לוח השראה הוא כלי עבודה שימושי למעצבים ואדריכלים אשר מגדיר את הקונספט העיצובי של הפרוייקט. הפוקוס שמעניק לוח ההשראה עוזר לעשות סדר ברצונות והחלומות והופך אותם לברורים ומוחשיים יותר.
בין אם אתם מתכוונים להיעזר במעצב/ת ובין אם לא, לוח ההשראה יעזור לכם להגדיר עבור עצמכם או עבור המעצב/ת מהו הסגנון אליו אתם מתחברים ומהו החלום שלכם.
מגזיני העיצוב ואתרי השראה כמו פינטרסט הם התחלה מצויינת כדי לשאול את עצמכם שאלות לגבי הסגנון, פלטת הצבעים, האוירה, הטקסטורות והחומרים שבהם תרצו להשתמש לריהוט-איבזור-חיפוי החלל. את התמונות שימרו לכם בתיקיות נפרדות עבור כל חלל. קרוב לוודאי שהתיקיות הללו בהתחלה יהיו עמוסות מאוד, וזהו בדיוק השלב שבו תתחילו להוציא את כל מה שנראה פחות מגובש בקונספט הכללי.
לוח השראה ברור ומהודק יעזור לכם לתמצת את כל אותם תמונות השראה, פריטים, חומרים וצבעים ולחבר ביניהם. מאוחר יותר, כאשר תשוטטו בחנויות העיצוב עם תמונה/קובץ של הלוח שלכם לצורך ביצוע הקניות של הפריטים, יהיה לכם הרבה יותר ברור אילו רהיטים, אביזרים, וחומרים יתאימו לקונספט העיצובי שגיבשתם ואלו פריטים ייצרו חוסר איזון במראה הכללי.
יכולנו להמשיך לכתוב כאן עוד כמה טיפים של הכנת לוח השראה, אבל כדי להמחיש את כוחו בצורה הטובה ביותר, החלטנו לפנות אל מעצבות מובילות ולאתגר אותן בהכנה של לוח השראה, שאותו ירכיבו ממספר פריטים וחומרים, על פי צבעוניות וקונספט שיבחרו.
כמו שתוכלו מייד להיווכח מהלוחות המדהימים שהכינו המעצבות עבורנו, אין טוב ממראה עיניים. בכל פעם שקיבלנו תמונות אל  המייל שלנו מאחת המעצבות – נדהמנו מחדש מרמת היצירתיות וההשקעה.

רעות פרידמן ברוכי – חורש ישראלי

לוח השראה מספר סיפור. הוא נקודת מוצא שמגדירה את ה-DNA של החלל. ממנו אפשר לצאת ואליו חוזרים. הוא לא מקבע, אלא סמן כיוון בלבד. נושם ומתרחב. לוח השראה מבחינתי צריך לעורר חושים ולהפעיל רגש, ומשם הדרך לבחירת החומרים והפריטים הופכת מדויקת יותר.

pnim mood board
לוח השראה בעיצוב: רעות פרידמן ברוכי
detail1
לוח השראה בעיצוב: רעות פרידמן ברוכי

הלוח שהכנתי הוא של בית כפרי-ארץ ישראלי-שורשי. ממוקם בקרבת חורש טבעי מקומי. חוץ שנכנס פנימה. בית משפחתי חם, עם ניחוח של פעם באווירה נוסטלגית. שימוש בחומרים טבעיים וגולמיים במראה מחוספס ולא מעובד. שימוש בטרצו שחוזר היום למרכז הבמה, אך עדיין בחרתי בתצורה המוכרת שלו משנות ה-20 והלאה. נוכחות של פליז ומתכות מושחרות שמזכירות כלים עתיקים ומסורתיים. בית שיש בו אוספים וחפצי אומנות ייחודיים שהופכים אותו לחד-פעמי.

detail3
לוח השראה בעיצוב: רעות פרידמן ברוכי

בחרתי בצבעים חמים רכים ומעושנים שעובדים טוב עם הגוונים הטבעיים של העץ והמתכת וישתלבו עם כל הירוק הטבעי שיעטוף אותם. כשאני מסתכלת על הלוח אני ממש יכולה להרגיש את הבית, ואפילו להריח אותו.
>> לינק לעמוד הפייסבוק של רעות פרידמן ברוכי<<
גווני טמבור שבחרה רעות:0197P    0198P    0199P    0200T    0201D    0202D    0203A    1184P    1185P    1186T    1187T    1188D    1189D    1190A


שרון ארני – ניגודים משלימים

זוג הלקוחות עבורם הורכב לוח ההשראה מבקשים לעצמם בית קטן יותר ושונה בסגנונו מהנוכחי. מחד, הם מעוניינים בבית יותר מודרני ומחפשים שייעשה בו שימוש בחומרים חדשניים ופרקטיים, ומאידך- הם חוזרים ונמשכים לחומרים טבעיים ולפרטי הסגנון הכפרי האהוב עליהם. מכאן הוחלט על קונספט שמשלב בין שני סגנונות – המודרני עם הכפרי, המתועש עם הטבעי, הנקי/המוקפד עם המחוספס/ האותנטי, הטכנולוגיה החדישה עם זו המסורתית, המינימליסטי עם המפורט, הנוקשה עם הרך, הבהיר עם הכהה. שילוב כזה יוליד תוצר חדש, מפתיע ושונה.

SGL_5944-2[1]
לוח השראה בעיצוב: שרון ארני, צילום: סיגל שחר מזרחי
בהתאם, לוח ההשראה מורכב מהניגודים הללו. בסיסו הוא אריח ריצוף מודרני מגרניט פורצלן במראה דמוי קורטן בחיתוך לייזר. עוד בצד המודרני ישנם חומרים כגון – אריח חיפוי ממתכת, חומרי חיפוי מתועשים בעלי מראה מתכתי, מגוון מוצרי זכוכית – אריח חיפוי טריפלקס, פסיפסים וקרניזים – המיוצרים כולם בטכנולוגיה מתקדמת וכוללים מתכות פנימיות, וברזים בעיצוב נקי .SGL_5903[1]

לוח השראה בעיצוב: שרון ארני, צילום: סיגל שחר מזרחי

מאידך, ישנם חומרים מסורתיים המזוהים עם הסגנון הכפרי, כגון פרקט העץ הבהיר במראה ראשוני וגס, אבנים טבעיות כמו הבטוצ'יני, הגווטמאלה הירוקה, אבן טרוורטין בטכניקת הטבעה וצביעה ביד, ועד לאריחי קרמיקה מרוקאים בעיבוד זליג' המיוצרים בעבודת יד מסורתית . גם בדי הפשתן הטבעיים הרכים והמקומטים מעט מהווים קונטרסט לגימור של החומרים המודרנים. כל החומרים שנבחרו מתיישנים היטב ויראו אף יפים יותר עם הזמן. שילובם יעניק תחושה יוקרתית וחמה לבית.SGL_5952[1]

לוח השראה בעיצוב: שרון ארני, צילום: סיגל שחר מזרחי

בהתאם לכך גם נבחרה הצבעוניות הלא שגרתית. היא חמה ונועזת, אך גם על-זמנית ורלוונטית לעוד שנים רבות. שילוב של חום כהה בנגיעות חלודה ונחושת, עם פלטת בז' בהירה קלאסית ומרגיעה ועם ירוק מרענן ומרגש.
<<לינק אל אתר שרון ארני>>
גווני טמבור שבחרה שרון:  0687P   0688P   0689T   0690T   0691D   0692D   0693A   0939P   0904P   0941T   0942T/D   0943D   0944A   0945A   1562P   1563P   1564T   1565T   1566D   1567D  1568A


שלומית גליקס – עומק מונוכרומטי

מונוכרומטיות בגווני אפור וחום באה לידי ביטוי בלוח ההשראה שלי. השימוש בגווני הצבע האפור מבהיר ועד כהה יוצרים עומק, תחכום ואלגנטיות.
יחד עם זאת נגיעות של צבע ירוק, טורקיז מעושן וברונזה מטאלית שוברות את האיפוק האופייני לצבע האפור ומביאות איתן עדכניות וסקרנות. החומרים אשר נבחרו הם טבעיים ומשלבים בטון, בריקים ועץ.

3-2
לוח השראה בעיצוב: שלומית גליקס, צילום: יאנה טורנסקי

הבדים הבהירים והרכים, מאזנים את טקסטורות ונוכחות החומר: אריח גרפיט מוברש, פלטת בטון במראה קליפת עץ והטבעות חותמות עתיקות על בטון.

3-6
לוח השראה בעיצוב: שלומית גליקס, צילום: יאנה טורנסקי
3-4
לוח השראה בעיצוב: שלומית גליקס, צילום: יאנה טורנסקי

הקונספט הבא לידי ביטוי בלוח מתוחכם אך לא מתאמץ, עדכני, פתוח ומזמין ומתאים לכן לסקאלה רחבה של דיירים אך אני יכולה לדמיין משפחה או זוג עם ילדים בוגרים בבית פרטי עם פתחים גדולים וחצר פראית וירוקה.
<<קישור לאתר של שלומית גליקס>>
גווני טמבור שבחרה שלומית: 1464P   1465T   1466T   1467T   1468D   1469A   1470A


רונה קינן פיש – לונה פארק

כשהתחלתי להרכיב את הפאזל של לוח ההשראה עמד לנגד עיניי הרצון ליצור איים קטנים של התרחשות, איים קטנים של הפתעות,  אך יחד עם זאת שהמכלול יתחבר לכדי יצירה אחת שלמה. הרעיון היה ליצור חוויה של תנועה וחוויה ויזואלית שמפעילה באופן מיידי את כל החושים. ממש כמו בלונה פארק. העין יכולה לטייל ממקום למקום ועדיין להרגיש שהשפה החזותית היא אחידה.

רונה צבעים
לוח השראה בעיצוב: רונה קינן פיש

הקונספט שבחרתי הוא לונה פארק. לונה פארק בעיניי זה שמחה, ילדות נצחית, קלילות, אומץ, תעוזה, צחוק, התרגשות, מגרש משחקים, צחוק, גלגל ענק, הנאה, הומור, אדרנלין, אופטימיות נאיביות. בחרתי בצבעוניות עזה שמחה ודומיננטית של ורוד פוקסיה, תכלת טורקיז, צהוב, ירוק ושחור-לבן. הצבעים הללו מקבלים מופע עליז בשילובים ביניהם, בעירבובים, בחיבורים של טקסטורות שונות.

20181010_130626
לוח השראה בעיצוב: רונה קינן פיש

החומרים בהם השתמשתי הם קרמיקה צבעונית ובהדפסים שונים של שחור-לבן. הקרמיקה באה לידי ביטוי באריחים, בגוף תאורה ירוק אליו ציוותתי חוט ורוד וחרוזים בשחור לבן, בכלים שונים ובידיות. חומרים נוספים הם כמובן הטקסטיל – בדים בטקסטורות שונות, פורמייקה ועץ שמשתלב נפלא עם כל מארג הצבעים ומכניס תחושה של חמימות וביתיות.

20181010_130447
לוח השראה בעיצוב: רונה קינן פיש

הדיירים שיבקשו בית כזה הם אנשים צעירים ברוחם ובנפשם, ילדים נצחיים, אנשים קלילים בעלי חוש הומור ותעוזה שאוהבים שינויים. אנשים שרוצים שביתם יהיה כמו מגרש משחקים עם הרבה הפתעות, בית דינאמי שיעורר בהם חיוך ושמחה.
<<קישור לעמוד הפייסבוק של רונה קינן פיש>>
גווני טמבור שבחרה רונה: צבע השנה שלנו – 0560A    0042A    0580D    1057A


שרון ברקת – Eyes in pink

לוח ההשראה שבניתי מיועד לדירה במראה נינוח, רך, טבעי, חם. התבססתי על צילום שמצאתי של נערה ג'ינג'ית עם עיניים עצומות ועיניים מאופרות בוורוד מעושן. דווקא האיפור המודגש מחזק בצילום את המבט שמתכנס פנימה ואת העדינות של העור החשוף.

לוח השראה שרון ברקת 1
לוח השראה בעיצוב: שרון ברקת

הניגוד הזה מעניין אותי. הוא בא לביטוי בשילוב של חומרים, צבעוניות ורהיטים ישנים וחדשים במטרה ליצור מראה טבעי שהוא גם מחוספס ומשופשף וגם עדין וחשוף.
הצבעוניות שבחרתי היא: ג'ינג'י, וורוד עתיק, קפה. חומרים: נחושת, ברזל, עץ, זכוכיות שקופות, חלודה, עור משופשף, ז'מש, וקטיפה. אני רואה כאן רצפת פרקט בהיר, מטבח שחור. חלונות ויטראז' שמשלבים זכוכיות שקופות עם טקסטורות וחלקי נחושת.

תקריב 1
לוח השראה בעיצוב: שרון ברקת

<<קישור לאתר של שרון ברקת>>
גווני טמבור שבחרה שרון:  0155P   0156P   0157T   0158T   0159T   0160D   0161A   0687P   0688P   0689T   0690T   0691D   0692D   0693A   1520P   1521P   1522P   1523T/D   1524A   1525A   1526A


ענבל שראל – Fashionable Warm Winter

בחרתי בחומרים טבעיים וחמים שתמיד עובדים, אינם מאבדים אחיזה בזמן ומלאי אופי – צמר ופשתן כהה, ברזל חלוד, עץ, מתכת, צדפות ים כהות ואפילו פלפל אנגלי.
DSC_0709_רוחבי[1]
לוח השראה בעיצוב: ענבל שראל
הגוונים כהים אך חמים – שחור, ירוק כהה, חום כהה וסגלגל ובשביל ההיי לייטס – אפורים וחומים חמים על הקירות, פסים דקים של שחור לבן ופרחוניות רגועה של ירוקים.
שילובים של טקסטורות, שכבות, עולם ישן וחדש, כאשר הטוויסט מושג באמצעות מוטיבים מעולם הוינטאג׳ והגרפיקה – פסים, פונטים וספרות שנותנים את החלק האופנתי והקליל.
DSC_0769[1]
לוח השראה בעיצוב: ענבל שראל
DSC_0574_לוח_השראה_מגזין_פנים_אוק_2108[1]
לוח השראה בעיצוב: ענבל שראל
הקונספט החורפי האופנתי הזה יעבוד בחללים גדולים שזקוקים להרבה אווירה – כמו סלון, לובי של מלון, מסעדה, אך יוכל לקבל ביטוי מלא גם בחדר שינה בדירה ממוצעת, ואפילו בשרותי אורחים. פאשינסטיות ובכל גיל – זה לגמרי עבורכן.
<<קישור לעמוד הפייסבוק של ענבל שראל>>
גווני טמבור שבחרה ענבל: 1541P   1542P   1543P   1544T   1545T/D   1546D   1547A

לימור אורן -קורדון בלו

השראה היא מוזה. בעיניי היא טעם החיים. עבודת המעצב לא יכולה להתקיים ללא ההשראה. היא נוחתת עלינו ברגע. השתדלו לכתוב אותה בפנקס קטן, מהסיבה הפשוטה שבדיוק כמו שהיא נוחתת עלינו ברגע היא גם נעלמת ברגע.
ניתן לשאוב השראה מהמון דברים, לעיתים אף מחפצים שאנו מוצאים על הרצפה, מביקור בגינה או טיול על חוף הים. ההשראה "מלבישה" את הבית צעד, אחר צעד. היא מביאה עמה צבעים, שכבות, וחומרים היחודיים רק לה ובעצם כך יוצרת חלל בעל אמירה אישית.
IMG_1797[1]
לוח השראה בעיצוב: לימור אורן
לוח השראה מפקס את הלקוח מבחינת חומרים וגוונם בחלל. ניתן לרכז בו פלטת צבעים עתידית, פריטי ריהוט ונוי וכמובן בדים ומרקמים שונים. הוא מהווה פלטפורמה להלבשת חלל, הלקוח מרגיש שותף פעיל לתהליך עיצוב ביתו. הוא יכול לדמיין, לחוש ולשאוב את האווירה והסגנון העיצובי בו יולבש ביתו.
לוח ההשראה המוצג כאן נבחר עבור חלל מגורים מרכזי הכולל מטבח פינת אוכל וסלון. הוא נוצר עבור לקוח החלומות שלי, שיעז לצבוע קיר בצבע כחול עמוק בחלל המגורים שלו ולשלב בו ספה ירוקה ורצפת בטון. את חזיתות המטבח אני רואה בגוונים של כחול, עם אריחים מרובעים וריצפה מאויירת. את פינת האוכל בוורוד פודרה ונגיעות תכלכלות, וכמובן רהיטי עץ אגוז לחימום האווירה.
IMG_1899[1]
לוח השראה בעיצוב: לימור אורן
הקונספט הוא "קורדון בלו" שמקורו בצרפת ופירושו "סרט כחול" (סרט קטיפה כחול שענדו האבירים במאה ה-16). אלא שאני לוקחת את הקונספט הזה לגמרי למחוזות פריזאיים, לדירה בעלת סגנון צרפתי, עשירה במרקמים קטיפתיים, בעלת גוונים עמוקים של כחול וירוק ונגיעות של פודרה. דרמטית מחד וקלילה מאידך ויחד עם זאת מותירה חותם פריזאי מובהק.
<<לינק לאתר של לימור אורן>>
גווני טמבור שבחרה לימור: 1204A   1203D   1202D   1201T   0973A   0972A  0162P   0163P

יפעת אברמסון – The Big Blue

כשחשבתי על השראות לבית על החוף, עלו לי כמובן גוונים שונים של תכלת מהים ומצד שני ההימצאות שלו על היבשה. בית שישמש עוגן ומקום מבטחים, שתמיד חוזרים אליו אחרי טיולים ברחבי העולם. בית בתחושה של חופש יומיומי, באווירה רגועה ומלאה בסטייל. הכל התחבר לי לעץ שנטוע באדמה ולשורשיות ומכאן לגוונים החומים.

18-10-06-14-47-54-076_deco
לוח השראה בעיצוב: יפעת אברמסון
בלוח ההשראה לחומרים השתמשתי בתמונה של מפה מתוך ספר מפות ישן, ורקע של פרקט עץ אמיתי, וזאת כדי שהחומרים שייבחרו לבית יתנו תחושה שהוא היה שם מאז ומתמיד ולא כזה שנבנה רק עכשיו. רצפת פרקט עץ חומה ועשירה בגוונים עמוקים של חום, תשתלב עם פרופילים שחורים לחלונות הברזל שישקיפו אל עבר הים הכחול והאין סופי.
18-10-06-19-52-30-034_deco
לוח השראה בעיצוב: יפעת אברמסון
גווני התכלת-אפרפר ישתלבו בריהוט המובנה כמו נגרות המטבח ובבדי הריפוד השונים, וביחד יתנו תחושת רוגע וחופש תמידי. את ההשראה לזהב והפליז לקחתי מאביזרים עתיקים שמצאתי וקשורים לטיולים. החומרים האלו ישולבו בגופי התאורה, בידיות המטבח ובפרטי האקססוריז וביחד יוסיפו לזוהר ולייחודיות של מראה הבית.
<<לינק לאתר של יפעת אברמסון>>
גווני טמבור שבחרה יפעת: 1128P   1129P   1130T   1131T   1132T/D   1133D   1134A   1527P   1528P   1529P   1530T   1531T   1532D   1533A

רומי סילבר בנית – פשטות מורכבת

אני מאמינה בתהליך עמוק ומתמשך כאשר לוח חומרים למעשה מגיע כמעט בסוף שלב התכניותהחומרים והאווירה מגיעים כאשר האינטימיות עם הלקוחות מבשילה ואני יכולה לברוא עבורם דנ״א שמגיע מתוכםזהו לוח השראה לדירה אורבניתעם עומקמרקמים ורבדים.
מאז ומתמיד אני נמשכת לחומרים מורכביםלא שטוחים. הטראצו שתפס תאוצה בזמן האחרוןמגלם בתוכו את הפשטות המורכבת שאני שואפת אליה בפרוייקטים. הלקוחות שיתאים להם לוח ההשראה הזה הם לקוחות צנועיםשהבית מהווה עבורם מוקד של חוםהתרחשות ואירוחהבית אינו מהווה חלון ראווה לאף אחדומשקף את אישיותם נאמנה.
הבסיס של הפלטה הוא נייטרליאפורלבןעם נגיעות של שחורוסקאלה של כחלחלים מעושניםאני תמיד אוהבת לשבור הרמוניות וכאן נתתי נגיעות של חמרה וקטיפה בגוון ירוק רעל.      

IMG-8652
לוח השראה בעיצוב: רומי סילבר בנית 
IMG-8722
לוח השראה בעיצוב: רומי סילבר בנית
IMG-8721
לוח השראה בעיצוב: רומי סילבר בנית
<<לינק לעמוד הפייסבוק של רומי סילבר בנית>>
גווני טמבור שבחרה רומי:  0967P   0968P   0969T   0970T   0971D   0972A   0973A   1527P   1528P   1529P   1530T   1531T   1532D   1533A

STUDIO IN2  – ניחוח קינמון

אחרי הקיץ הדביק והחגים על כל חופשותיהם, הרגשנו שאנחנו צריכות קצת אוויר. משב רוח קריר של סתיו, שיפרע את צמרות העצים ויביא עמו חדוות יצירה. בחרנו להכין לוח סתווי בגוונים חמים ועמוקים השואבים השראה משינויי העונות בטבע. אמנם בארץ הסתיו חמקמק, אבל יש לנו זכרונות כה נעימים מעלי שלכת בסנטרל פארק וערמונים ברחובות פריז, שהחלטנו להתרפק עליהם ולמנף אותם לטובת לוח ההשראה.
01_Studio IN2 Design
לוח השראה בעיצוב: STUDIO IN2

כך נוצרה פלטת צבעים עם ניחוח קינמון שעושה לנו חשק להתכרבל ברוח ההוגה. בצירוף עם טקסטורות ארציות, חמימות ומחוספסות, הסגנון נוטה לבוהו-שיק ויתאים לבית שדייריו רוצים להרגיש חבוקים ומוגנים.

04_Studio IN2 Design
לוח השראה בעיצוב: STUDIO IN2
06_Studio IN2 Design
לוח השראה בעיצוב: STUDIO IN2

אנחנו מדמיינות סלון רחב ידיים ובו פרקט בהנחת פישבון מעץ ממוחזר, קירות בגוונים חמים , ספה מפנקת עם כריות רכות מבדים טבעיים ועבודות יד משולבות סביב. מטבח מרווח ופעיל המדיף ריח הל וציפורן, אביזרים משעם ושיש דרמטי, ובחדרי הרחצה שילוב של אריחי טראצו בגווני חול, חיפוי פסיפס בגוון בורדו-חום עמוק ונגרות מעץ טבעי. את כל החומרים ליקטנו מהאטלייה של חברת מודי ובחרנו בגוונים של אדמה – טרקוטה ובריקים, ורוד כתמתם של סלמון/אפרסק וניוד.
ממממ סיידר חם ומתובל, מישהו?

<<לינק לבלוג של STUDIOIN2 >>
גווני טמבור שבחרו מיה שגיב סלומון וענבל גלעדי מ-STUDIOIN2:
0099P   0100P   0101P   0102T   0103T   0104D   0105A   0323P   0324P   0325P   0326T   0327T   0328D 0329A


נגה פרשני – שכבות של צבע

בכל תהליך של עיצוב והלבשה, אני בונה את הבית שכבה על גבי שכבה, כל שכבה היא מקור להשראה לשכבה הבאה. לעיתים מנוגדת לה, לעיתים משלימה אותה.
בלוח ההשראה שלי בחרתי בצבעוניות מרעננת ומנעד של גוונים ותתי-גוונים. קווים עדינים של ברזל מושחר, עם גאומטריה משתנה בין קווים ישרים ומעוגלים יוצרים עוד שכבה ועושר ויוזאלי.

השראה 1
לוח השראה בעיצוב: נגה פרשני

הבסיס לעיצוב הפרוייקט הזה הוא מטבח שחור מודרני שנבחר על ידי הלקוחה. זוהי לקוחה צבעונית שלא מפחדת להעז, לכן בחרתי להוסיף על השחור שכבות של צבע וטקסטורות.

השראה 3
לוח השראה בעיצוב: נגה פרשני
השראה 2
לוח השראה בעיצוב: נגה פרשני

>> קישור אל עמוד הפייסבוק של נגה פרשני>>
גווני טמבור שבחרה נגה: 1069T   0170P   0171P   0172T   0173T   0174D   0175A   1149P   1150P   1151T   1152T   1153D   1154D   1155A


סטודיו DIAGONAL – רוח סתיו

לוח ההשראה שיצרתי מושפע מסגנון הבוהו ומעונת הסתיו שנכנסנו אליה. בחרתי להשתמש בפריטים מתוך האוסף האישי שלי, אשר עבורי מסמלים בית והתאימו לי בצבעוניותם ובמרקמם לקונספט.
diagonal board 1
לוח השראה בעיצוב: סטודיו DIAGONAL
חלק מהפריטים בעלי טקסטורות מורגשות כגון: שמיכה קטיפתית כרקע, חוטי רקמה, דפי ספר ישן של חיים נחמן ביאליק, וחלק מהפריטים בעלי צבעוניות טבעית או בגווני הכחול – גוונים אשר מאפיינים אותי ואת סגנון העיצוב שלי.
אני רואה בית בסגנון בוהמייני, יתאים לדיירים שאוהבים להכניס את הטבע לבית, ויחד עם זאת אוהבים לשלב גוונים עזים על הקירות וברהיטים ובוחרים בחומרים וטקסטורות מורגשות, וכמובן לא מפחדים מטרנדים.
diagonal board 5
לוח השראה בעיצוב: סטודיו DIAGONAL
diagonal board 3
לוח השראה בעיצוב: סטודיו DIAGONAL
<<קישור אל אתר DIAGONAL>>
גווני טמבור שבחרה אסין קייטון מסטודיו DIAGONAL:

1149P   1150P   1151T   1152T   1153D   1154D   1155A

תמר שטמלר –  Wintery Perspective

בחרתי להשתמש בחומרים מן הטבע, כשמדובר בחומרים טבעיים קשה לטעות. הדיוק, האווירה והחום אשר משרים החומרים הם הכלים המאפשרים לי להביא חזון למציאות.

IMG_7756
לוח השראה בעיצב: תמר שטמלר

השתמשתי במגוון חומרים בכדי להמחיש את השכבתיות והסיפור. באמצעות טקסטיל ואוכל למשל, ניתן לראות את אותה הצבעוניות במימד אחר, הצבעים עמוקים ועשירים יותר. הקש עושה קאמבק ומכניס לחלל אווירה של קלילות, חופש, צבע ושכבתיות של טקסטורה ניטרלית ומתוחכמת. שיש הקררה והפליז הם חומרים נצחיים אשר השתמשו בהם בחללים כבר מאות שנים. היום החוכמה היא לשלב אותם במינון הנכון, בכדי לאפשר לחלל להישאר מודרני ומעודכן. טיח טבעי במראה של חול יכול לשמש כרקע אידאלי ליצירת אווירה חמה ביתית ונכונה. השתמשתי בבדי פשתן טבעי המחברים אותנו לטבע ומוספים רוך וחמימות.

ןןן
לוח השראה בעיצוב: תמר שטמלר

היות ואנחנו בתחילתו של החורף סקלת הצבעים היא חורפית: ניטרליים חמים טאופיים (גרייז'ים), חומים, סגול כהה כחול-אפרפר ופודרה.
הלוח מתאים ללקוחות אמיצים. בארץ נוטים לברוח לאפורים ופה מדובר על צבעוניות אחרת, שהיינו יכולים לראות במלונות בוטיק, במזרח למשל. סלון לדירה בוטיקית אשר ייוולד מלוח כזה יהווה חלל אחר, מתוחכם, עשיר, חם, מעודכן ומרגש.

<<קישור אל האתר של תמר שטמלר>>
גווני טמבור שבחרה תמר – 1226P   1227T   1228T   1229T/D   1230D   1231A   1232A   1562P  1563P   1564T   1565T   1566D   1567D   1568A  טיח ערבה של טמבור – 430  310


שיר שטייגמן – אירופה בחורף

בחרתי ללכת על לוק חורפי וטבעי. צבעים עמוקים, חמים, עם הרבה עץ ונגיעות של צהובים חרדליים ופליז. הלוח הזה עושה לי אסוציאציה לדירה אירופאית, תקרות גבוהות, חלונות גדולים מעץ ורוח צוננת כמו שיש רק שם.

DSC_1664-2 (1)
לוח השראה בעיצוב: שיר שטייגמן

הסגנון הזה יכול להתאים להרבה פרוייקטים ולהרבה אנשים מכיוון שחומרים טבעיים תמיד משתלבים טוב ומשרים אווירה של רוגע והרמוניה.

DSC_1659
לוח השראה בעיצוב: שיר שטייגמן
DSC_1672 (1)
לוח השראה בעיצוב: שיר שטייגמן

אמנם אין לנו הרבה רוח אירופאית בארץ, אבל דווקא מהסיבה הזו – זה לגמרי בית שיכול לשמש מפלט של שלווה מהקצב המטורף של החיים בארץ.

<<קישור אל האתר של שיר שטייגמן>>
גווני טמבור המופיעים בלוח ההשראה של שיר: 0596P   0597P   0598P   0599T   0600T   0601D   0602A   0771P   0772T   0773T   0774T/D   0775D   0776A   0777A

תודה רבה לכל המעצבות המוכשרות על ההשקעה המרגשת בהכנת לוחות ההשראה המרהיבים שכל כך נהנינו לקבל.
עוד בנושא לוחות השראה תוכלו לקרוא כאן>>

8 תגובות

 1. נורית אוליבה

  אשמח להשתתף בהכנת לוחות השראה. הנני מעצבת פנים אקאדמאית.

 2. Sela Tamar

  כתבה מעלפת, לוחות השראה של מעצבי פנים ואדריכלים תמיד כל כך מושכים אותי. אולי תפתחו את הלוחות השראה גם למעצבים מתחומים אחרים, בעולם של ימנו, אפשר לבדוק את מקומות ההשראה גם מעולמות אחרים.

 3. מיה שגיב סלומון

  איזו הפקה נפלאה ומופלאה! תענוג להיות פה בין שלל הלוחות היפים והמושקעים, רבי ההשראה. מאוד נהננו, תודה ❤️

 4. ענבל שראל

  לאט לאט עברתי על כל הלוחות, כל אחת והעולם שהיא מביאה. נהניתי ליצור ונהניתי לקרוא ולספוג מילים ותמונות. ובעיקר הרבה אווירה❤️. כתבה וחומרים נפלאים. היה כיף

 5. עידית סלנט

  כמה כישרון ויופי…. נהניתי כל כך להתבונן בלוחות ההשראה ולקרוא את ההסברים של המעצבות שבחרתן.. מקסים איך כל אחת לקחה את זה לכיוון שלה ולסגנון שלה…
  עשיתן לי ממש חשק ליצור עכשיו לוח השראה לבית שלי:)

 6. Yaarah

  כתבה נהדרת ומעוררת השראה גדולה!

 7. יונית צוק

  וואו הלוחות פה מרתקים אחד אחד. נהניתי לקרא וללמוד ולקבל השראה. החיבורים בין הצבעים לחומר פשוט מרתק. פוסט נהדר

 8. סמדר סמדג'ה

  הכתבה הזו מושקעת ומאירה עיניים תרתי משמע.
  השדרוג שלה יכל להיות תמונה של חלל שעוצב בהשראת הלוח. איך לוח השראה מיתרגם לתוצאה סופית.
  כתבה מלמדת ממש.