אורלי אביטל

המעצבת אורלי אביטל הקימה את הסטודיו שלה אחרי קריירה מגוונת בתחום ההייטק, וכשהגיעה למסקנה שלא תוכל עוד לברוח מאהבתה לעיצוב, חומר וצבע. מאז היא מעצבת בתים חמים, שנראים כאילו הדיירים חיו בהם מאז ומתמיד, ואוהבת להשתמש בחומרים ובצבעים שהשנים יפות להם.

www.pnim.co.il
צילום: מאיה חסון

קצת עליי

אני אמא לשלוש בנות מדהימות, הבכורה קצינה ותיקה, האמצעית חיילת חדשה ובת הזקונים בת 11. מתגוררת בכפר סבא בבית שעיצבתי וממשיכה לעצב אותו עוד קצת כל הזמן. אני מחוברת לטבע בכל נימי נפשי והנחת הכי גדולה שלי בבית היא תמיד מהגינה.
אחרי הרבה שנים בהייטק, בקריירה מגוונת של תכנות וניהול החלטתי שאני לא יכולה עוד להתעלם מהעובדה שאני במקום הלא נכון. עזבתי את ההייטק והלכתי ללמוד עיצוב פנים במכון הטכנולוגי. שנים אחר כך במסע הבלתי נגמר של חקר ולימוד – גם סיימתי שם תואר שני בעיצוב.
בנוסף, למדתי עיצוב מבריא. זהו תחום עיצובי לא נפוץ שממלא אותי סיפוק גדול, ומתמקד בעיצוב סביבות שתומכות החלמה לחולים. התחום הזה הוא בעצם לא רק לחולים אלא אני משתמשת בידע שרכשתי גם בעיצוב סביבות עבודה תומכות ריכוז ומפחיתות סטרס, וגם כדי לעצב חדרים נעימים לילדים אשר צריכים רוגע, וחיבור לקרקע.

www.pnim.co.il
צילום: רני לוריא

הכי כיף

אני מאוד נהנית לעבוד עם אנשים. להתחבר לסיפור שלהם, האמת שלהם, ההעדפות שלהם. אוהבת לתכנן עבורם בתים שמתאימים רק להם. ככה כל פרוייקט הוא שונה ומיוחד. אני מרגישה שאני משפיעה באופן ישיר על איכות חייהם של הלקוחות שלי וגורמת להם לאושר בבית בו הם גרים.
כשלקוחות כותבים לי מכתבי תודה, אני קוראת ולא מאמינה שהם ממוענים אליי. אני משתדלת לעצור רגע במקרים כאלו ולהודות למזלי הטוב.

www.pnim.co.il
צילום: רני לוריא

מרגש

לפעמים מגיעים אליי לקוחות של פרויקטים עם עשייה חברתית. אלו פרויקטים שאני מרגישה שאני נותנת חזרה מכל הטוב שהעולם נתן לי. דוגמא נהדרת לכך הן פנימיות פוסט-אישפוזיות שעיצבתי. כל פעם שיצא לי לתכנן פנימיה כזו אני מרגישה כמו האמא והאבא של הילדים השוהים בה. לעצב לילדים בית הרחק מהבית. במקום שיראה להם שמגיע להם, שמאמינים בהם, שהם יכולים ומסוגלים הכל.

www.pnim.co.il
צילום: רני לוריא

הרגע בו הבנתי שאני רוצה לעצב

מייד אחרי הצבא הבנתי שאני רוצה להיות אדריכלית ומעצבת. אבל החיים גלגלו אותי אחרת. בצבא הייתי מתכנתת, ובמקום למלצר כמו שאר חבריי, מיד עם השחרור אני כבר עבדתי בתכנות. חשבתי שעיצוב ואמנות יהיו משהו שיבוא לידי ביטוי רק בשעות הפנאי. הייתי צריכה להתבגר קצת כדי להבין שזה הייעוד שלי ויצאתי להגשים אותו.

www.pnim.co.il
צילום: חגית גרוסמן

ההתחלה

חברים ביקשו שאעצב להם בית גדול שרכשו. הם גם ביקשו לחלק את הבית כך שתהיה יחידה להורים המבוגרים של בעלת הבית. כך יצא שתיכננתי ועיצבתי שתי יחידות מגורים – ראשית ומשנית. זה היה פרוייקט מאד גדול והרגשתי שאני מביאה אליו את כל היכולות שלי- תכנוניות, עיצוביות והרבה ניהול וסדר מהקריירה הקודמת שלי. פתאום הרגשתי שהכל מתחבר וזה היה סיפוק גדול.

www.pnim.co.il
צילום: רני לוריא

ייחוד

הלקוחות שלי הם משפחות מכל הסוגים. ילדים קטנים, מתבגרים או אפילו כאלו עם ילדים שכבר לא גרים בבית. אני מכירה את כל שלבי החיים של משפחה. החל מזוג ללא ילדים, דרך ילדים קטנים, מתבגרים וכאלו שבאים עם הנכדים בסופי שבוע. לכל משפחה כזו יש צרכים אחרים. חקרתי את השתנות צרכי המשפחה כחלק מלימודי התואר השני שלי. מרתק אותי לראות את החללים משנים ייעוד בכל שלב של החיים.

www.pnim.co.il
צילום: רני לוריא

צבע

אני אוהבת צבעים. צבעים מסמלים אצלי אושר, דינמיות, תנועה, יצירתיות. לא יהיו אצלי בתים מונוכרומטיים. לא יהיו בתים בבז'.  אני פשוט לא יכולה. הכי קל לעשות בתים בצבעים "בטוחים" – לבן, שחור, עץ. אבל אני אוהבת להכניס עניין עם צבעים. לא צבעים עזים אלא צבעים מהטבע. מתבלינים כמו: כורכום, פרפריקה, מרווה, סומק. לפעמים אני פותחת פחית צבע וזה נראה לי כזה מדהים עד כדי שהחושים שלי מתבלבלים ואני רוצה לטעום את הצבע. כשהייתי ילדה אפילו רציתי לצבוע כבישים עם אלו שצובעים בלילות את מעברי החצייה וקוי ההפרדה בכבישים.

www.pnim.co.il
צילום: רני לוריא

השראה

פאולה נבונה מעוררת בי השראה. היא מעצבת מיוחדת, פורצת דרך, אחת המעצבות החשובות בעולם. העיצובים שלה פורצי דרך, ובכלל דרכה כאישה בעולם של גברים בשנות ה-70 של המאה שעברה מעוררת השראה. וגם טרישיה גילד נפלאה. אני רוצה ללבוש את הספות, הכריות, הטפטים שלה. הכל.

www.pnim.co.il
צילום: חגית גרוסמן

החנות הסודית שלי

וינטאג' מאניה. חנות נפלאה וקרובה מאוד אליי. שוק פשפשים אישי בשבילי. מאד ממליצה על דפנה ואלי, על הטעם שלהם ועל השירות.

www.pnim.co.il
צילום: רני לוריא

בית החלומות

הוא בטח נמצא על החוף. ואין שם חורף. תמיד יש שמש והוא שטוף אור. יש לו גינה נהדרת וחיבור בלתי אמצעי לים. הבית עצמו מלא בפריטים שאספתי במשך השנים באהבה גדולה. כי אני אוהבת חפצים שמספרים סיפור.

www.pnim.co.il
צילום: רני לוריא
www.pnim.co.il
צילום: רני לוריא

פרוייקט החלומות

החלומות העיצוביים שלי כל הזמן זזים. אני מגשימה אחד וממשיכה. שמחה ומודה על כל פרוייקט חדש ואנשים חדשים שאני מכירה. אם ממש תלחצו, אז פרויקט חלומות עבורי הוא לתכנן מלון בוטיק במקום לא שיגרתי כמו מדבר או במבנה הרוס שהיה פעם משהו אחר כמו בית קולנוע ישן.

טיפ

לא לוותר על חלומות. תתחילו בלרשום אותם על נייר בלי לפחד ובלי לעשות הנחות. תנו לאדריכלים והמעצבים שלכם להגשים אותם בשבילכם.

לאתר המעצבת אורלי אביטל>>