אביב סנפיר

מעצבת הפנים והנדסאית האדריכלות אביב סנפיר מתגוררת בישוב קסום בגליל מול נוף ירוק וכחול, ואהבתה לסדר ונקיון מנתבת אותה גם בפרוייקטים שלה אשר מאופיינים בהרמוניה, ארגון לפרטים ונקיון מרעשים מיותרים.

צילום: ליאת גל

חמש עובדות

1. אני אימא לשלושה אהובים: תומר ונועה בני ה-10 ויונתן בן ה-5, ובת זוג לדני, שותף מושלם למסע החיים שלי.
2. תמיד חלמתי לגור בגליל הירוק. אני מאלה שמאמינים שעם קצת עזרה ונחישות אפשר להגשים חלומות. וכך קרה שעברתי עם משפחתי לפני כשש שנים, לישוב צורית החולש על הנוף הגלילי המדהים ממרומי הר גילון. הנופים הפתוחים והירוקים האלו ממלאים אותי בשמחה בכל פעם מחדש.
3. מאז שאני זוכרת את עצמי, אני אוהבת לקרוא. ערימת הספרים המונחת דרך קבע ליד המיטה לוקחת אותי על כנפי הדמיון למחוזות קסומים. 
4. אני בת מזל – זכיתי לעסוק ולהתפרנס מהדבר שאני הכי אוהבת לעשות. עיצוב והרמוניה מניעים אותי מאז ומעולם. כל אתגר תכנוני או עיצובי ממלא אותי באנרגיה, בעניין ובהתרגשות.
5. סדר ונקיון גורמים לי שקט, מאפשרים לי ריכוז וארגון מחשבתי. האהבה לסדר ולהרמוניה מנתבים אותי גם ביצירה שלי. העיצובים שלי הרמוניים, מאורגנים לפרטים, נקיים מרעשים ומאפשרים להתמסר לתוצרים.

צילום: ליאור גורנדמן

 

לימודים

אני בוגרת לימודי אדריכלות במסלול הנדסאים. ממש ברגע האחרון, אחרי שכבר התקבלתי ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטה העברית צלצלו בתוכי פעמוני האינטואיציה והרגש – והבנתי שהתשוקה שלי היא אמנם לעבוד עם אנשים, להקשיב להם – אבל לא כגורם טיפולי. התשוקה שלי היא ליצור, לבנות יש מאין. 
מייד לאחר סיום הלימודים, בשנת 2000, ובמשך 15 שנים, עבדתי במשרדי אדריכלים. 10 שנים מתוכן עבדתי במשרד GNARCHITECT. שם, בחממה המקצועית של GNA, הייתה לי הזכות לקחת חלק דומיננטי בתכנון ובעיצוב פרויקטים גדולים בארץ ובעולם: מלון פלאזה בניו-יורק, מלון קראון פלאזה בברלין ושכונת פארק בבלי בתל אביב. 
לא פעם אני חושבת לעצמי האם המרחק בין הפסיכולוגיה ועיצוב הפנים באמת גדול? בסופו של דבר אני עובדת היום עם אנשים, קשובה להם, מכוונת אותם ברגישות רבה ומשתדלת לעשות אותם מאושרים יותר. 

www.pnim.co.il
צילום: שני הלוי

גליל

אל גליל עברתי עם סט כלים מרשים וניסיון מקצועי מגוון ורחב. ובצד הגשמת החלום הגלילי הגשמתי חלום נוסף – לפתוח סטודיו משלי. בסטודיו שלי אני מתכננת מגוון רחב של פרויקטים ובהם מלונות בוטיק, דירות נופש, צימרים, בתים פרטיים ועוד.

www.pnim.co.il
צילום: ליאור גרונדמן

ייחוד

השנים הרבות שבהן עסקתי בתכנון ובעיצוב בתי מלון, הביאו אותי לחשוב, בראש ובראשונה על חווית המשתמש – האורח או הדייר. איך הוא חווה את החלל? איזו אווירה מתקבלת בו? איך החלל יוכל לשרת אותו בצורה אופטימלית?
אני מתכננת חללים במבנים חדשים או במבנים קיימים, מבפנים החוצה. התכנון שלי הוא הוליסטי. כבר בשלב התכנון העקרוני אני מגבשת את הסיפור של המבנה – סיפור שמתורגם לקומפוזיציות, לחומרים ולצבעים.
בפרוייקטים בתחום המלונאות והאירוח, אני מייצרת מוצר שלם ומהודק, שמתחיל בתכנון אדריכלי ובחלוקת החלל, ממשיך בעיצוב הפנים ובבחירת החומרים וממשיך בהלבשת המבנה. התוצר שמתקבל הוא ייחודי ובעל שפה עיצובית חזקה ומגובשת. הוא שילוב הומוגני של חלומותיו של מי שיגור בו, ולו לזמן קצר. 

www.pnim.co.il
צילום: אורית ארנון

 

צבע וחומרים

בחירת החומרים והגוונים בכל מבנה חייבת להיות מדויקת כי היא מגדירה את הסיפור העיצובי. לאחר שאני מגבשת את הקונספט של הפרויקט, אני עורכת אותו בגיליונות השראה. בגיליונות משתקפים החומרים, הגוונים והטקסטורות שילוו את המבנה לאורך כל הדרך.
אני מאוד אוהבת לשלב צבע בפרויקטים שלי. חשוב לי שהצבעים והחומרים יהיו במינונים מדויקים כדי שיעבדו היטב לאורך השנים. לכן אני לא נוטה לעבוד עם טרנדים ומוצאת את עצמי חוזרת שוב ושוב לחומרים הטבעיים.

www.pnim.co.il
צילום: אורית ארנון

מרגש

התרגשתי מאוד כשהודיעו לי שנבחרתי לתכנן את מלון הבוטיק עכותיקה. באותה עת, כבר היה לי ניסיון מקצועי רב בתכנון ובעיצוב בתחום המלונאות, אבל זה היה הפרויקט הראשון שלי כעצמאית. הבנתי שזה אפשרי ושזו הזדמנות לשחרר את כל היצירתיות והתשוקה שבי ולהטביע את החותם העיצובי שלי.

www.pnim.co.il
צילום: אורית ארנון

מקשיבה

הכי מעניין אותי להקשיב לצורכי הלקוח ולצקת את חלומותיו ורצונותיו לתוך המבנה באופן כזה שהמבנה ישרת אותו בצורה הטובה ביותר וישדר את האוירה הרצויה. עבורי זה כמו לפתור תשבץ הגיון עם המון אלמנטים שצריך לקחת בחשבון כמו צורכי הלקוח, שושנת הרוחות, מיקום הנוף, דרכי גישה ועוד.

מלקטת

בעבודה מול יזמים, בעיקר בפרויקטים בתחום האירוח, אני בוחרת בעצמי את כל חומרי הגמר, הרהיטים והאביזרים, ומגישה ליזם את הסיפור העיצובי השלם.
בעבודה מול לקוחות פרטיים, אני הולכת לבחור איתם, אני מכוונת וממליצה, מסבירה יתרונות וחסרונות. אני מקדישה זמן משמעותי לשמוע אותם. לגלות מה מרגש אותם, מה החלומות שלהם ומה יגרום להם להתאהב בבית שלהם. 
בשני המקרים את מסע הגילויים שלי עם הלקוחות אני מתרגמת לגיליונות ההשראה אשר מנחים אותי ועוזרים לי לדייק את הבחירות. 

www.pnim.co.il
צילום: אורית ארנון

מפרגנת

בשנתיים האחרונות אני נהנית לעקוב אחרי העבודה של סטודיו דולו. אני מתחברת לשפה העיצובית שלהם, לחשיבה על הפרטים הקטנים ולהרמוניה שמתקבלת בחללים שהם יוצרים.

פרויקט החלומות

מאז ומתמיד אני נמשכת לשילוב בין ישן וחדש. תכנון מבנים לשימור מאתגר ומרתק אותי. פרויקט החלומות שלי הוא מבנה לשימור שממוקם בעיר היסטורית כלשהי, בארץ או בעולם, והוא אוצר בתוכו המון שכבות של סיפורים מהעבר. המבנה יהיה בעל תקרות גבוהות, רצפות מצוירות ופתחים גדולים. מבנה מוזנח ועזוב המחביא פוטנציאל גדול. אני חולמת שבמגע העיצובי שלי, כמו במטה קסמים אהפוך אותו למלון בוטיק מקסים, בעל שפה ייחודית והמון כבוד להיסטוריה שלו.

www.pnim.co.il
צילום: שני הלוי

פריט שלא אוותר עליו

יש לי אהבה גדולה לעץ. בדרך כלל לא אוותר על עץ בפרויקטים שלי. זה יכול להיות עץ מלא וגושני, או פורניר כלשהו. העץ יכול לקחת חלק דומיננטי או להופיע במינון עדין ומרומז. העץ מכניס חמימות, עומק ועניין לחלל ומשתלב מצוין כמעט עם כל גוון וחומר.

www.pnim.co.il
צילום: אורית ארנון

החנות הסודית

רהיטי הרמן בחיפה. חנות לא כל כך קטנה ומטריפה. למרות שזהו מוסד הפעיל כבר עשרות שנים, הם מחדשים תדיר את הקולקציות ואת שיתופי הפעולה שהם עושים עם חברות ריהוט מובילות מאירופה. תמיד אפשר למצוא שם פריטים ייחודיים באיכות גבוהה. מגוון הבדים הרחב מאפשר ליצור אינספור אפשרויות של רהיטים מרופדים וטקסטיל דקורטיבי.

www.pnim.co.il
צילום: אורית ארנון

טיפ

"סוף מעשה במחשבה תחילה". לצאת לביצוע רק לאחר שהסיפור של המבנה מגובש ומתורגם לתכנון מפורט לפרטי פרטים. השקעה רבה בתכנון תגרום לתהליך הביצוע להיות מהיר ונעים יותר וכן לקבלת תוצר סופי איכותי ומדויק.

לעמוד הפייסבוק של אביב סנפיר>>
עוד על אביב סנפיר>>

CONTACT

2 תגובות

  1. ריוי

    חכמה, מיוחדת, קשובה, תקתקנית ונעימה

  2. מיכל

    מעצבת מוכשרת כל עבודה יותר יפה מקודמתה. בנוסף מדובר באישה מדהימה, מאוד כייף לעבוד איתה. ממליצה בחום.