מירית פיש

המעצבת מירית פיש היא קרן שמש מאירה של שמחה ואופטימיות בתחום העיצוב בארץ. מירית החלה את דרכה העיצובית בצביעה וחידוש רהיטים, ומשם המשיכה לעיסוקה הנוכחי בעיצוב והלבשת בתים. ואת רוח הנתינה המדהימה שפועמת בה, מגשימה מירית בפרוייקטים התנדבותיים שהיא יוזמת לעיצוב ושיפוץ הוסטלים ופנימיות.

צילום: מיקי בן ארי מזרחי, www.pnim.co.il

5 עובדות

1. בשירותי הצבאי שֵׁרַתִּי באלייקים כמדריכת נהיגה על טנק ללא צריח. עפתי על התפקיד וממש אהבתי להדריך.
2. יש לי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש ומדעי ההתנהגות. תמיד העיסוקים שלי נגעו באנשים – ליווי, גישור, אימון (בעלת תעודת מאמנת אישית) ואני אוהבת מאוד אנשים.
3. התפקיד האחרון לפני שבתחלתי לעסוק בעיצוב היה רכזת חינוך בהוסטל לנערות בסיכון – תפקיד מאוד סוחף ועמוס, אבל נהניתי מכל רגע. עד היום אני בקשר עם עשרות נערות ששימשתי להן אמא. בשלב מסויים ההוסטל עבר לעפולה ואני החלטתי שאני ממשיכה לכיוון העיצוב והסטיילינג.
4. בתחילת דרכי צבעתי עשרות רהיטים בבתים של אנשים.
5. אני לעיתים משלבת את עבודתי כמעצבת עם עבודתי כרכזת חינוך בהוסטל לנערות ומרימה פרוייקטים התנדבותיים לעיצוב הוסטלים/פנימיות וכדו' בשיתוף פעולה עם עוד מעצבות.

עיצוב: מירית פיש, צילום: אורית ארנון, www.pnim.co.il

ההתחלה

את לימודי ההום סטייל למדתי אצל מירי בלבול בתחילת הדרך, מייד כשסיימתי לעבוד בהוסטל. בשנתיים הראשונות צבעתי רהיטים ונגעתי מעט בסטיילינג ולפני 4 שנים התחלתי להתמקד בעיצוב בתים, כולל שיפוצים.

הייחוד

העיצוב שלי כפי שהלקוחות מגדירים אותו הוא חם ומלא אופי ואהבה, כל פינה מטופלת ויש שילוב ניכר בין פרקטיות ליופי. הלקוחות שלי חייבים להיות נחמדים ובעלי שמחה. אני חושבת שתהליך עיצוב הבית יכול להיעשות בצורה נעימה וכייפית למרות שיכולים להיות קשיים בדרך, אני משתדלת להכניס שמחה וכיף תוך כדיי ותמיד זה מתקיים. כל פינה שנמצאת בבית צריכה להיות מטופלת על פי הצרכים והרצונות של הדיירים ובטוב טעם. גם קומקום וקערת פירות יכולים להיות שיקיים. הלקוחות שלי יודעים שאני לא מרשה לרכוש כלום עד שאנחנו מוצאים את הפריט המדויק שמתאים לנו.

עיצוב: מירית פיש, צילום: אורית ארנון, www.pnim.co.il

חומר וצבע

אני מאמינה שצבע משקף את מה שאנחנו אוהבים מבפנים, את מה שאנחנו מרגישים, מה שעושה לנו טוב. ממש אפשר להיכנס ולומר: "רואים שזה הבית שלך". חומרים טבעיים משקפים רוך, אהבה, שקט, ניקיון, מנוחה, רוגע. צבעוניות משקפת שמחה, עליזות, אנרגיות, קצביות. בפרויקטים שלי אני משתדלת לחבר בין החומרים שמתאימים ללקוח. זה ממש חשוב לי, אני רוצה שהוא יהנה מהבחירות בבית. אני מחוברת כיום יותר לחומרים הטבעיים, השקטים, לעומת פעם שהייתי מאוד מאוד צבעונית ורועשת.

עיצוב: מירית פיש, צילום: אורית ארנון, www.pnim.co.il

הכי מעניין

התהליך עצמו והסקרנות לראות מה ייצא הפעם, באילו חומרים אשתמש, איך אעמיד את הפריטים ומהם הפתרונות היצירתיים שאצליח לתכנן בעבור הלקוחות.

אתגרים

בכל התהליך יש אתגרים מקצועיים, פתרונות שלא הכרתי, אנשי מקצוע שלא ביצעו את העבודה כמו שצריך, לקוחות שמתעקשים על פתרון מסויים שלא מתאים לבית שלהם. לאורך כל הדרך אני עוצרת ללמידה ולבדיקה מה אני עושה על מנת לפתור את האתגרים ואיך אני לומדת הלאה מכך- נראה לי שזה משהו שכל איש מקצוע לומד.

עיצוב: מירית פיש, צילום: אורית ארנון, www.pnim.co.il

מרגש

הרגעים המרגשים במקצוע הם הרגעים שאני מרגישה שהליווי שלי הוא מעבר לסטיילינג ועיצוב – יש לקוחות שאומרים שאני מאמנת אותם תוך כדי עיצוב. ואני נמצאת שם בתהליך שלעיתים פחות נעים ללקוחות. גם יום צילומים הוא החלק שמרגש אותי ביותר – אני נזכרת איך נכנסתי לדירה ואיך אני יוצאת מהדירה. פשוט עונג.

עיצוב: מירית פיש, צילום: אורית ארנון, www.pnim.co.il

מלקטת

כבר בתחילת כל פרויקט אני די יודעת איזה אקססוריז או רהיטים מתאימים – משהו מבפנים מנחה אותי. לאורך כל הפרויקט אני מלקטת פריטים ופשוט שמה בצד, ובסיומו אני מחברת הכל. הליקוט נעשה מחנויות בארץ ובחו"ל, לעיתים גם מסדנאות שאני משתתפת בהן.

עיצוב: מירית פיש, צילום: אורית ארנון, www.pnim.co.il

אם לא הייתי עוסקת בעיצוב

אז בטח הייתי עוסקת באימון אישי או עם נוער בסיכון.

בית החלומות

בית החלומות שלי נמצא כמובן ביוון ליד הים על צלע הר, עם המון צמחיה. הוא כולו מורכב מחומרים טבעיים ושילוב של בדים וטקסטורות עדינות ובהירות עם נגיעות של אפור בהיר, לבן, חום, קש וכדומה. אלו המקומות שתמיד משרים עליי רוגע ושלווה. הייתי רוצה גם לעצב בית כזה שישמש אנשים נזקקים או ילדים בסיכון אז בכלל אהיה מאושרת. בית עבורם זה הרבה יותר ממה שאנחנו מדמיינים. 

עיצוב: מירית פיש, צילום: אורית ארנון, www.pnim.co.il

מפרגנת

אני אוהבת את סיון קונוולינה. בעיניי היא מדויקת, חכמה, יודעת לעבוד וגם להעביר את זה הלאה. צחית תשובה היא אדריכלית מעולה עם טעם משובח. חיה חנן בעיניי היא מעצבת נהדרת עם טעם מדהים.

עיצוב: מירית פיש, צילום: אורית ארנון, www.pnim.co.il

טיפ

כל כלי שאתם רוכשים יכול לשמש למשהו אחר לגמרי מהשימוש שאליו הוא יועד מלכתחילה. ואף פעם אל תשכחו לשלב צמחיה.

עיצוב: מירית פיש, צילום: אורית ארנון, www.pnim.co.il.

ועוד משהו קטן

תאהבו את עצמכם, תאהבו את הבית שלכם, זה לגמרי קשור למדד האושר או השמחה. תדאגו שהבית יהיה נעים וכייפי וישרת אתכם לפי הצרכים שלכם.


עיצוב מירית פיש
צילום אדריכלי: אורית ארנון

צילום תמונת פרופיל: מיקי בן ארי מזרחי

לעמוד הפייסבוק של מירית פיש>>
עוד על מירית פיש>>

2 תגובות

  1. אילנית

    הי נראה מאוד יפה
    אשמח לדעת מה החברה ומספר הצבע הורוד בחדר של הילדה?

    תודה

  2. טל

    מי עיצב את המטבח, איך נבחר הצבע הכחול? מה שם הנגר או חברת המטבחים? תודה