כשאירחנו כאן לאחרונה את המעצבת טל וולנסקי סגרה, המעצבת של חברת ריביירה, נרשמה התלהבות רבה סביב הארון הרקום וארון המשרביה שטל סיפרה עליהם. ההתלהבות הזו בהחלט מוצדקת, והיא סיבה מצוינת בשבילנו לבדוק מה עוד קורה בקולקציה הנוכחית של ריביירה.
גם אנחנו כמובן מאוד אוהבות את ארונות המשרבייה, וכיף לראות איך ארון יכול להפוך לממתק עיצובי כשהוא מקבל את ההתייחסות הראויה. ההשראה של הארונות האלה אמנם מגיעה ממחוזות אוריינטליים, אבל הם בהחלט ישתלבו בקלות גם בחללים כפריים או מודרניים.
ביקשנו ממספר מעצבות פנים לשתף אותנו בפרוייקטים שבהם שילבו פריטים מהקולקציה, ולתאר מה עמד מאחורי הבחירות שלהן.
אירה שריג:
באחד הפרוייקטים רציתי לנצל נישה צרה לאיחסון ליד המטבח. כדי לא ליצור מסה אטומה ומשעממת, ניצלתי את המשרבייה המאווררת שהיא גם אלמנט דקורטיבי שהכניס צבע ועניין וגם אלמנט פונקציונלי-שימושי.
בפרוייקט אחר בחרתי בארון משרביה בפינת המשפחה, שם הוא מסתיר פינת כביסה. הרעיון היה להסתיר את פינת הכביסה, אך מצד שני לאפשר אוורור שלה. המשרביה התחברה לקונספט העיצובי של החדר בטקסטורות האתניות, ובצבעוניות הנעימה ויצרה אווירה ביתית ומזמינה.

עיצוב: אירה שריג, צילום: אלעד גונן, www.pnim.co.il
עיצוב: אירה שריג, צילום: אלעד גונן
עיצוב: אירה שריג, צילום: אלעד גונן, www.pnim.co.il
עיצוב: אירה שריג, צילום: אלעד גונן

מירב חביב: "בחרתי בארון משרביה ביחידת הורים שעוצבה בקונספט אוריינטלי. לארון נבחר גוון של לבן שבור, ובשילוב ריהוט עץ, מראות ושלל אקססוריז מפליז מוזהב – מתקבל מראה של חדר במלון מפנק בעל אופי חם ויוקרתי".

עיצוב: מירב חביב, צילום: חגית גרוסמן, www.pnim.co.il
עיצוב: מירב חביב, צילום: חגית גרוסמן

עוד פריט יפה מקולקציית הארונות של ריביירה הוא ארונות התריס שמשדרים חמימות נוסטלגית רכה. פגשנו ארון מרהיב כזה בביקור הבית שערכנו אצל אורלי רובינזון.

צילום גלעד רדט, www.pnim.co.il
ארון תריס עץ צולם עבור הספר כוחו של הסטיילינג בביתה של אורלי רובינזון, צילום גלעד רדט
המעצבות אושרת ואפרת – עיצוב פנים והום סטיילינג: "באחד הפרוייקטים שלנו רצינו שהארון יכניס עניין לעיצוב הבית, למרות הבחירה בגוון שייטמע במסדרון, כדי לא להצר או להקטין אותו. לכן בחרנו בארון תריס עם ידיות ברזל שחורות על מנת לשבור את המראה החד-גוני של המסדרון וכדי להכניס אקלקטיות מסויימת לחלל".
עיצוב: אושרת ואפרת, צילום גלעד רדט, www.pnim.co.il
עיצוב: אושרת ואפרת, צילום גלעד רדט

מלבד ארונות התריס והמשרביות אפשר למצוא בקולקצייה גם את סדרת ארונות "מון בלאן" שכוללת ארונות הזזה במראה נקי, שהדלתות שלהם מתיישרות לקו אחד. הארון מצופה זכוכית ומגיע במגוון צבעים וגדלים בהתאמה אישית. כדי לשמור על המראה המינימליסטי, הפתיחה נעשית בלחיצת כפתור קלילה, ואפשר אפילו להזמין את הארונות האלה גם עם מסך טלוויזיה מובנה.

ארון מון בלאן, צילום: גלעד רדט

ואם אנחנו כבר באיזור הארונות במראה הנקי, אז גם אהבנו את המראה השקט של הארון בפרוייקט של המעצבת מזל גלבוע שמשתפת בבחירתה: "הארון תוכנן עבור נישה שנבנתה בחדר השינה והותאמה לצרכי הדיירים. סגנון הארון מודרני ונקי, עם ידיות אינטגרליות בעיצוב המשתלב במראה הכללי של החדר".

עיצוב: מזל גלבוע, צילום סוזי לוינסון, www.pnim.co.il
עיצוב: מזל גלבוע, צילום סוזי לוינסון
 ומה עוד תפס את תשומת ליבנו בקולקצייה? ארונות שנראים קלאסיים וקצת וינטג'יים עם מיסגור עדין על גבי הדלתות, ובחלקם משולבת זכוכית.
צילום: גלעד רדט, www.pnim.co.il
צילום: גלעד רדט
עיצוב פנים: דין גרסטינר, צילום: גדי סיארה, www.pnim.co.il
עיצוב פנים: דין גרסטינר, צילום: גדי סיארה
עיצוב פנים: דין גרסטינר, צילום: גדי סיארה, www.pnim.co.il
עיצוב פנים: דין גרסטינר, צילום: גדי סיארה

בריביירה סיפרו לנו שהקווים שמנחים אותם בקולקציה הם שילוב בין פרקטיות ואיכות לבין חדשנות, טכנולוגיה ועיצוב עדכני, שמתחיל במסילות הארון, החזיתות, מגירות, הזכוכיות ומגיע עד לפרזול. הרבה חשיבה יצירתית שבוחנת מחדש את הקופסה הזו שנקראת "ארון" כרהיט גדול ומשמעותי בחלל.

צילום: ישראל כהן, www.pnim.co.il
ארון רקום, צילום: ישראל כהן

לסיום, ביקשנו מריביירה לחלוק איתנו את העצה הכי טובה שלהם לטובת מי שעומד בפני תכנון של ארון חדש: "הנטייה הרווחת של אנשים שבונים או מתכננים בתים היא לדחות את נושא עיצוב הארונות לשלב הסופי. אז כן, עיצוב הארון יכול להמתין, אבל תכנון הנישות בחללים השונים של הבית חייב להתבצע מבעוד מועד. במפגש אחד עם הצוות המקצועי בחברה ניתן לשבת על התכנית של הבית ולתכנן בצורה אופטמלית את הארונות בחלל ללא תשלום. זה נכון גם לגבי מעצבי פנים – הרעיון שלנו הוא לתת למעצבים את הביטחון והשקט שאנחנו, עם הידע שצברנו, יכולים לספק ללקוחותיהם את המוצר הכי נכון ברמה הפונקציונלית והעיצובית".