ואנחנו נהנים ממנו מאד.
העיצוב של הבית שלנו משקף את הקו העיצובי שלי מאד, הצבעים ניטרליים ברובם, עם שימוש בהרבה עץ, ברזל שחור, טקסטיל סביר ורך, וקווים מאד נקיים. מוזמנים לאתר שלי לראות את הגלריה שלו.

www.pnim.co.il
צילום: מאור מויאל

טיפ 

הטיפ שאני תמיד משתפת בו לקוחות פוטנציאליים בפגישת ההכרות שלנו – הכימיה והחיבור האישי עם המעצב שתבחרו לעבוד איתו הם הדבר הכי חשוב בתהליך. תהליך של עיצוב ותכנון הוא ממש מעין מערכת יחסים – לפעמים ארוכת טווח, והחיבור האישי לטעמי הוא המפתח לתקשורת והצלחת הפרוייקט.

 עיצוב: נעמה זהר
לאתר של נעמה זהר>>
לעמוד הפייסבוק של נעמה>>
לאינסטגרם של נעמה>>
עוד על נעמה במגזין>>