דלית ונגרובסקי

מעצבת הפנים דלית ונגרובסקי החליפה את תחום ההוראה שבו עסקה בעבר, בתחום שדרכו היא אוהבת לממש את חדוות היצירה שלה. את הרוגע המאפיין כל כך את דלית, היא מטמיעה גם בעבודותיה, וסגנונה מאופיין בשלווה הרמונית הבאה לידי ביטוי בבחירת החומרים והצבעים.

www.pnim.co.il
צילום: רוית סהר

קצת עליי

1. נשואה 32 שנים, אמא לשלושה ילדים (29, 26, 20) נולדתי בחיפה ואני מתגוררת בה בכל שנות חיי.
2. בעבר עסקתי בהוראה בתיכון. עשיתי הסבה מקצועית לעיצוב פנים, ומאז שנת 2005 אני פועלת כעצמאית.
3. אוהבת ליצור ולתכנן כשברקע תמיד מתנגנת מוסיקה. בעיקר מוסיקת ג'אז שהיא אהבה שירשתי מאמא שלי.
4. אוהבת מאוד טיולי טבע בחו"ל ולגלות עולם חדש עם בעלי והמשפחה. אני גם אוהבת לטוס לתערוכות עיצוב כדי להעשיר את הידע המקצועי וההשראה. בשלושת השנים האחרונות ביקרתי בעיקר בארצות הנורדיות – שוודיה, דנמרק, נורווגיה ואיסלנד. אני מוקסמת ממורשת העיצוב במקומות האלה, מהאווירה והפשטות האסתטית והצבעוניות.
5. אוהבת מאוד לעלעל במגזינים לעיצוב מחו"ל – כל נסיעה אני רוכשת לי כמה. ההנאה שלי זה לדפדף בהם כשברקע מוזיקה, נרות דולקים ומפיצי ריח נעימים – אלו הם רגעים של אושר והשראה וזוהי גם תזכורת נעימה למקומות שבהם טיילתי.

www.pnim.co.il
צילום: אורי אקרמן
www.pnim.co.il
צילום: אורי אקרמן

ההתחלה

יש לי תואר ראשון בתולדות האמנות וספרות ולימודי תעודת הוראה. אחרי מספר שנים גם עשיתי תעודת הוראה בתקשורת ועבדתי כמורה בתיכון בבית הספר הריאלי בחיפה. במהלך עבודתי כמורה, במסגרת חצאי שבתון, למדתי עיצוב פנים במכללת ויצ"ו בחיפה . ותוך כדי הלימודים התחלתי לעבוד בעיצוב פנים. כבר בהתחלה נכנסתי לתחום הזה כעצמאית.

www.pnim.co.il
צילום: אורי אקרמן
www.pnim.co.il
צילום: אורי אקרמן

עיצוב

תמיד אהבתי ונמשכתי לתחום האמנות והעיצוב. בהיותי נערה, נחשפתי למגזינים לעיצוב, לספרי אדריכלות ואמנות ועסקתי במלאכת יד (רקמה סריגה) ואומנות שימושית .התחלתי לגעת בתחום עיצוב הפנים בדירה הראשונה שלנו, כשהייתי סטודנטית. התחלתי לעצב רהיטים לבית – הלכתי למסגר, אנשי שיש ויצרתי בעצמי שידת כניסה, שולחן מטבח וכדומה. נהניתי מאוד מתהליך העיצוב וגיליתי שההתעסקות בתחום גורמת לי הנאה וסיפוק. עשיתי מנוי למגזין עיצוב והרגשתי שאני מאוד נהנית לעצב, לשנות, ליצור. המגמה הזו המשיכה כאשר עברנו לבית השני שלנו. שוב נהניתי לתכנן ולעצב את הבית, ובנוסף גם צבעתי אותו וגיליתי את עולם הטקסטורות בצבע. עשיתי דקורציה בעצמי לחדרי הילדים בצבעים ושבלונות ולחדר השינה שלנו. יצרתי אומנות לקירות ואביזרי דקורציה לבית. התהליך הזה גרם לי להבין שאני צריכה לעסוק בתחום העיצוב ולממש את חדוות היצירה שלי.

www.pnim.co.il
צילום: אלעד גונן

הסגנון

הסגנון שאני מתחברת אליו הוא הסגנון הסקנדינבי הרגוע בשילוב צבעוניות. העיצוב שלי תמיד משרה הרמוניה ושלווה וזה בא לידי ביטוי בבחירת החומרים והצבעים ואופן שילובם עם שאר האלמנטים. כל הלקוחות מציינים את עובדת היותי אדם רגוע ושליו וזה בהחלט מוטמע גם באופן העיצוב שלי.

www.pnim.co.il
צילום: אלעד גונן

חופש יצירתי

אני מתרגשת ומתלהבת כאשר הלקוחות נותנים לי חופש יצירתי. כאשר זה קורה אני אעשה את המקסימום שזה יהיה יחודי, מעניין ומרגש, וכמובן גם תואם את הצרכים שלהם. אני תמיד מתרגשת משמחתם והתלהבותם של הלקוחות שלי' כשהם רואים את התוצאה הסופית, אחרי שזרמו עם הרעיונות שלי.

www.pnim.co.il
צילום: אלעד גונן
www.pnim.co.il
צילום: אורי אקרמן

עיצוב בצפון

כמעצבת פנים שחיה ועובדת בצפון אני יכולה להעיד שעבורנו האתגר הוא גדול יותר, בגלל העובדה שיש כאן פחות חשיפה של הקהל לנושא העיצוב וקיים מבחר מצומצם יותר של ספקים וחנויות בהשוואה למרכז. בשנים האחרונות המצב השתנה לטובה, בעקבות מספר חנויות עיצוב שנפתחו בצפון וחנויות אינטרנטיות שמאפשרות רכישת פריטים באון-ליין. החשיפה לתחום העיצוב ברשתות החברתיות גם תורמת למודעות בתחום – אנשים לא רק רואים את הבית של השכן, אלא נחשפים למגמות עיצוב חדשות בארץ ובעולם, ומבינים שעיצוב טוב יתרום לאיכות חייהם.

www.pnim.co.il
צילום: אלעד גונן
www.pnim.co.il
צילום: אורי אקרמן

צבע

אני אוהבת לשלב צבעים בפרוייקטים שלי. אני עושה זאת במינון נכון ומאוזן. אני מאמינה שהשימוש בצבעים מקפיץ את העיצוב ויוצר ייחודיות. אני מומחית בשילוב צבעים בצורה חכמה, מאוזנת. אני תמיד אמליץ להשתמש בצבעים בקירות – הצבע מאוד דומיננטי בהשפעה שלו על העיצוב וגם הכי זול בהשקעה.

www.pnim.co.il
צילום: אורי אקרמן
www.pnim.co.il
צילום: אורי אקרמן

טיפ עיצובי

בשנים האחרונות, ובמיוחד בתקופה הנוכחית, החיבור של כולנו לבית נעשה משמעותי יותר. החיים שלנו כאן הם מורכבים, והשהייה בבית מאזנת אותנו וחשובה לבריאותנו הנפשית. חשוב ליצור סביבה רגועה ומרגשת כחלק מאיכות חיינו. הבית גם מאפשר לנו ליהנות מהדברים הקטנים – אין כמו מתנות קטנות כפרחים, ריחות טובים וכלים יפים כדי לגרום לנו להיות בריגוש תמידי. לאור כל זאת, ההמלצה שלי היא: בחרתם מעצבת – אז זה הזמן שלכם לסמוך עליה ולזרום עם הנסיון שלה – מי שעושה זאת מרוויח בגדול, וזה תמיד ניכר בתוצאה הסופית.

עיצוב: דלית ונגרובסקי

קישור לאתר של דלית ונגרובסקי
קישור לחשבון האינסטגרם של דלית
קישור לעמוד הפייסבוק של דלית