סטודיו סקרול

את היצירה המופלאה של קטי וגלית מסטודיו סקרול חשפנו כאן לראשונה בכתבה הזו>> על הבית של המעצבת ליאת עברון. כעת אנחנו רוצות להציג את שתי המוכשרות האלה, שהן כל-כך ייחודיות בנוף העיצוב בישראל ובאמת יצרו משהו חדש שלא היה כאן קודם.
קטי וגלית מתייחסות אל הריצפה, הקירות, התקרה, המדרגות כאל קנבס שעליו אפשר ליצור עולם שלם, ובכך הן יוצרות מימדים חדשים ומרתקים בכל חלל שבו מאפשרים להן לעוף לחלל עם היצירתיות שלהן.

www.pnim.co.il

קצת עלינו

קטי: אני בוגרת תואר ראשון בתולדות האמנות, אוניברסיטת תל-אביב ותואר שני בשימור מורשת התרבות החומרית באוניברסיטת חיפה, עם התמחות בציורי קיר ואלמנטים אדריכליים.
גלית: אני בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, תחום ההתמחות שלי הוא מיתוג מסחרי ובניית שפה ויזואלית לבתי עסק ומוסדות תרבות, הן בתחום הדיגיטלי והן בתחום הדפוס.
אנחנו סטודיו לעיצוב משטחים, שתי נשים, שותפות לעסק. אחרינו ומסביבנו צוות אמנים עם לב וידי זהב. עיצוב משטחים משמעו SURFACE DESIGN והוא מאוד מקובל בעולם, אך בארץ אנחנו מרגישות שצריך להטמיע יותר את המושג הזה. ביום בו ישאלו אותנו במה אנחנו מתעסקות ונשיב – עיצוב משטחים וזה יהיה ברור מיד, נשמח מאוד. אנחנו באמת מצפות לכך.

www.pnim.co.il
צילום: יוסף כהן

סטודיו סקרול

סטודיו סקרול מתמחה בעיצוב של ציורים, חומר, פאטרנים ודימויים על גבי כל סוגי המשטחים – קירות, רצפות, תקרות ועוד. העבודה נעשית באמצעות שיטות שונות של ציור וצביעה בשילוב החומרים המתאימים על מנת להפוך כל חלל לייחודי ומזוהה.
בנוסף לעיצוב, ישנה מחלקה בסטודיו המתמחה בתחום שימור ושחזור של ציורי הקיר וצבע היסטורי, ושילובו בצרכים תפקודיים של המבנים והחללים השימושיים כיום.
www.pnim.co.il
עיצוב פנים: ליאת עברון, צבעי ריצפה: טמבור, צילום: אורית ארנון, מתוך הכתבה הזו>>

ביחד

חברה משותפת עשתה הצלבת מידע נכונה וגם מדויקת וכך נוצר השידוך ביננו. משם, על סמך אהבות משותפות נוצרה סינרגיה, נהננו מהדיאלוג והתהליך, נולדו פרויקטים מוצלחים, ומהר מאוד הבנו שאנחנו יכולות להשלים אחת את השניה ולאגד כוחות לחזון משותף. קשה לפרק את התפקידים שלנו בצורה גסה וחותכת, אבל אפשר לומר שלכל אחת יש את ההובלה וההנעה בנקודות אחרות. אנחנו משתדלות להיות בדיאלוג מתמיד, גם ברגעי העומס, דואגות לעדכן זו את זו ככל הניתן במתרחש, ולתת מבט נוסף לעשייה של כל אחת מאיתנו.
www.pnim.co.il
עיצוב פנים: ליאת עברון, צבעי ריצפה: טמבור, צילום: אורית ארנון, מתוך הכתבה הזו>>
www.pnim.co.il
צילום: אלון גרגו

לעצב ולבצע

סטודיו סקרול בעצם משלב את המענה לשני צרכים מרכזיים של הלקוחות שלנו: האחד זה עיצוב ופיתוח קונספט והתאמתו לצרכי הפרויקט, והשני הוא הביצוע עצמו, על כל שלביו.
יש לנו למעשה שני כובעים – האחד הוא של המעצב, היוצר בכל פעם משהו עבור הפרויקט הספציפי, הנותן את הטון הויזואלי, שם דגש על הצבע והצורה ומייצר סוג של אווירה עוטפת ברוח המקום. הכובע השני הוא של המבצע, המפיק את הרעיון ומוציאו לפועל, כולל כל האלמנטים המרכיבים אותו, תוך כדי שימת דגש לשילובים בין החומרים, בחירת כלים מתאימים, התחשבות בתנאי הסביבה, וקבלת החלטות לגבי שיטות היישום האפקטיביות ביותר.
הייחוד של הסטודיו הוא במגוון הרחב שיש לנו להציע, הן מבחינה עיצובית והן מבחינת יכולות ביצוע. אפשר לומר ששתינו ניחנו בתכונת הסקרנות, תמיד יעניין אותנו לבצע ולתכנן דברים שלא עשינו מעולם, וזה בהחלט יתרון בעבודה שלנו.
www.pnim.co.il
צילום: סטודיו סקרול

צבע וחומר

שילובי הצבעים ובחירת פלטה לפרויקט הוא שלב ששתינו מאוד אוהבות. צבע ממלא את החלל, צובע את פני המקום, יש לצבע השפעה עצומה על אספקטים רבים וזו הסיבה שתמיד צריך לתת עליו את הדעת. העניין והסקרנות להכיר ולבחון חומרים שונים נובע אצלנו גם מתוך תשוקה יצירתית והרצון להגדיל את ארגז הכלים שלנו, וליצור מרחב יותר גדול לנוע בו. כל דבר בעולם מורכב מחומר, בעל צפיפות, טקסטורה. מאוד מעניין להרגיש את הדברים, למצוא את השילובים המתאימים בין החומרים, מה מתחבר למה בצורה הטובה ביותר, מה עובד עם מה גם מבחינה ויזואלית.

תהליך העבודה

תהליך העבודה של סטודיו סקרול מתחיל מאיפיון צרכי הלקוח או החברה בשילוב ביקור בחלל ופגישה עם המזמין להבין את רצונותיו. לאחר מכן מתגלגל שלב פיתוח הקונספט, דיאלוגים חוזרים. משם מתגבש רעיון עיצובי – דימוי לציור קיר או רצפה, טקסטורות בצבע, או בחומר לחיפויי קיר.
www.pnim.co.il
צילום: איתן שריד

לקוחות

יש לנו מגוון רחב של לקוחות, ביניהם אדריכלים ומעצבי פנים, יזמים, קבלנים, בעלי עסקים וגם לקוחות פרטיים. אנחנו יודעות לפתח שיח גם סביב הניראות, הפונקציונליות והתאמת עיצוב המשטח לסביבה ולחלל, וגם סביב חומר ובחירת מערכת מתאימה איתה נוכל לעבוד ולהתחבר נכון למשטח המיועד.
www.pnim.co.il
צילום: אלון גרגו

מרגש

תמיד מרגש לראות איך הרעיון יוצא מגבולות המחשב אל תוך ממשיות. מהשלב הראשוני שבו אנחנו ניצבות מול הלא נודע, כשהלוח חלק, לא נכתב דבר, עד התחנה האחרונה שבה הרעיון מגולם בחומר ומקבל תפקיד שימושי בחלל.

מאתגר

אנחנו מאתגרות את עצמנו באופן תמידי ללמוד חומרים חדשים, את ההתנהגות שלהם. אנחנו אוהבות באמצעות המחקר לפתח טכניקות חדשות של הסטודיו ולהעביר אותן הלאה לצוות שלנו. לפעמים פרויקט מביא איתו אתגר של לימוד חדש ולפעמים רגעי המרחב שבין לבין מלמדים אותנו.
www.pnim.co.il
עיצוב פנים: ליאת עברון, צבעי ריצפה: טמבור, צילום: אורית ארנון, מתוך הכתבה הזו>>

חלומות

יש לנו חלומות רבים על יצירה של פרויקטים בנקודות מעניינות בעולם וגם חלום על ייצור קו מוצרים ייחודיים מבית סקרול. יש לנו תחושה שכל פרויקט הוא הגשמת חלום נוסף ויש עוד הרבה פרוייקטים שלא נעשו בארץ, נשמח להיות החלוצות בתחום.

תגובה אחת

  1. יעל

    מקסים ביותר! חדשנות מקורית ומהממת ביופיה!