מעצבים מטבח? הימנעו מהטעויות הבאות

מדור פרסומי – בשיתוף דומינוס פיצה

עיצוב מטבחים הוא משימה קשה מכפי שנהוג לחשוב, כי יש המון טעויות קטנות שעלולות להצטרף לחוסר שיקול דעת ולגרום נזקים בלתי הפיכים. אז מה עושים? אל דאגה, אספנו עבורכם את כל הטיפים החשובים.

מעצבים מטבח_ הימנעו מהטעויות הבאות
תמונה: unsplash

המטבח הוא לדעת רבים החדר הכי חשוב בבית. מלבד השימוש בו לאירוח או לבילוי זמן איכות עם הילדים, זה בין המקומות הבודדים שאמורים למלא גם פונקציה דקורטיבית וגם פונקציה מעשית. כתוצאה מכך, קשה מאוד לעצב את המטבח ויש המון טעויות נפוצות שחוזרות על עצמן בלי קשר למסגרת התקציב או הזמן שמשקיעים בתכנון המוקדם.
הפתרון הוא להכיר מראש את הטעויות הנפוצות כדי להימנע מהן. מתלבטים? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם המשימה על הצד הטוב ביותר:

1. השקיעו במשטח העבודה
הטעות הנפוצה ביותר היא לעצב מטבח למראית עין בלבד ולא להשאיר מקום למשטח עבודה. אם אתם רוצים שהמטבח ימלא את ייעודו עכשיו ובעתיד, כדאי להשקיע במשטח העבודה ולדאוג שיהיה מספיק מרווח כדי להכין את המאכלים שאתם אוהבים – החל מרידוד בצק להכנת פיצה ועד טחינת בשר להכנת קציצות.
משטח העבודה במטבח הוא גם האלמנט העיצובי הבולט ביותר. אם אתם לא רוצים לעשות טעויות, התחילו בבחירת השיש או המשטח ורק לאחר מכן המשיכו עם מיקום מכשירי החשמל, המקרר, הארונות והמגירות. זהו תהליך עבודה נכון יותר שיוביל אתכם בבטחה למטבח מעוצב שנעים ונוח לעבוד בו.

2. שמרו על מרחק נכון בין המקרר, הכיור והתנור
מוקדי הפעילות המרכזיים במטבח הם המקרר, הכיור והתנור והיקף המשולש ביניהם לא אמור לעלות על מרחק של 7 מטרים. למעשה, עליכם לתכנן מטבח שבו בתוך צעד וחצי אתם יכולים להגיע בין המקרר, הכיור והתנור כדי למנוע התרוצצות מיותרת ולחסוך בלגן.
את המרחק בין מוקדי הפעילות השונים של המטבח אפשר לתכנן בסקיצה לא מחייבת. בהמשך, כל שנותר הוא לשזור בתוך הסקיצה את שאר האלמנטים החשובים ובהם את מכשירי החשמל ואת הארונות או גופי התאורה.

3. הציבו את האחסון בראש סדר העדיפויות
מקום פנוי לבישול, אפייה וטיגון מושפע ממספר מקומות האחסון שיש לכם – או במילים אחרות, מהארונות. הטעות הנפוצה היא להעדיף עיצוב מינימליסטי על חשבון שטחי אחסון, בעוד בפועל לא אמורה להיות בעיה ליהנות מכל העולמות. בשביל זה, מה שצריך לעשות הוא לחשוב על שטחי אחסון נסתרים מן העין ולהתייחס גם למיקום הכיריים כדי לא לתכנן ארונות א מדפי אחסון מעליהן.
לסיכום, עיצוב של המטבח הוא בהחלט משימה קשה אך לא בלתי אפשרית. כדאי להתחיל בתכנון מוקדם של משטח העבודה, להמשיך עם מיקום מוקדי הפעילות המרכזיים ולכלול התייחסות לפתרונות האחסון. בין לבין, אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע ולשאוב השראה מקטלוג מטבחים באתרי אינטרנט.