צבע הוא אלמנט עיצובי מרכזי שלפעמים הכי נוח לנו לברוח ממנו. קשה לנו להתחבר אליו, להתחייב לאהוב אותו לתקופה ארוכה בעיצוב ביתנו, וברור לנו שבגבולות המונוכרומטיים המוכרים והלא מחייבים, יהיה לנו הרבה יותר קל ונוח. למרות זאת, כשאנחנו מתבוננים בבתים של אחרים, שבהם נוצרה אמירה עיצובית צבעונית, מתעוררת בנו התחושה שאולי בכל זאת אנחנו מפספים פה משהו חשוב.
אז רגע לפני השיפוץ או יום-הקניות-לבית, כשאתם עדיין לא סגורים על הצבעוניות שתחיו במחיצתה בשנים הקרובות, אספנו עבורכם כמה קליקים שאולי יוכלו לעזור לכם להתקרב יותר אל הצבע מבלי לחשוש. הקליקים האלה יוכלו לעזור לכם להתגבש, להגדיר את הצבעוניות שאתם מתחברים אליה, ואת התחושה המדוייקת שאתם רוצים להשיג בביתכם באמצעות הצבע.
Design Seeds הוא אתר של Jessica Colaluca שבו מעלה ג'סיקה מדי יום תמונות עם  פלטה של שישה גוונים שנגזרים מהתמונה. תוכלו לחפש את פלטת הגוונים לפי נושא או צבעוניות מסויימת. אי אפשר שלא לקבל השראה לצבעוניות שמתחברים אליה, אחרי ביקור באתר הצבעוני הזה. הנאה מובטחת.

bdd3693a612723581055300dfe217b0e
התמונה מכאן דרך ewabakrac
490fcf9776be3e47b16026d84f359972
התמונה מכאן ומכאן

 

אתר נוסף ודומה שנותן השראות של צבע הוא הבלוג  Love print studio. לואיז, בעלת הבלוג, היא מעצבת ומאיירת, ומכינה לוחות השראה יפהפיים שכוללים שילובי תמונות ואיורים עם סיכום פלטת הצבעים בתחתית התמונה.

fc085e6d01fa3fd86352e00da87cb375
התמונה והקרדיטים מכאן

 

colour-crush-jan-30th
התמונה והקרדיטים מכאן

 

ואם לא מצאתם את פלטת הגוונים המדוייקת לכם, ואתם רוצים לשאוב השראה מתוך תמונה מסויימת שהתחברתם לצבעוניות שלה, Snap Your Colors יוכל לעזור לכם בזה. תוכלו להעלות בקלות רבה כל תמונה מתוך מאגר התמונות הפרטי שלכם, או לצרף קישור לתמונה מהרשת ולקבל את התמונה עם סיכום הגוונים העיקריים שמופיעים בה. את הגוונים תוכלו לתרגם לגווני קירות, גווני בחירות טקסטיל, אקססוריז וכדומה.

colorsnap1
צילום: אורית ארנון
Capture100
צילום: אורית ארנון

 

Paletton הוא כלי פשוט שיעזור לכם לבחור קומבינציות שונות של צבעים, בין אם תרצו ליצור ניגודיות מובהקת, או שילוב צבעים שמשתלבים בהרמוניה.

Capture55


 

Kuller  של חברת Adobe הוא מקור נהדר לחקור את נושא הצבע על ידי יצירת פלטות גוונים משלכם, שימוש במגוון הגדול של הפלטות הקיימות, או גם כאן, על ידי יצירת פלטת גוונים מתוך תמונה צבעונית שאתם מתחברים לצבעוניות שלה.

Capture5

צילום: אורית ארנון
צילום: אורית ארנון

 

וברור שאי אפשר לדבר על צבע מבלי לצרף קישור גם לפינטרסט והאינסטגרם של קיסרית הצבעים העולמית פנטון

התמונה מכאן

נשמח לשמוע את דעתכם על הקליקים. מקוות שהם יתרמו את תרומתם הצנועה להשראות בנושא הצבע, ולבתים צבעוניים ושמחים.