סטודיו SUGARFREE

דנה ואלי גקר הכירו במהלך לימודי העיצוב, ומאז הם משלבים זוגיות ועבודה משותפת בסטודיו SUGARFREE. הבחירה בשם של הסטודיו התחילה אולי כסוג של הלצה, אבל הוא לגמרי משקף את הסגנון הנקי והלא מתאמץ שלהם.

www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף

קצת עלינו

אנחנו מכירים עוד מזמן לימודי התואר בעיצוב פנים במכללת HIT בחולון. הכרנו במהלך הלימודים, ומאז אנחנו לא נפרדים. יש לנו שני ילדים ואנחנו עובדים ביחד כל יום בסטודיו המשותף.
בסוף הלימודים הגענו למסקנה שהמטרה שלנו היא להיות עצמאיים – לצלול למים העמוקים וללמוד לשחות לבד. בהתחלה שילבנו את העבודה בסטודיו בנוסף לעבודה נוספת, אבל כעבור זמן מה כל אחד מאיתנו מצא את מקומו ותפקידו בעסק המשותף ומאז אנחנו בעלי סטודיו SUGARFREE לעיצוב פנים.

www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית
www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

SUGARFREE

דנה: לאורך השנים בעבודה המשותפת, גם בגלל שאנחנו זוג בחיים, היה לנו חשוב שכל אחד ידע את תחום העיסוק שלו. אלי הוא שר החוץ – מתעסק בניהול העבודה מול בעלי המקצוע, הקבלנים והלקוחות. אני שרת הפנים של העסק – אחראית על הפן התכנוני, העיצובי והניהול השוטף של הפרוייקטים. המקום שבו אנחנו נפגשים ביחד מול הלקוחות הם ימי הרכישות שבהם הלקוחות שלנו מקבלים אותנו בכח מלא.
הרבה פעמים שואלים אותנו לגבי השם SUGARFREE. זה התחיל מסוג של הלצה, בגלל שאלי חולה סכרת נעורים, אבל השם נדבק אלינו כי הוא לחלוטין משקף את המחשבה העיצובית שלנו, גם כאנשים וגם כמעצבים – עיצוב שעוסק בפשטות נטולת מניירות, עיצוב שכל מטרתו לעשות טוב לאנשים שגרים בבתים שאנחנו מעצבים.

www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף
www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף

ייחוד

אנחנו שניים לכל דבר. הלקוחות שלנו מקבלים שתי דעות, לפעמים הן מאוד דומות כי ההשקפה העיצובית שלנו מאוד דומה, אבל יש מצבים בהם הלקוחות שלנו צריכים לקבל ולשקול כמה היבטים ומאוד עוזר להם ששנינו שם בשביל לתת להם מענה.
אנחנו עובדים עם משפחות צעירות, משפחות עם ילדים בגיל של הילדים שלנו או קצת יותר גדולים, ואנחנו מבינים אותם ואת דרך החיים, את התנהלות הבית עם ילדים קטנים, כך שמאוד קל לנו להתחבר ולתת מענה לצרכים העיצוביים והתכנוניים שלהם.

www.pnim.co.il
צילום: אסף ברנר
www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

הכי מעניין

אלי: המפגש עם הלקוחות שלנו מבחינתי הוא החלק המעניין. העבודה מאפשרת לנו להכיר כל פעם אנשים חדשים ושונים. החיבור הוא בדרך כלל מהיר בגלל התהליך התכנוני שאנחנו עוברים איתם, והתהליך האישי הרבה פעמים קושר אותנו לאנשים שאולי ביום-יום לא היינו מכירים. אנחנו מודים על הלקוחות הנהדרים שלנו שסומכים עלינו בכל דבר, ויודעים שאנחנו שם בשבילם כדי שהבית שלהם יצא הכי טוב שיש.
דנה: הרגע שבו הפרוייקט בעצם קם לתחייה. אנחנו מבלים המון שעות בתכנון הבתים שאנחנו מעצבים, וכשמגיע הרגע שהכל יוצא לביצוע והדברים מתחילים לעמוד במקומם, אני ממש נהנית.

www.pnim.co.il
צילום: אסף ברנר
www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף

השראה

אנחנו שואבים המון השראה מהעולם. חשוב לנו להתעדכן במגמות העיצוב השונות, ותמיד ללמוד ולהתחדש. מקורות ההשראה הם אינסופיים, כך שבכיף אנחנו יכולים למצוא את עצמנו מול המסכים צוללים לחללים מעוצבים בעולם עד שעות מאוחרות. אנחנו משתדלים בזמן החופשות שלנו בחו"ל לשלב עניין עיצובי – בין אם זה ביקור בחנויות עיצוב, או מסעדות ובתי קפה מעוצבים, ותמיד מצלמים לנו הרבה פרטים שאהבנו לצורך השראה כשנחזור הביתה.

www.pnim.co.il
צילום: אסף ברנר
www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף

הכי מרגש

הכי מתרגשים תמיד בסוף הפרוייקט, כשאנחנו מגיעים ליום העמדה בבית, כי אנחנו אוהבים להיות אלו שמוסיפים את הטאצ' האחרון של התמונות והאיבזור. זו הרגשה מספקת מאוד כשכל הפריטים הקטנים מתחברים לעיצוב השלם, כמו שאנחנו ראינו אותו בתחילת הדרך. אנחנו תמיד אומרים ללקוחות, שאצלנו יש כבר תמונה מאוד ברורה לאיך הבית שלהם ייראה בסוף התהליך, ותמיד משמח אותנו שהתוצאה הסופית היא בדיוק מה שהיה החזון שלנו בתחילת הדרך.

www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף

צבע

אנחנו חובבי צבע. כמעט בכל הפרוייקטים שלנו אפשר למצוא צבע כחלק מהעיצוב הכולל. בית שהוא בלי צבע, לדעתנו הוא בית חסר, בית ללא אווירה. תמיד נשלב צבע, גם אם זה בשילוב של צבע בפרטי אמנות או למשל בנגיעות קטנות בגופי תאורה. אנחנו מאוד אוהבים להשתמש בגוונים מעושנים ולא צבעים בוהקים, כאלו ששורדים את מבחן הזמן ותמיד יעלו חיוך אצל בעלי הבית.

www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

אתגרים

למצוא את בעלי המקצוע הטובים והמקצועיים שנרצה להמשיך ולעבוד איתם. לצערנו, קשה בארץ למצוא בעלי מקצוע טובים, שלאורך זמן ממשיכים לעבוד במקצועיות שאנחנו מצפים לה, שמתחדשים ומוכנים להיות תמיד עם ראש פתוח.
אנחנו משתדלים שתמיד יהיה לנו לפחות שני בעלי מקצוע מכל תחום, כדי לתת מענה לכל הלקוחות שלנו, שאין להם זמן או עניין בחיפוש אחר בעלי מקצוע.

www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

אם לא מעצבים אז בטח היינו…

דנה: בעלת חנות פרחים/משתלה. אני חובבת צמחים, ומגיעה מבית עם אבא שהיה קיבוצניק וחקלאי במקור, לכן הזיקה לעבודת אדמה תמיד הייתה שם במשפחה.
אלי : שף. אני ידוע בחבורה שלנו כבשלן, ואנחנו אוהבים מאוד לארח.

www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

פריט שלא נוותר עליו

אמנות. קירות ללא תמונות הופכים את הבית לחצי גמור בהרגשה, וללא אופי. גם אם אין ללקוחות שלנו תקציב גדול לתמונות מקוריות של אמנים ובין אם התקציב קטן, אנחנו תמיד נמצא פתרונות נגישים יותר כדי שעל קירות הבתים שלהם תמיד יהיו תמונות שיקשטו את החלל. את התמונות הלקוחות הם אלה שבוחרים תמיד, ואנחנו שם ברקע כדי לעזור לאסוף את הכל לתצוגה נכונה שעובדת ביחד.

www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

בית החלומות

דנה: אנחנו קצת שונים במחשבה כשאנחנו מדמיינים את בית החלומות שלנו. אני חולמת על בית שמתפרש על קומה אחת, עם הרבה פינות חמד, והרבה שטח עם עצים וטבע, ואדמה לגידולים. אלי חולם על בית מקונטיינרים עם מטבח פנים וחוץ ענקיים.

www.pnim.co.il
צילום: אסף ברנר

פרוייקט החלומות

אנחנו באמת משתדלים להגשים את עצמנו בכל פרוייקט שאנחנו מתכננים ומעצבים, אחרת העבודה שלנו תהיה משעממת מאוד. היינו אולי רוצים לעצב מלון קטן באיזה מקום אקזוטי.

לאתר של סטודיו SUGARFREE>>
עוד על סטודיו SUGARFREE>>

BANNERBOOK