אל שלומית גליקס התוודענו דרך דירה מקסימה בטעם-של-תל-אביב-הישנה שעיצבה בגבעתיים ומאז התחלנו לעקוב אחרי העיצובים שלה שמשלבים תקופות וסגנונות. שלומית למדה מנהל עסקים והייתה כלכלנית בחברות הייטק, אבל הלב והנשמה אמרו לה שהיא לא במקום הנכון. לפני 5 שנים היא קיבלה החלטה אמיצה ללכת אחרי החלום והחלה את לימודיה בסטודיו להכשרת מעצבי פנים של ברברה ברזין. שלומית חיה ונושמת עיצוב עם אהבה ענקית למקצוע ובעיקר לאנשים.

ש22

 

שלומית משתפת:

תהליכים

תהליך בניה או שיפוץ אורך מספר חודשים בהם אני לומדת להכיר לעומק את הלקוחות, את הצרכים שלהם ואת חלומותיהם. המעניין והמאתגר הוא לבדוק כל פעם מחדש את התהליך שעובר הלקוח משלב התכנון, בו יצקתי חלומות וצרכים לתכניות אל מול התוצאה בפועל. מעניין לגלות שהרבה פעמים יש תהליך של שינוי תפיסה ולפעמים אפילו סגנון.

AKP_7716_f_web

חומרים

עץ גושני, מבוקע ונושם בשילוב עם כל חומר אחר: ברזל, שיש, טקסטיל, אבן… העץ משתלב בכל סגנון ויוצר אווירה מיוחדת.

לא מוותרת על

ספרים ואומנות שנותנים נשמה ואופי לכל בית ובית.

הלקוחות שלי

הם אלה שמעוררים בי השראה! זה יכול להיות רהיט או פריט שחשוב להם ועובר איתם כברת דרך, בגד שלבשו או אפילו מבט וחיוך ואלו ייקחו אותי למסע מלא השראה שיסתיים בבית ייחודי ומקורי שמשקף את דייריו.

אוהבת מאוד לעצב

מטבחים. המטבח הוא הלב של המשפחה הישראלית ומכתיב את סגנון ואופי הבית. הבנת הסגנון והצרכים של הלקוחות מתבהרת מאוד בשלב תכנון המטבח: האם המטבח יהיה פתוח לחלל הציבורי? האם יהיה אי במטבח? האם מבשלים ואופים בלבד או שגם נהנים לשבת לקפה במטבח? שאלות ממוקדות עוזרות לי להבין מי האנשים שחיים בבית ולבנות קונספט עיצובי בהתאם.

צבעים

אני מתחברת מאוד לסקלת צבעים מונוכרומטית שבבסיסה יהיה בז', קפה ואפרפר ואליה תמיד אחבר שני גוונים מנוגדים ובולטים שייצרו עניין וריגוש בעיניים ובלב.

הייתי רוצה לעצב

את הבית של קרי ברדשואו מ"סקס והעיר הגדולה" או לחלופין ג'ודי שלום ניר מוזס. שתיהן באיזשהו אופן, נשים מרתקות, מעניינות ומוחצנות. כל אחת בדרכה מייצגת מבחינתי את האישה החזקה והעוצמתית ועם זאת משדרת בעיניי רכות, רגישות ופתיחות והנקודה הזו לדעתי הייתה מאפשרת לי להביא את עצמי לידי ביטוי ולהגיע לתוצאות מדהימות.

בלוג

Elements of Style של מעצבת הפנים Erin Gates, אוהבת לקרוא את הפוסטים שלה ומאוד מתחברת לתפיסת עולמה העיצובית.

כשבוחרים מעצב

כדאי לבחור במעצב שהעבודות שלו יצרו אצלך ריגוש ושמחה. חשוב שהמעצב יהיה אדם קשוב ויצירתי. השילוב בין שני הפרמטרים הוא מתכון מנצח.

החנות הסודית שלי

אוהבת מאוד את חנות הריהוט ניו וינטאג' שבדיזיין סנטר- ליוויתי את החנות בתהליך הקמתה, והייחודיות שלה היא ביכולת לייצר עבורי כל פנטזיה וחלום לפי מידות.

טיפ

לתאורה בבית יש משמעות בהגדרת חללים: ישנו אור טבעי שתלוי בכיווני אוויר ובפתחים של הבית וישנו אור לא טבעי שבו ניתן לשלוט ובעצם לתכנן. תאורה לא טבעית בעצם מאפשרת להרחיב אזורים קטנים, לתחום אזורים גדולים ואף להגביה חללים נמוכים. כדי להשיג תוצאות טובות יותר, ממליצה מאוד לשלב בין תאורה פונקציונלית, המשמשת להארת חללים בבית (למשל מטבח, חדר עבודה וכו') לבין תאורת אווירה, המשמשת כתאורת ליווי ואף חלק אינטגרלי מריהוט הבית.

מפרגנת

דנה שבדרון היא קולגה וחברה יצירתית. בעבר יצרנו שיתופי פעולה ובטוחה שגם בעתיד.

צילומים: אביב קורט

2 תגובות

  1. גל

    הכל מקסים! מאיפה הספה האפורה הגדולה? תודה