Ben Yehuda_24

לירון פרי סער ומורן פרי אוקון הן אחיות מוכשרות שעובדות ומעצבות ביחד. אותנו, כמובן מסקרנים מאוד סיפורים כאלה על שתי אחיות שמעצבות ביחד. הסטודיו שלהן נקרא סטודיו פרי וב-2015 הן היו ברשימת המעצבים והאדריכלים המבטיחים של בנין ודיור. מורן היא בוגרת לימודי עיצוב פנים בטכניון ולימודי הום סטיילינג במכללת בנין ודיור, ולירון בעלת תואר בעיצוב תעשייתי מאוניברסיטת פירנצה באיטליה. אל סטודיו פרי התוודענו דרך פרסום הבית המדהים של מורן, שכל הבחירות בו מעידות על טעם משובח, וכשהתחלנו לדפדף, גילינו עוד מהטעם המשובח הזה. התמונות המצורפות לקוחות מפרוייקט שיפוץ שלירון ומורן ביצעו בשתי דירות בבניין לשימור בבן יהודה בתל אביב.

הכי מעניין בעבודה

יש המון, ברובד האנושי והרגשי- בראש ובראשונה זו עבודה מול אנשים שתפקידנו להיכנס לחייהם ולנסות להגשים להם את החלומות וליצור להם בית, ברובד העיצובי- הרגע שבו הכל מתחבר ויש לנו קונספט עיצובי, היכולת לדמיין חלל, חומרים וצבעים ואז ליצור מהם מציאות. הכרות של חומרים חדשים ומענינים והחיבור ביניהם.

 

 

הרגע שבו הבנו שאנחנו רוצות לעסוק בעיצוב

מורן: היו כמה רגעים כאלה, תמיד התענינתי בעיצוב ואסתטיקה, ואף שקלתי ללמוד אדריכלות עם תום השרות הצבאי, אך לבסוף פניתי ללימודי פסיכולוגיה, לאחר כמה שנים הבנתי שהאהבה האמיתית שלי היא עיצוב חללים.

לירון: לא ממש רגע, אני חושבת שמאז מתמיד הייתה לי משיכה לתחום, וכשחשבתי במה אני רוצה לעסוק- זה היה ברור לי. הרבה תחומים של העיצוב נושקים אחד לשני- עיצוב תעשייתי לפנים, לאדריכלות… ככה קרה שלמרות שלמדתי עיצוב תעשייתי אני מתעסקת בעיצוב פנים, ועדיין יש גם בזה עיצוב רהיטים ללקוחות שלנו, עבודה עם חומרים וצבע, שזה למעשה גם עיצוב תעשייתי.

 

 

 

השראה

לירון: טיולים, תרבויות שונות, צורות ודברים שאנחנו רואים ביום יום, ולאו דווקא רגילים לחשוב עליהם בהקשר.

מורן: הטבע – צמחיה, תאורה טבעית, חומרים מהטבע , רחובות עירוניים- מבנים וצורות, אמנות.

אחיות ושותפות

מורן: גדלנו במשפחה שרובה עוסקת בתחום הבניה והעיצוב ותמיד השיחות בימי שישי היו סביב הנושא, היתרון בכך שאנו שותפות ואחיות הוא הפרגון והעזרה ההדדית , והחסרון הוא שלפעמים קשה לשים את הגבולות והעבודה גולשת לזמן הפנוי המשפחתי.

לירון: מה שמורן אמרה, הגבולות קצת מיטשטשים בין העבודה לחיי המשפחה, אבל יש הרגשה של בית, בטחון וגיבוי יותר חזקה משותפות רגילה.

הכי אוהבות לעצב

מורן: אני הכי אוהבת לעצב את חלל המגורים המשותף – סלון, פינת אוכל ומטבח, זה החלק בבית שבו אנו חיים את חיי היומיום וגם מארחים, אוהבת את האזורים בחלל הזה שבו הוא פוגש את החוץ , אם זה יציאה לחצר או מרפסת או חלון שפונה לעץ יפה.

לירון: אין חלק אחד בבית, בדרך כלל החלל הציבורי מקבל הרבה תשומת לב באופן טבעי, אבל גם חדרי הרחצה וחדרי השינה יכולים להיות מאתגרים.

היינו בוחרות לעצב את הבית של…

רובינזון קרוזו- בית על אי בודד שעשוי כולו מחומרים טבעיים ומצד שני לופט ניו יורקי לג'ון לנון ויוקו אונו.

www.pnim.co.il צילום: שי אפשטיין

בלוג

www.dezeen.com  לא בדיוק בלוג אלא אתר שמפרסם פרויקטים מיוחדים וחדשניים בתחומי עיצוב פנים ואדריכלות מכל העולם.

הכי חשוב בבחירת מעצב

לירון: להתחבר לטעם ולסגנון של המעצב, ולבקש המלצות כדי לוודא את מידת המקצועיות.

מורן: להסתכל על תיק העבודות ולראות שאוהבים ומתחברים לסגנון, וחשוב לא פחות לראות שיש כימיה ושיהיה נעים לעבוד איתו/איתה.

 

חנות סודית

אלמנטו וסאגה בשוק הפשפשים

טיפ

מורן: לתת תשומת לב מיוחדת לתאורה, וליצור שכבות תאורה שונות שמתאימות לתרחישים שונים ביומיום.

לירון: כשמעצבים בית לא להזניח את הפרטים הקטנים והאביזרים המשלימים שמלבישים את הבית, כי בסופו של דבר הם אלו שעושים את העבודה.

מפרגנות

סיגל ברנוביץ', מעצבת פנים מוכשרת שעיצבה כמה מסעדות מדהימות ביניהן "טאיזו" ו"בינדלה".

 

צילום: שי אפשטיין

תגובה אחת

  1. עדי סוליקרו

    וואו! כמה שאתן מוכשרות!