שלומית סלוין היא אחת המעצבות הכי המעניינות בסביבה. בפרוייקטים שהיא מעצבת היא נמצאת בחיפוש מתמיד אחר השונה והלא שגרתי, הלא צפוי והבלתי הגיוני לכאורה. ועוד לא אמרנו כלום על התרחקות מטרנדים. את כל אלה היא מיישמת בכשרון רב בעיצובים חד-פעמיים שלפעמים נראים קצת כמו מארצות רחוקות – אבל במובן הטוב של ההקשר הזה.

 

חמש עובדות

1. אני לא אוהבת קהל ונמנעת לצאת למקומות הומי אדם. כן, כן נשמע מוזר אבל כזו אני. אוהבת את השקט, המון אדם מפר את שלוותי ואת האיזון הדק של חוט מחשבותיי.
2. אני אוהבת להיכנס לבתים שהזמן עצר בהם מלכת. אני אוהבת את הריח, את הפריטים הישנים, אני אוהבת לדמיין מה היה שם ואיך נראו חייהם.
3. אני לא אוהבת, גלידה, שמנת מתוקה, ארטיקים, קטשופ, חרדל, מיונז, יוגורט, בלסמי, רטבים אסייתיים ופירות ים. לא יודעת למה, אבל זה תמיד מפתיע מחדש אנשים לשמוע זאת. כאילו מדובר באבות המזון. במסעדות אני מאד מדוייקת בבחירת המנות וזה כולל שאלון מפורט שמוגש למלצרים.
4. ההחלטות שאני לוקחת לגבי עיצוב של כל בית ובית וכל פרוייקט ופרוייקט, נלקחות באותו רגע בו הלקוח שואל את השאלה ועליי לתת תשובה מיידית. אני יכולה ללכת עם סלסלת רעיונות במשך תקופה ולא לקבל החלטה, אבל ברגע שהלקוחות רוצים לשמוע את חוות דעתי, ההחלטה מתקבלת אצלי בנחרצות.
5. קשה לי עם חיבור צבעים. אני כל-כך אוהבת צבעים והמרחב שלי לבחירתם פתוח וללא גבולות, אך מצד שני עומדים הלקוחות ואני מפחדת שזה לא יתאים להם, שלא יבינו, שלא יאהבו.

Shlomit_026
צילום: בועז לביא

הרגע בו הבנתי שאני רוצה לעצב

מאז ומעולם הייתי מחוברת לעיצוב, לעולם האומנות, האסתטיקה, לעולם הצבעים החיבורים החומרים. תמיד סיקרן אותי, מאז ומעולם קראתי כתבות, ראיתי תמונות, עלעלתי בעיתוני עיצוב. זה היה שם תמיד. היה את אותו רגע בחיים שפתאום זה קרא לי לבוא ולמסד את הקשר הזה, בין אהבתי האפלטונית לבין העשייה הארצית. ובום, אני כאן. לא למדתי מעולם.

Shlomit_001
צילום: בועז לביא

אוהבת במיוחד

את אותם ימים בהם אני מסתובבת לבד בשווקים ובחנויות ועושה לי את הבחירות שלי ומחפשת אתגרים חדשים. אני גם אוהבת שלקוחות אומרים לי בסיום הפרויקט: "אנחנו מרגישים בבית, אנחנו מרגישים שתמיד היינו פה".

Nof_Yam_001
צילום: בועז לביא
Nof_Yam_030
צילום: בועז לביא

צבעים וחומרים

צבעוניות היא מרכז חיי, גם כמטאפורה וגם כמציאות יום-יומית. אני אוהבת צבעים ושילובי צבעים. הבגדים שלי, הפריטים שלי בבית, הפריטים בבתים שאני מעצבת לעולם יהיו צבעוניים ומשתלבים. בתים לבנים, שחורים ואפורים משעממים אותי. אלה לא בתים, אלא מוזיאונים, מעבדות. התפקיד של הצבעים הוא לחבר, ליצור חום, קרבה, זיכרון. בית ללא צבע, הוא בעיניי בית ללא נשמה. אני פועלת ומעצבת מתוך נשמתי. אני מייצרת צבעוניות הומוגנית, לא מקושקשת לא מפריעה לאיזון, שמעניקה רוך ואחדות.
אני אוהבת לשלב חומרים טבעיים שיודעים להתיישן טוב. אני אוהבת את השילוב של חומרים ישנים שנאספו בקפידה בשווקים ביחד עם חומרים עכשוויים. לא אוהבת פלסטיק, לא אוהבת קוריאן, לא אוהבת חומרים סינטטיים. למרות שלפעמים התקציב מכתיב אותם.

Shlomit_009
צילום: בועז לביא

הלקוחות

אני אוהבת ליצור פריטים, חלוקות, רעיונות שהם לא קונבנציונליים, מחשבות אחרות ותרגום אחר של הקיים, אך יחד עם זה פרקטי. הלקוחות יודעים זאת ומאפשרים לי לאתגר אותם עם רעיונות חדשים.
עבודת העיצוב שלי היא בעצם מסע ומחקר פסיכולוגי, אסתטי, יצירתי ופורץ. את הלקוחות שלי אני לוקחת יד ביד יד אל מסע אל החלומות שלהם, הרצונות שלהם, התשוקות שלהם ויחד אנחנו בונים את האי הקטן והאינטימי שלהם. אני מאד אוהבת לגלות בסוף התהליך שנעים להם וטוב להם, ושהשארתי מאחוריי אנשים מאושרים ושלמים.

Nof_Yam_045
צילום: בועז לביא

מרגש

התרגשתי לאחרונה כאשר לקוחה חדשה קיבלה את הטלפון שלי מלקוחה אחרת וסיפרה לי את הסיפור הבא: "לפני שנתיים סיימתי לשפץ את הדירה שלי ולרגע אחד לא הרגשתי שייכת. ואז נכנסתי לבית של דנה, התיישבתי על הספה שלה ושאלתי אותה מי עיצב לה את הבית כי זה הבית שאני רוצה. הרגשתי שם בבית, שייכת. שכזה אני רוצה גם".

IMG_3132
צילום: בועז לביא

הייתי רוצה לעצב את הבית של

בילבי. אני זוכרת את הבית שלה, הפריע לי תמיד שהיא חיה בחוסר סדר מופתי, חוסר ארגון וחוסר התאמה. הייתי מעצבת לה בית שיענה על כל גחמותיה הפרועות, אבל עדיין מתיישב עם סדר ואסתטיקה.

Shlomit_019
צילום: בועז לביא

בית החלומות

יש לי שני בתי חלומות: אחד מהם נמצא על חוף הים ביוון – בית לבן פשוט בעל חזות נקייה וקווים ישרים ונקיים עם חלונות גדולים לים, מרפסת רחבת ידיים וצמחיה. בית החלומות השני שלי עשוי ממכולות והוא נמצא באמצע היער.  

322
צילום: לימור הרצוג אהרוני

פרוייקט החלומות

מלון בוטיק קטן מתוך מבנה קיים וישן על חוף הים ביוון או בליסבון.

Shlomit_052
צילום: בועז לביא

טיפ

לא ליפול לטרנדים! זה כל-כך חשוב. ללכת עם הנשמה של בעלי הבית, להתחבר אליהם, להבין את הצרכים שלהם. להסית אותם מהטפל ולהוביל אותם לעיקר.

IMG_3156
צילום: לימור הרצוג אהרוני

מפרגנת

לשרון ברקת – האחת והיחידה. אני נעזרת בה המון עם צבע, היא אלופה בזה. ובכלל, אוהבת את העבודות שלה את החיבורים שלה את התעוזה שלה.

עוד על שלומית סלוין תוכלו לקרוא כאן