עדי מינץ

הבחירה של עדי מינץ בעיסוקה כמעצבת פנים אינה מקרית בכלל. היא מבטאת את האהבה הגדולה שלה לעיצוב ואסטטיקה אשר ספגה עוד בילדותה וואת האהבה הגדולה לאנשים ולעבודה עם אנשים – שהופכת את העשייה שלה לבעלת משמעות ועומק.

www.pnim.co.il

קצת עלי

1. אני אמא לשלושה מופלאים: בת בכורה ושני בנים שמזכירים לי יום יום למה אני פה.
2. נשואה לניר, החבר הטוב מימי התיכון, שלימים הפך לבנזוג וחבר לחיים.
3. בילדותי עברנו בין ארצות, בין כפר לעיר. נחשפתי לתרבויות, שפות ואנשים שונים. המעברים הללו גרמו לי להבין כמה חשוב ליצור לעצמנו בית בכל מקום. זה מה שאני רוצה לתת ללקוחות שלי – תחושה של בית שהייתה חסרה לי כל כך בתוך כל המעברים.
4. הורי עסקו בעיצוב חלקי מכוניות בתעשיית הרכב בדטרויט עבור חברות כמו ג'נרל מוטורס ופורד. אני זוכרת אותם מתכננים ומשרטטים, וכשאני משרטטת היום, אני נזכרת בהם ומייד עולה בי חיוך.
5. כשאני מעצבת, מחברת חומרים, טקסטורות, צבעים, בוחרת, משלבת, רוקמת חלומות –  זה קורה מהבטן. אני פשוט מרגישה שזה זה. כשזה מדויק מייד יודעים, כשלא – אין שקט. בכל דבר בחיים אגב. 

www.pnim.co.il
צילום: אלעד גונן

ההתחלה

במשך 15 שנים עבדתי כמנהלת שיווק בחברות שונות במשק: סמסונג ישראל, סימנטק, סאנדיסק, רשת משחקיות פעלטון ועוד. במסגרת תפקידי עסקתי רבות במיתוג, בשפה גרפית – בצד של העיצוב והנראות. בפעלטון המיתוג התחבר לעיצוב המשחקיות, הלכה למעשה. שם נחשפתי לעיצוב חללים, נפתח בפני עולם והבנתי לראשונה עד כמה זה מרגש אותי.
כמו בשיווק גם בעיצוב – העבודה עם אנשים, מגוונת, מצריכה דיוק, ירידה לפרטים. הפרויקטים משתנים ומגוונים ומצריכים בראש ובראשונה הבנה של הלקוח. כך שהעבר המקצועי שלי שונה, אך דומה בהרבה מובנים ותרם לי רבות בעבודה שלי כמעצבת.

www.pnim.co.il
צילום: אלעד גונן
www.pnim.co.il
צילום: אלעד גונן

הרגע בו הבנתי שאני רוצה לעצב 

לפני 8 שנים יצאתי לחופשת לידה שלישית. באותם ימים רכשנו בית ומאד רציתי לעצב אותו בעצמי. היה לי כיוון מאד ברור בבטן, אך היו חסרים לי הכלים. נעזרתי במעצבות פנים והרגשתי שזה לא מתחבר למי שאני ולמה שאני באמת רוצה. הרגשתי שאני רוצה ליצור, לעצמי ולאחרים. היתה בי תשוקה והמון רעיונות. ידעתי בתוכי שהגיע הזמן לשינוי. ידעתי גם בדיוק מהו השינוי הנדרש. ההחלטה לאט לאט הבשילה, ובתום חופשת הלידה, במקום לחזור למשרה שיווקית נחשקת, נרשמתי ללימודי עיצוב פנים בטכניון.
למרות שכבר היו לי שני תארים, שום דבר לא היה דומה ללימודים בטכניון. זו היתה חוויה מאד משמעותית עבורי, למדתי לראות דברים אחרת, לתכנן. למדתי הרבה על היכולות שלי. למדתי להקשיב ללב, לסמוך על האינטואיציות שלי. לקראת סוף הלימודים פרויקטים כבר התחילו להגיע.

www.pnim.co.il
צילום: אלעד גונן
www.pnim.co.il
צילום: אלעד גונן

ייחוד

שני דברים עיקריים מובילים אותי בעשייה שלי, הראשון הוא דיוק. דיוק מביא להרמוניה. והרמוניה מרחיבה את הלב. השני הוא הזכות ללוות אנשים וליצור ביחד איתם את ביתם. אני מרגישה ברת מזל על הזכות והיכולת לתת, ולהגשים לאנשים חלום.

www.pnim.co.il
צילום: תמרי גת

צבעים וחומרים

אני פחות אוהבת להגדיר ולהכניס דברים לתבניות, אבל אפשר לומר שהעיצובים שלי מתאפיינים במראה נקי, עם נגיעות של צבע ושימוש בחומרים טבעיים. הבחירה בצבעים וחומרים מסויימים מבטאת את מי שאנחנו. לכן, לאנשים שונים מתאימים חומרים שונים, טקסטורות וצבעים שונים במינונים משתנים. הסוד בעיניי הוא להקשיב ללמוד ולהבין מי עומד מולי ומה נכון לו. יחד אנחנו מזקקים סגנונות, צבעים וחומרים למול צרכים, במטרה לייצר את החלל המדויק עבור אותו לקוח.

www.pnim.co.il
צילום: אלעד גונן
www.pnim.co.il
צילום: אלעד גונן

הכי כיף

אני מאד אוהבת לתכנן, להפוך, ליצור. הגיוון, התהליך, הדרך בעבודה מביאה איתה בכל שלב כיף אחר. וכמובן – השיא, היצירה, הדובדבן הוא השלב הסופי כשרואים את הכל מתחבר יחד ואת הלקוח נחשף לפלא. 

www.pnim.co.il
צילום: אלעד גונן

אתגרים

אני מוצאת שאתגרים מקצועיים מביאים בסוף לתוצאות שלא יכולנו אפילו לדמיין – הם מצריכים יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא. לעיתים האתגרים הם טכניים, לעיתים תכנוניים, לפעמים אנושיים. אני יכולה לומר באופן (כמעט) גורף שבסופו של דבר אנחנו בדיעבד כמעט תמיד מברכים עליהם.

www.pnim.co.il
צילום: אלעד גונן
www.pnim.co.il
צילום: אלעד גונן

טיפ

סדר וארגון הם הבסיס. עוד לפני שמתחילים ממליצה למיין, לסדר, לוותר על מה שאנחנו כבר פחות אוהבים. כך אפשר לראות בצורה בהירה יותר מה חשוב לנו, מי אנחנו, מה אנחנו רוצים שהבית שלנו יספר עלינו. ובתהליך הזה תמיד להקשיב ללב.

עיצוב: עדי מינץ>>
לאתר של עדי מינץ>>
לדף הפייסבוק של עדי>>
לאינסטגרם של עדי>>

תגובה אחת

  1. דלית מאייר

    עדי, מאוד אוהבת את העיצובים שלך ושמחתי לקרוא ולהכיר אותך יותר לעומק דרך הכתבה. ריגש אותי שאת עובדת מהלב ומהאינטואיציה. זה בעיני שילוב מנצח.