גם אתם בטח מכירים את התחושה הזו שאתם נכנסים לחלל ומרגישים שמשהו שם חסר או לא עובד נכון. יש לזה כמובן גורמים שונים שדורשים התעמקות, אבל אנחנו רוצות להתמקד הפעם בנושא הצבעוניות. בתים שמעוצבים בהיעדר/בעומס צבעוניות יוצרים תחושה לא נוחה של חוסר זרימה.
גם כאשר זה נוגע לבית הפרטי שלנו אנחנו לא תמיד יודעים לשים את האצבע על מה בדיוק מפריע לנו, או מה חסר לנו בתחושת הביתיות, וכשאנחנו כבר מחליטים על השינוי באמצעות צבע, לא פשוט עבורנו ליצור פלטת צבעוניות שנכונה לנו.
אז מאיפה בעצם מתחילים ואיך בכלל מקבלים השראה לבחירת צבעוניות?
ההשראה, כמאמר הקלישאה, יכולה להגיע מכל מקום. זו יכולה להיות יצירת אמנות שמאוד התחברתם לצבעוניות שלה, צילום יפה מהאינסטגרם, שטיח צבעוני, אוסף ישן של פריטים, הדפס צבעוני בבגד אהוב וכדומה.
אנחנו כאן כדי להדגים לכם איך אפשר לקבל השראה מחלל מעוצב שאהבתם, בין אם ביקרתם בו במציאות, ובין אם הסתפקתם בלבהות בו בערגה באחד המגזינים.
איתגרנו 11 מעצבות מוכשרות לבחור פלטת צבעים אהובה עליהן, שבה השתמשו בפרוייקט שעיצבו, ומתוך הפרוייקט הן דגמו 6 גוונים עיקריים מהמניפה של טמבור. גזרו ושמרו.


המעצבת ליטל ויליגר: "בחרתי בפלטת צבעים נייטרלית, על-זמנית ורכה. נותנת Look&Feel מאוד מאוזן ורגוע ויחד עם זאת יש בה משהו מאוד מתוחכם. יהיה נכון גם לשלב אותה עם עוד צבעים והיא מתאימה את עצמה להרבה סגנונות עיצוביים".
הגוונים שבחרה ליטל ויליגר כהשראה צבעונית: 1152T     1216D     0120P     0071P     0028P     1514P

LW1
עיצוב: ליטל וויליגר צילום: הגר דופלט

המעצבת סיון קונוולינה מסטודיו Konvalinka: "אני מאוד אוהבת את סקאלת הטורקיזים המעושנים. הם מהווים השלמה מדוייקת לגווני החרדל והצהוב. את שאר הסקאלה מרכיבים אפורים כהים ובהירים, שאין צבעי בסיס טובים מהם בעיניי, ואת החיוניות מוסיף הירוק, בגוון שאינו זרחני מדי וגם אינו מעושן מדי. סקאלת הגוונים הזו חוזרת על עצמה במינונים וביחסים משתנים בכל החלל הציבורי של הבית הזה".
הגוונים שבחרה סיון קונוולינה כהשראה צבעונית: 1253A     1522P     0951A     0539A     1026P    1125D

SK11
עיצוב: סיון קונוולינה, צילום: אורית ארנון

המעצבת שני רינג מסטודיו desiRing: "בחרתי אריחים בשלושה גוונים של פסטלים מעושנים המשתלבים יחד לפלטה מעניינת. השילוב של הצבעים – שני כחולים על אותה הסקאלה ואחד כתמתם בהיר, מעניקים לחדר מראה עשיר ומעודן בו זמנית. הנוכחות הצבעונית מורגשת, אך איננה משתלטת על התחושה בחדר".
הגוונים שבחרה שני רינג כהשראה צבעונית: 1173T    1172T     1079P     0345P     0027P    Gold-Metal Touch

s1
עיצוב: שני רינג, צילום: אדריאן דודה

המעצבת טל מידן מסטודיו דירתי לי: בחרתי בפלטה שיש בה הכל – רוגע, סערה, תחכום, ייחודיות וגם פופולריות. מתוך השילוב של הצבעים הלא שגרתיים האלה, ובמלאכת מחשבת של מינונים – נוצר לו שיר של ממש. מצרפת דוגמה מבית שבתוך כל הצבע, נוצרה לה דווקא הרמוניה שקטה ונעימה וחלל שמשמח את באיו בכל יום מחדש. במבט ראשוני על הפלטה היא נראית נועזת ומעט "פרועה", אבל בחלוקה חכמה ובמינון מחושב של כל צבע – התוצאה רגועה ומשמחת.
הגוונים שבחרה טל מידן כהשראה צבעונית: 0042A     1126P     1032P     1577P     0934T     0553A
tm1
עיצוב: טל מידן, צילום: יונתן תמיר

המעצבת איריס ברקוביץ': "רוב הבחירות של צבעים בבתים של לקוחותיי באה מהתשוקה שלי לצבע. אני מדברת על צבע עם המון תשוקה ובטחון אשר משרים על הלקוחות תחושה שזה אפשרי גם בבית שלהם. בחדר שבחרתי להציג כאן, צבענו שני קירות גדולים עם נוכחות מרשימה. בחרתי בסקאלה של גווני כחול בהשראת הקירות, תכלת מעושן ושמנת חמה בהשראת הטקסטיל, ואיתם משתלבים גוונים אפורים וגווני עץ המעניקים לחדר מראה חמים ומפנק".
הגוונים שבחרה איריס ברקוביץ' כהשראה צבעונית: 0469A     1578T     1528P     0012P     1188D     1190A

IB1
עיצוב: איריס ברקוביץ', צילום: שירן כרמל

המעצבת אלה אגמון: "בחרתי בצבעים האלה על מנת ליצור אוירה של שקט ורוגע. ליצור תחושה נוסטלגית עם חיבור לטבע בשילוב אוירה של בית. סקאלת צבעי האבן והאפורים מבטאת עבורי את החיבור לחומר הטבעי – אבני בזלת, חלוקי נחל, אבני כורכר וגיר. הצבע הירוק הלימוני מרגיש לי כמו רעננות והתחדשות, והצבע הצהוב-כתום מבטא עבורי חום של שמש סתיו או של יום חורף שימשי.
הגוונים שבחרה אלה אגמון כהשראה צבעונית: 0532A     0572T     0021P     0561P     1605P    1532D

EA1
עיצוב: אלה אגמון, צילום: שירן כרמל

המעצבת עידית סלנט: "בחרתי בפלטת גוונים רגועה, אבל יחד עם זאת לא משעממת ויש בה רעננות נעימה. הגוונים הכחולים בטונים השונים שולבו בחדר והם נעימים וקלאסיים. כל הקומה צבועה בגוון אפור חם אשר מודגש בזכות הפנלים הלבנים, התקרה הלבנה, הדלת הלבנה והאריחים הלבנים. כמו כן משולב האפור החם על חיפוי העץ מאחורי הספה, בספה ולמעשה זהו הצבע הדומיננטי בחלל".
הגוונים שבחרה עידית סלנט כהשראה צבעונית: 1162A     1160D     1191P     1527P     1528P    0647T

IS1
עיצוב: עידית סלנט, צילום: שירן כרמל

המעצבת דנה ברוזה מ-danka design: הצבעים שלרוב אני בוחרת להשתמש בהם בעיצוביי הם עדינים ורגועים. כאלה שמשתלבים נפלא עם עץ טבעי וצמחיה. אני אוהבת גוונים שבבסיסם הם קרים – כחולים וירוקים אבל תמיד עם נטייה אפרפרה, שמוסיפה מלא שיק על-זמני לכל גוון. אני מקפידה להתרחק מאפורים קרים, שתמיד מזכירים לי משרדים מדכאים, ובוחרת תמיד באפורים חמים וטבעיים יותר. פלטת הגוונים שבחרתי מייצגת את כל מה שבית אמור להיות בעיניי – מקום רגוע ומחבק.
הגוונים שבחרה דנה ברוזה כהשראה צבעונית: 1176A     1013D     1539D     0981P     OW520P     1513P

DK
עיצוב: דנה ברוזה, צילום: יואב פלד

המעצבת דבורי פריד-טובול: "פלטת הצבעים שבחרתי בה היא מחלל רחצה שעיצבתי בהשראת עץ הברוש שפירותיו אפורים ולעליו יש גוון ירוק דהוי. חדר הרחצה הזה בעצם מעביר את החוויה בטבע כשהשמים התכולים מעלינו והירוק והאפור נוכחים בעוצמה מתחת. אני מאמינה שכל אדם זקוק למרחבים ולחיבור הבסיסי לטבע וניתן לייצר חוויה של חופש ומרחב בתוך החלל. התכלת הוא גוון שמלווה אותי כמעט בכל עבודותיי. הירוק הוא גם צבע שאני מאוד מחוברת אליו על גווניו השונים. זה צבע שמסמל עבורי מרחב ושפע ויותר מכל – את ארץ ישראל היפה. לארונית המקלחת בחרתי בגוון ירוק עז שנותן קונטרסט נפלא לרקע שנוצר ובעצם מסמל את העץ עצמו בטבע. לגוון האפור של הפירות נתתי ביטוי באריחים מצוירים דהויים שמשלבים שני גוונים של אפור".
הגוונים שבחרה דבורי פריד-טובול כהשראה צבעונית0959A     0949T/D     1172T     1171T     1515P     1516T

dv1
עיצוב: דבורי פריד טובול, צילום: שירן כרמל

המעצבת מיכל האן: "בעבודותיי, אני מקפידה על צבעוניות קלאסית ורגועה, אך מוסיפה לעיתים קריצה קטנה של צבע או חומר. הדירה הזו מאד מאופקת ועדינה בצבעוניות האירופאית שלה. התכנון המעודן משפיע על הגוונים המונוכרומטיים, עם המון משחקי אור וצל על פניהם. הרשתי לעצמי לחרוג מפלטת החומרים העדינה ולשחק בגוונים ובטקסטורות שונות כדי לשמור על רוגע וקו נקי, ויחד עם זאת, לקבל חלל עשיר ומעניין. הגוונים המונוכרומטיים של הלבן והאפור באו ליד ביטוי בחיפוי קירות בנגרות, במטבח, בכיסאות ובכורסאות הסלון, וידעו לקבל לצידם גוון כחול דומיננטי ומתפרץ בהרמוניה, כמשתקף בנוף החלונות. ריצוף העץ גם כן מכניס אווירה חמימה ואירופאית יותר לסגנון העיצובי של הדירה".
הגוונים שבחרה מיכל האן: 1525A     1531T     1516T     1039P     1064A     1162A

mh1
עיצוב:מיכל האן, צילום: עמית גושר

המעצבת ליאת הדס: "תחת שמים גבוהים ואור בהיר וחזק ששוטף את הכל השתרשה לאורך חופי הים התיכון צבעוניות חמה ואופטימית שמשקפת את הטבע במלוא יופיו. בבסיס מככבים כחולים של ים ושמים, חומים של אדמה חרושה והרים רחוקים, עשרות גוונים עשירים של ירוק, וזהוב של שדות חיטה, חמניות וקיץ. גם בבית זה, הממוקם במושב על חוף הים, רק הייתי צריכה להשקיף החוצה בשביל להתמלא בהשראה ולבחור גוונים לפנים הבית".
הגוונים שבחרה ליאת הדס:  1589A     0662T     0574A     0856P     0956T     1148A

LH1
עיצוב: ליאת הדס, צילום: אביב קורט
מקוות מאוד שתמצאו את פלטת הצבעוניות שאתם מתחברים אליה, אשר תעזור לכם לעשות את השינוי.
אנחנו כמובן לא ממליצות להיצמד באדיקות לקונספט צבעוני ולבצע התאמות עיצוביות שלא זזות ממנו, כי "סטים" והתאמת-יתר זה הכי לא אנחנו, אבל הרעיון של יצירת זרימה צבעונית ומקצב צבעוני בחלל בהשראת פלטת צבעוניות, יכול להיות בדיוק אותו גורם שיעזור לכם בתהליך העיצובי.
נשמח שתשתפו אותנו לאיזה צבעוניות התחברתם במיוחד.

3 תגובות

  1. galila

    מאד אוהבת את הצבעוניות במיוחד של ארון האמבטיה 949a

  2. מיכל

    אהבתי את פלאטת הצבעים של המעצבת דנה. פשוט נעימה לעין ומזמינה