פנינית שרת אזולאי החליטה בספונטנית של רגע שהיא רוצה ללמוד עיצוב פנים ותוך שבוע כבר נרשמה ללימודי העיצוב. פנינית מעצבת באופן מהודק עם צבעוניות מאופקת, והיא תמיד מחפשת להשיג שקט וניקיון שמשאירים מקום לצבעוניות של החיים.

צילום: שירן כרמל

חמש עובדות על פנינית

1. יש לי תואר ראשון במשפטים (ורשיון עו"ד) ותואר שני במנהל עסקים. האמת שלימודי עיצוב הפנים היו תובעניים וקשים הרבה יותר מהלימודים לשני התארים שקדמו להם…
2. לפני שעשיתי הסבה לעיצוב פנים עבדתי 11 שנים בעיריית תל-אביב. התחלתי בתפקיד עוזרת אישית לראש העיר ובתפקידי האחרון הקמתי וניהלתי את היחידה לפניות הציבור, והייתי דירקטורית בחברה לפיתוח תל-אביב ובמוזיאון ארץ ישראל.
3. החלטתי ללמוד עיצוב פנים בהחלטה ספונטנית של רגע בעקבות שיחה עם חברה בבית קפה.
4. אני סוג של מכורה לפינטרסט. יש לי שם עשרות לוחות השראה לפי נושאים ולוחות סודיים עם הלקוחות שלי.
5. אני לא מבשלת. לא יודעת לבשל. כלום.

פנינית שרת אזולאי www.pnim.co.il
צילום: גדעון לוין

הרגע בו הבנתי שאני רוצה לעסוק בעיצוב פנים

לפני כ-8 שנים, מספר שבועות אחרי שסיימתי את לימודי התואר השני בניהול, כשאני סמוכה ובטוחה שפניי אל תפקיד ניהולי נוסף, ישבתי לקפה בשכונה עם חברה ותיקה. לפגישה הצטרפה בספונטניות חברה של אותה חברה שסיפרה לי כבדרך אגב שהיא מסיימת לימודי עיצוב פנים. לא יודעת להסביר מה בדיוק קרה שם ואיזה ברק פגע בי באותו רגע, אבל הכרזתי שם בהחלטיות ש"גם אני רוצה". תוך שבוע, אחרי שבדקתי את מגוון האופציות האפשריות, נרשמתי ללימודי עיצוב פנים בסטודיו ברזין-שוהם (היום נקרא סטודיו ברברה ברזין) והתחלתי במסע.

פנינית שרת אזולאי www.pnim.co.il
צילום: גלית דויטש

עיצוב

אני אוהבת את האינטראקציה עם הלקוחות והאינטימיות שנוצרת בזמן כל כך קצר; את שלב התכנון – כשנסגרת לי התכנית אני מרגישה כאילו מינימום פיצחתי את האטום; את העבודה מול כל הספקים ואנשי המקצוע שאספתי בפינצטה במהלך השנים ונותנים לי תוצרים יפיפיים ושקט תעשייתי; את הרגע שבו הכל קורם עור וגידים ותכניות והדמיות הופכים למציאות – מרגש כל פעם מחדש; אני נהנית לעסוק בפרטים טכניים לא פחות מבפרטים עיצוביים (יש לי פטיש לתכניות טכניות כמו חשמל ומיזוג); נהנית מהלמידה האינסופית שיש במקצוע הזה – כל פעם לקוחות חדשים, חלל חדש, אתגר חדש, פרטים חדשים – אין רגע דל.

פנינית שרת אזולאי www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט

בגלגול המקצועי הקודם שלי, בעיריית תל-אביב יפו, הקמתי יחידה חדשה, גייסתי עובדים, גיבשתי תהליכי עבודה חוצי ארגון, הטמעתי מערכת מחשוב חדשנית (בזמנו…), וניהלתי צוות של 14 איש. למרות שלכאורה העולם המקצועי בו אני חיה היום שונה ב-180 מעלות מהעולם מהקודם, אין לי ספק שהכלים, הידע והניסיון שרכשתי בעבודה הניהולית ובאקדמיה, מלווים ומשרתים אותי גם היום.

פנינית שרת אזולאי www.pnim.co.il
צילום: גלית דויטש

ההתחלה

היה לי מזל גדול ועם סיום הלימודים, דרך חבר משותף, קיבלתי פרויקט חלומי של שיפוץ בית עץ ברמת השרון. עד היום אני מעריצה את הלקוחות (שהפכו מאז לחברים טובים) על האומץ שהיה להם לתת למעצבת טירונית לעצב להם את בית החלומות, רק על סמך אינטואיציה וכימיה טובה. עבדתי מאוד קשה על הפרויקט הזה, ולכל אורך תהליך השיפוץ השקעתי המון שעות בלמידה – מהקבלן, מאנשי המקצוע, מהספקים, מהאינטרנט. בסופו של דבר יצא בית מקסים, השקעתי בצילומים מקצועיים שלו, והוא היווה עבורי את המקפצה לפרויקטים הבאים.
הדבר הכי חשוב שלמדתי בפרויקט הראשון שלי הוא שאם אתה באמת רוצה לרכוש ידע – ממקום של עניין וסקרנות מקצועית נטולת אגו – כל מי שסובב אותך ישמח לעזור לך בנדיבות ובאהבה. היום, עם ותק של שמונה שנים בתחום, גם אני שמחה לסייע למעצבים מתחילים שמבקשים עצה טובה.

פנינית שרת אזולאי www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

אם לא הייתי מעצבת, אז בטח הייתי…

ממשיכה במסלול ניהולי והיום הייתי מנהלת בכירה בחברה עירונית או פרטית.

צבעים וחומרים

אני כמעט לגמרי מונוכרומטית וה"צבעים" החביבים עליי הם שחור, לבן ואפור. ככה גם נראה הארון בגדים שלי (כמובן בתוספת ג'ינס…). אוהבת לשלב גם גוונים "מתוחכמים" עם עומק כמו ירוק מעושן או כחול ממש כהה.
התפיסה העיצובית שלי מינימליסטית והצבעוניות של הפרויקטים שלי ברורה ומהודקת. לא מתוך מקום קר ומנוכר, אלא מתוך חיפוש אחר ניקיון ושקט שיוצרים חלל מדויק שמשאיר מקום לצבעוניות של החיים – של בני הבית, הספרים, האקססוריז ויצירות האמנות.
לכל פרויקט אני מייצרת, יחד עם הלקוחות, סכמת צבעים שמלווה אותנו ביישומים שונים בחלל, יחד עם בחירה של חומרים טבעיים כמו עץ, בטון וברזל. אני אוהבת לשלב בין סגנונות וחומרים שונים, בין ישן וחדש, מודרני וקלאסי, אוהבת חומרים, טקסטורות ופרטים.

פנינית שרת אזולאי www.pnim.co.il
צילום: גדעון לוין

סגנון

עיצוב טוב בעיניי תלוי בהקשרים, מינונים ופרופורציות, וזה המקום לטביעת האצבע שלי. אני מאמינה בתכנון בקווים קלאסיים ונקיים אשר יעמדו במבחן הזמן. ואוסף הבחירות האישי והייחודי שאני והלקוחות מבצעים יחד בתהליך העבודה, יחד עם אופן ההעמדה של החומרים, הצבעים, הטקסטורות והאלמנטים זה לצד זה, מייצרים בסופו של דבר את הסגנון והאווירה של החלל.

פנינית שרת אזולאי www.pnim.co.il
צילום: גלית דויטש

לקוחות

הלקוחות שלי, ברוב המקרים, מביני עניין בתחום העיצוב. מעודכנים, חשופים, אינטיליגנטים. מאתגרים אותי להמציא כל פעם את הגלגל מחדש. אני מאחלת לעצמי תמיד לקוחות עם ראש פתוח ואנרגיה טובה. כאלו שמתמסרים לתהליך ונותנים אמון במקצועיות של אנשי המקצוע שמלווים אותם.

פנינית שרת אזולאי www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

הבית שלי

בקיץ הזה עברנו לגור בבית שקנינו, אחרי שנים ארוכות בבתים שכורים. במסגרת עסקת הרכישה היו לי 6 חודשים לתכנן ורק חודש וחצי (ברוטו) לעבודות השיפוץ. לכן הכל היה מתוכנן כמו מבצע צבאי קטן – כל התכניות, החומרים, הרהיטים, גופי התאורה, מערכות אודיו וכו' הוכנו והוזמנו מראש, ואנשי המקצוע הקבועים שלי עשו את הלא ייאמן ועמדו כולם בלו"ז המטורף הזה. הדבר שהכי הפתיע אותי (לטובה) היה שהשיפוץ עבר עלינו ברוגע ובלי לחצים, למרות הלו"ז הצפוף ועל אף שהיו המון בלת"מים בדרך ונדרשנו לקבל החלטות רבות בזמן אמת. אני חושבת שזה נובע מבשלות מקצועית, בגרות כרונולוגית, והבנה שבסופו של דבר הכל פתיר ויסתדר על הצד הטוב ביותר, אז רצוי גם ליהנות קצת בדרך.

פנינית שרת אזולאי www.pnim.co.il
צילום: גדעון לוין
פנינית שרת אזולאי www.pnim.co.il
צילום: גדעון לוין
פנינית שרת אזולאי www.pnim.co.il
צילום: גדעון לוין

פריט שלא אוותר עליו

משהו מברזל. מראה, שידה, ספריה, שולחן… משהו…

פנינית שרת אזולאי www.pnim.co.il
צילום: איתי בנית

השראה

פיצו קדם. נכון שזו לא בחירה מפתיעה, אבל האיש גאון בעיניי.

הייתי בוחרת לעצב את הבית של

בעולם האמיתי – למעצבת הסופר מוכשרת שרון ברונשר. רק חבל שהיא כבר עיצבה את הבית שלה בעצמה כל כך יפה.
בעולם הפנטזיה – את הבית החדש של אנג'לינה ג'ולי אחרי הגירושין. דירת רווקה עם הרבה חדרי ילדים. במחשבה שניה, לא הייתי מסרבת לעצב גם לבראד…

פנינית שרת אזולאי www.pnim.co.il
צילום: גדעון לוין

חנות הסודית שלי

"תמה" בקרית שאול. הבעלים של החנות, שרון ויעל תעוז, הן שתי אושיות סטייל עם טעם אולטרה משובח, וכל פריט שהן מוכרות, מבגדים ועד ריהוט, הוא Fine עד הקצה.

פנינית שרת אזולאי www.pnim.co.il
צילום: גדעון לוין

חלומות

להמשיך ליהנות מהעבודה. זה לא מובן מאליו. למצוא זמן לעשות ספורט וללמוד סופסוף לבשל.

 

4 תגובות

 1. ורד בונפיליולי

  מוכשרת, יצירתית, אינטליגנטית.
  גאה בך על הדרך שעשית וגאה בעצמי שאני איתך מתחילתה.

 2. נעמה

  וואו את מדהימה! סופר כשרונית ונשמעת מקסימה וללא ספק נותנת לי השראה בתור מעצבת צעירה.

 3. ליאת ר.

  כל כך אוהבת את העבודות שלך! נהניתי לקרוא את הראיון. את השראה ☺

 4. הילה

  עוקבת שנים אחרי העבודות שלך. אחת המעצבות הכי מוכשרות ומדויקות שיש. פשוט מדהימה!