איילת קסיס

אחרי שנים של עיסוק בתחומי חברה וקהילה, החליטה המאיירת איילת קסיס להתמסר לאהבה האמיתית וכיום היא עוסקת באיור  ויוצרת עבור המותג שלה AYELITA מוצרי נייר מעוצבים. בהליך העבודה משלבת איילת עקרונות המביאים לידי ביטוי את מעורבותה החברתית ואיוריה משקפים אהבה לצבע, אופטימיות, שמחה ועוצמה נשית.

www.pnim.co.il
צילום: ג'ני פפרמן

קצת עליי

אני בת 44, אמא לתאומים מקסימים – נועם ואורי, בוגרת תואר שני בחינוך באוניברסיטת בן גוריון, ותחום הקריירה שלי בעשרים השנים האחרונות היה המגזר החברתי שבו עסקתי במגוון תפקידים מרתקים בעמותות ומלכ"רים, מתוכם עשור בתפקידי ניהול. נולדתי וגדלתי בדימונה, וכיום אני גרה בישוב הקהילתי מבועים באיזור יפהפה בצפון הנגב, ומאוד מחוברת לנגב. את המותג וחנות האונליין AYELITA , הקמתי בעשר אצבעותיי בתחילת תקופת הקורונה והוא נולד במקרה, תוך כדי שעבדתי על הקמת עסק אחר בתחום פיתוח מנהלים בארגונים חברתיים.

צילום: ליבת רות

חמש עובדות

1. אני מאוד אוהבת לצלם, במיוחד אנשים ושווקים.
2.
אני חולמת להקים עמותה שעוסקת בפיתוח יזמות בקרב נערות צעירות.
3. אני כותבת סיפורים קצרים והם כרגע רק למגירה, אולי יום אחד ייצא מזה ספר.
4. חשוב לי מאוד להביא לידי ביטוי את החלק החברתי, לכן ב-AYELITA כמעט כל המוצרים מיוצרים בארץ, מודפסים בעוטף עזה או מיוצרים על ידי עסקים שמעסיקים נוער בסיכון, נשים משוחררות או בעלי מוגבלויות. אני מקפידה קודם לבדוק שיתופי פעולה ועבודה עם עסקים כאלה ורק אחר כך עם ספקים אחרים.
5. מאז גיל 16 אני מתנדבת כמעט בכל שנה, בכל פעם בתחום אחר ובעמותה אחרת. כיום אני מלווה מנהלי עמותות במיזם מנטאור של קרן שמש.

צילום: ליבת רות

התחלתי לאייר

התחלתי לצייר כילדה וככל שהתבגרתי הבנתי שאני מחוברת לתחום האומנות והעיצוב ובאופן כללי אסתטיקה. בגיל 21 למדתי עיצוב ואומנות במכללת HIT ופרשתי לאחר שנת הלימודים הראשונה. החלטתי ללכת לכיוונים אחרים: טיילתי בעולם, למדתי שני תארים באוניברסיטה, והתחלתי לעבוד במגזר החברתי בתחומי חברה וקהילה. לפני שנה החלטתי לעשות הפסקה מכל עיסוקיי וסיימתי את תפקידי כמנכ"לית עמותה של מרכז קהילתי. החלטתי לעצור ולקחת שנת הפסקה – שנה שבה אתחיל להגשים חלומות ורעיונות שהבשילו בי. לא ידעתי שחודשיים אחר כך תתחיל הקורונה שתשנה את כל התוכניות. אבל בכל זאת, בשנה הזאת הספקתי להגשים לא מעט חלומות, ובין היתר הקמתי את AYELITA .

www.pnim.co.il

האיורים שלי

את האיורים שלי אני יוצרת בטכניקה משולבת של איור ידני ודיגיטלי. אני עובדת גם בבית וגם בסטודיו בחצר שלי. העבודות שלי מגוונות, אבל יש לי אהבה מיוחדת לאיורי נשים. האיורים משקפים אופטימיות, שמחה ועוצמה נשית. הנשים באיורים שלי הן חזקות, גם אם הן מאויירות בקווים עדינים. אני מפתחת איורים והדפסים לבית בגדלים שונים, תמונות קנבס וגם מוצרי נייר מעוצבים: ערכות יצירה ומתנות, מחברות, יומנים, קלפים, כרטיסי ברכה ועוד. עכשיו אני גם משיקה סדרת פאזלים ייחודית עם איורים מקוריים שלי.

צילום: ליבת רות

www.pnim.co.il

AYELITA 

המותג התחיל כבלוג שהקמתי לפני 12 שנה, כשהייתי בשמירת הריון בבית, תחום הבלוגים היה בחיתוליו ואני הוקסמתי מכל הנשים היוצרות שהעלו את פרי יצירתן לאינטרנט. מכיוון שאני אוהבת לכתוב וליצור, זה היה טבעי עבורי לפתוח בלוג וכך נולד הגילגול הראשון של AYELITA כתחביב. השם AYELITA הוא שם חיבה שהעניקו לי תושבים מקומיים בכפר מדהים בקוסטה ריקה, כשטיילתי שם בצעירותי.
בתחילת שנת 2020, כשיצאתי לשנת הפסקה מהקריירה במגזר החברתי, התחילה הקורונה ואני חזרתי לצייר בעיקר כדי לשמור על השפיות, בזמן הסגר. מהר מאוד נולדה לי סדרת איורי נשים, נוצרה התעניינות, שיפצתי מחסן והסבתי אותו לסטודיו ובמקביל התחלתי להקים בעצמי את האתר ואת חנות האונליין.

www.pnim.co.il
צילום: ליבת רות

השראה

אני שואבת השראה ממקורות רבים ומגוונים: מהאזור היפיפה שבו אני מתגוררת, מאנשים, מקומות, טיולים, זכרונות, חפצים, סיפורים, מהטבע ועוד.

הקולקציה

אני מאוד אוהבת את קולקצית האיורים האחרונה שהבשילה בסגר האחרון, השהות בבית ובחצר הובילו אותי ליצור סדרה שמבטאת פעולות שגרה יומיומיות משולבים עם מעט דמיון והומור. מתוך הקולקציה יוצאים גם שלושה פאזלים במהדורה מוגבלת.
סדרה נוספת שאהובה עליי היא סדרת האיורים וההדפסים של נשים בויאטנם. הסדרה נולדה מצילומים של נשים עובדות בשווקים וברחובות ויאטנם, אשר צילמתי שם לפני 3 שנים. מתוך הצילומים האלו בחרתי להתמקד בפעולות של הנשים העמלות בקו עדין ובצבעוניות רכה, בהיפוך מוחלט לעבודת הכפיים, לחוזק ולחספוס של הנשים שצילמתי.

www.pnim.co.il

צילום: ליבת רות

מאתגר

האתגר הכי גדול הוא הקמת עסק בעשר אצבעותיי בתקופת הקורונה, תקופה שמאופיינת בחוסר ודאות ושינויים שאינם תלויים בי. מעבר לזה, יש את אתגר השיווק והקידום שכל עסק חדש מתמודד איתו, עד עכשיו שיווקתי לבד אבל החלטתי לעלות שלב ולהעביר לבעלי מקצוע מומחים בתחום.

www.pnim.co.il

טיפ עיצובי

קיר גלריה הוא דרך נהדרת להכניס צבעים, טקסטורות ועניין בבית. כשבוחרים את האיורים או התמונות כדאי לבדוק איך הן משתלבות יחד מבחינת פלטת צבעים וסגנון – האם רוצים שילוב מונוכרמטי, שחור-לבן, בוהו-שיק, סגנון מודרני שילוב אקלקטי וכדומה. כמובן גם לחשוב איך ישתלבו התמונות בחלל הקיים. אני מאוד אוהבת לשלב בין סגנונות, הרבה פעמים התוצאה מפתיעה וגורמת לעניין רב. בתליית התמונות אני ממליצה לשחק גם עם הגדלים. אפשר למצוא ברחבי הרשת אין-ספור דוגמאות להעמדת התמונות וגם לשילוב סגנונות של מסגרות, תוכלו לבחור מסגרות אחידות או מגוונות. קיר גלריה לא חייב להיות רק תמונות או איורים, אפשר לשלב פרטי אומנות שונים, מסיכות קיר, צלחות מאוייריות או אקססוריז מעניינים שיכולים להשתלב יחד. מומלץ לבצע את התכנון ואת המרחק בין התמונות על הריצפה ורק אחרי שאתם מרוצים מהקומפוזציה, לתלות על הקיר . 

www.pnim.co.il

חלומות

אני חולמת שהמותג שלי יגדל והמוצרים שלי יימכרו בחנויות עיצוב ברחבי העולם. אני חולמת לטייל עם הילדים לטיול מסביב לעולם ומקווה שגם בעתיד אמשיך לפעול בשדה החברתי באופן משמעותי.

לאתר וחנות האונליין של איילת>>
לעמוד הפייסבוק של AYELITA>>
לחשבון האינסטגרם של AYELLITA>>

2 תגובות

  1. ענבל שגיא גרנסיה

    מדהימה שאת❤ כל כך מוכשרת

  2. חן

    מוכשרת ואלופה
    ❤️❤️❤️❤️