בית חמים בהוד השרון עבר תהליך שיפוץ לאחר עשור שהתגוררו בו דייריו, משלב חומריות של עץ-ברזל ואבן. הבית הזה ממחיש כיצד לפעמים דווקא מתוך האילוצים המבניים מגיעים הפתרונות היצירתיים. עיצוב: ענת פריימן שחר, צילום: רועי מזרחי, www.pnim.co.il

המעצבת עינת פריימן שחר משתפת: הדיירים הם זוג בשנות החמישים בעלי מקצועות חופשיים עם שלושת ילדיהם הבוגרים. לבית 3 קומות בשטח כולל של 265 מ"ר עם ארבעה חדרי שינה.
בני הזוג החליטו לשפץ את קומת הקרקע של ביתם ולהתאימו לסגנון חייהם. את בעלת הבית הכרתי לפני מספר שנים, ומאד שמחתי על ההזדמנות להיות שותפה לתהליך המיוחד הזה.
הקונספט העיקרי היה מרחב ואור. זרימה גדולה יותר בין החללים המשותפים בבית. לבית חצר וותיקה עם עצים בוגרים, ורצינו לנצל את האפשרות לחיבור חוץ ופנים, יחד עם פתיחה והרחבה של החלל הפנימי והגדלת החלונות.

עיצוב: ענת פריימן שחר, צילום: רועי מזרחי, www.pnim.co.il

דלת הכניסה הוחלפה לדלת בצבע ירוק בקבוק עם חלון ולצידה הוספנו ספסל מברזל להשלמת המראה והתקנו גופי תאורה מזכוכית
בצבע צהוב כתמתם.

עיצוב: ענת פריימן שחר, צילום: רועי מזרחי, www.pnim.co.il

ההחלטה הראשונית שהיוותה את הבסיס לכל התהליך היתה לשנות את מיקום המטבח. בני הבית ביקשו פינת ישיבה פרטית בתוך המטבח, לישיבה ואירוח וגם שיהיה מרווח. לכן הפתרון שהצעתי היה הורדת קיר שניצב במרכז המטבח והפריד בין המטבח למזווה המקורי והעברת מרכז המטבח אליו. השינוי הזה הוסיף בעצם חדר נוסף לבית ואיפשר מימוש של הקונספט העיצובי המרכזי.
בנוסף, בעלת הבית היא קדרית מוכשרת ותכננתי מקומות תצוגה למוצרים שהיא מכינה. בפינת הישיבה במטבח החלון הוצמד לקיר החיצוני של הבית, על מנת לתת עוד במה ליצירות של בעלת הבית על אדן החלון.

עיצוב: ענת פריימן שחר, צילום: רועי מזרחי, www.pnim.co.il

במטבח הגדלנו את החלונות ואת דלת היציאה החוצה לויטרינה גדולה. כך יצרנו, בנוסף למטבח מרווח, גם שני אזורי ישיבה שונים שמשמשים את הזוג וילדיהם להתכנסות וארוחות. האחד פנימי, פונה לחצר הקדמית עם עץ הלימון ומשלב ישיבה בתוך הבית תוך מתן תחושה של ישיבה בחוץ. האזור השני הוא הפרגולה הפונה לחצר האחורית.

עיצוב: ענת פריימן שחר, צילום: רועי מזרחי, www.pnim.co.ilהמטבח נבחר בחנות האסם. הדיירת מאוד אהבה את המטבחים שלהם והם רצו מטבח עם דלתות ברזל שחור. שילוב של ארונות מטבח גבוהים מברזל שרוככו על ידי ארונות נמוכים בצבע ירוק מרווה.
כמענה לרצון להציג את יצירות בעלת הבית, נבחרה ויטרינה גדולה שקופה בחלל פינת המטבח להצגת כלי הבית ומדף ברזל שחור מתחת הארונות העליונים במטבח להצגת הספלים שבעלת הבית מכינה.עיצוב: ענת פריימן שחר, צילום: רועי מזרחי, www.pnim.co.il
בצידי המקרר בנינו ארונות גבוהים שמשמשים לאחסון רב ולארון מזווה. האילוץ של הגדלת המטבח ללא ביטול הקיר שמפריד את הסלון ופינת האוכל, דווקא יצר נישה טובה יותר למקרר ואת פינת הישיבה במטבח.

עיצוב: ענת פריימן שחר, צילום: רועי מזרחי, www.pnim.co.il
את שולחן פינת האוכל, ייצרנו בעצמנו – בני הזוג בחרו את קורות העץ שרצו לשולחן ויחד איתם עיצבנו רגליים תואמות בהזמנה אישית עם מסגר. הכיסאות שנבחרו נותנים לשולחן את מירב המקום ותשומת הלב. את גופי התאורה בפינת האוכל יצרו עבורנו על פי הזמנה על ידי יצרן משפחתי של מנורות, א. נתן מתל אביב. את השידה בפינת האוכל, צבענו מחדש בכחול כהה.

עיצוב: ענת פריימן שחר, צילום: רועי מזרחי, www.pnim.co.ilגם שולחן המטבח תוכנן על ידינו בחנות האסם – בחרנו בפלטה שיובאה מאירופה וחיברנו לה רגל שאהבנו להשלמת המראה. שני השולחנות שיצרנו, בפינת האוכל ובפינת המטבח נתנו את הטון של עיצוב אישי, יחודי שנוצר רק בעבור בני הזוג. אלה המקומות שאני מאוד אוהבת כמעצבת – יצירה אישית ופרטית עם בני הבית לרהיט שהוא פריט יחיד ומיוחד במינו ורק שלהם.
עיצוב: ענת פריימן שחר, צילום: רועי מזרחי, www.pnim.co.il
הפרגולה, שהפכה כעת לפינת ישיבה חדשה, התעדכנה עם שולחן המטבח המקורי, והכיסאות נצבעו מחדש באדום חמרה.

עיצוב: ענת פריימן שחר, צילום: רועי מזרחי, www.pnim.co.il

הסלון נשאר ללא שינוי מהותי. לאיזון נכון במראה הוספנו לוקר ברזל במראה תעשייתי.

עיצוב: ענת פריימן שחר, צילום: רועי מזרחי, www.pnim.co.il

שירותי האורחים עוצבו עם רצון ליצור תחושה מרווחת עם זאת חמה ונעימה. המדף שמשמש שולחן לכיור המשיך למדף שמעל האסלה. הברזים שנבחרו יוצאים ישירות מהקיר למראה נקי. קירות השירותים חופו בטיח בצבע של שאר הבית למראה נקי וזורם.

עיצוב: ענת פריימן שחר, צילום: רועי מזרחי, www.pnim.co.il

בני הבית לא מפחדים מצבע ומצבעוניות, והצבע מתבטא ברהיטים ובפריטים שמפוזרים בכל חלקי הבית. הפלטה הבסיסית היא בצבעים טבעיים ובהירים – רצפת אבן טרוונטין, קירות בצבע שמנת בהיר. הרהיטים, השידות והמטבח קיבלו צבעים עזים.
שיפוץ הבית שימש בעצם כבסיס לסידור מחדש של האוספים שהיו לדיירים מכל מיני מקומות בארץ ובעולם. האהבה של הדיירת לפריטים עתיקים יחד עם הכלים שהיא יוצרת הפכו את הבית לעשיר וחם.

עיצוב: ענת פריימן שחר, צילום: רועי מזרחי, www.pnim.co.il
עצם ההיכרות המוקדמת שלי עם הדיירת והתיאום ביננו היה מאוד נעים ומפרה הדדית. לדיירים היו דיעות מאוד ברורות לגבי מה הם אוהבים ויצרנו משהו ששינה לגמרי את חלל הקומה, אך נשאר נאמן מאוד לטעם ולייחודיות של בני הבית.
לאחר ההחלטה על שינויי החללים לקחו עוד כמה חודשים עד שהתחלנו בשיפוץ. הפאוזה הזו עזרה להתגבשות הקונספט העיצובי ודיוק בפרטים – דבר שהביא לתוצאה טובה יותר, ולדעתי לא תמיד צריך למהר עם הדברים, לעיתים הזמן עוזר לגיבוש נכון יותר של הרצונות של כל בעלי הבית.

עיצוב: עינת פריימן שחר
צילום: רועי מזרחי

קבלן – גלעד אטינגר
ארונות מטבח – האסם
משטח עבודה – אבן קיסר
ויטרינת זכוכית, שולחן מטבח, סלסלות ירקות יבשים ולוקר בסלון – האסם
מנורות פינת אוכל – א. נתן
כיסאות פינת אוכל –איקאה
ספסל ברזל בכניסה – ערן ישראלי
דלת כניסה – פלג דלתות
ציורים –עדנה זמיר

לקישור לאינסטגרם שלנו>>
לקישור לאינסטגרם שלנו>>

 

11 תגובות

 1. דלית

  מקסים!!! הרבה דברים אישיים אך בלי עומס מוגזם. עדין, נעים וביתי

 2. אדווה

  מהמם! מעוצב ביצירתיות וכישרון רב!
  מאוד נעים וחמים ומצד שני לא עמוס וכבד. שילוב נכון וזורם של צבעים וחומרים…
  כיף לראות.

 3. שיר

  עיצוב משגע!
  פינות מלאות חום ומחשבה ביתית.

 4. יהודית נוריאל גלרמן

  בית מקסים, נעים ומלא בחומרים טבעיים. הבית תואם אם אישיותה המיוחדת של בעלת הבית. חשוב להדגיש שכל הכלים הם פרי ידיה של אורית. כלי הקרמיקה השימושיים במטבח, כלי נוי והכיור המדהים.הלוואי והמעצבים בארץ ישאבו השראה מכך שכאשר קיימת הלימה בין העיצוב לבני הבית התוצאה נהדרת.

 5. יעל

  העיצוב מרשים ויחד עם זאת נעים ומזמין. רואים שהיתה תקשורת טובה בין בעלי הבית והמעצבת המוכשרת

 6. יניב

  עיצוב מהמם, מאוד מרשים חם ומשפחתי.
  כל הכבוד.

 7. ונסה

  מדהים! העיצוב משרה אווירה חמה ורגועה. אהבתי מאוד את החיבור בין החוץ לפנים.
  עושה חשק לשתות קפה ולהתבונן החוצה…

 8. נתי

  מקסים עד מאד.
  אשמח לפרסום החדרים הנוספים.

 9. עינב

  מחפשת כיסאות איקאה כאלה, לא מצאתי באתר או בקטלוג. מתי נרכשו?

 10. דדי

  ואווו מושלם!