קליקים #13

תחום יצירת הקרמיקה בארץ זוכה בשנים האחרונות לעדנה מחודשת ואותנו זה מאוד משמח כי יש כאן המון יוצרי קרמיקה מוכשרים שאנחנו עוקבות אחרי עבודתם. את הקליקים שלנו אנחנו מקדישות הפעם דווקא ליוצרי קרמיקה מוכשרים מחו"ל שאנחנו נהנות לעקוב אחרי חשבונות האינסטגרם שלהם.


פאוונה ת'ימפורן, יוצרת ילידת תאילנד שכיום חיה ויוצרת מלוס אנג'לס, מעצבת כלי קרמיקה שצבועים ב-Color Blocks בשילובים גרפיים יפים שמשאירים מקום גם לחספוס הגולמי של החומר.


מידורי טקאקי, ילידת יפן, מייצרת אוספים קטנים של פסלי קרמיקה עם דמויות מלאות פרטים והבעה, אשר נראות כאילו מידורי שלפה אותן מאגדות יפניות עתיקות.


גם את הדמויות שיוצרת שרה סנדרס אנחנו מאוד אוהבות. בנוסף לפסלונים הללו היא גם יוצרת קערות מאויירות יפהפיות.


קצת קפיצה נוסטלגית בזמן יש בעבודות של היוצרת האוסטרלית קרלי בוטוקס שמזכירות קצת את הקרמיקה של הסבנטיז והאייטיז בישראל. קרלי משלבת פאטרנים בשחור-לבן עם גלזורה במראה חופשי ואפילו זולג, והיא משאירה גם מקום לחומר עצמו להיות מי שהוא.


היוצרת ניהריקה הוקו, נולדה בהודו וכיום חיה ויוצרת באוסטרליה. היא מציירת על הכלים שהיא יוצרת עצים, דגים, ציפורים, עמודי חשמל, תחנות רוח ועוד. היא מפליאה לעטר את הכלים שהיא יוצרת במגוון סגנונות וצבעוניות ואת העצים אנחנו אוהבות במיוחד.

10

11


כלי הפורצלן שיוצרת סופי קוק נראים לפעמים כמו בלונים שמותחים אותם מלמעלה. יש בהם אצילות מרחפת והצבעוניות שלהם היא משהו שמאוד ישמח את פיד האינסטגרם שלכם.

8


אל חשבון האינסטגרם של סוזאן סאליבאן אפשר להגיד שדי התמכרנו. תנו לנו צביעה גרפית לא מדוייקת בשחור-לבן-זהב בכלים הכי לא סימטריים ולא מדוייקים, ואנחנו שם.


ונסיים בעוד שחור-לבן ואפילו קצת זהב – ניקול פפר שמגדירה את הסגנון שלה ראסטיק-מודרני. היא חיה ויוצרת בוושינגטון והיא בעצם חורטת את העיטורים שלה על גבי הכלים שהיא יוצרת, מה שמקנה את המראה הגולמי והמחוספס הכל כך יפה שלהם.