בעידן שבו מיחזור ומיחדוש הפכו לצו השעה, שי דהרי מהמותג SHAYCLE לוקח חומרי גלם איכותיים שהיו בשימוש בתעשייה ועושה בהם שימוש חוזר, אשר משיב אותם למעגל החיים. גישת העיצוב של שי רואה את היופי שבחוסר השלמות, כך שהפגמים והשחיקה של החומר מאפשרים לרהיטים לספר את הסיפור שלהם באסתטיקה יוצאת דופן. אם חיפשתם רהיט שאין לאף אחד אחר – שי הוא הכתובת המושלמת בשבילכם.

שי_בסטודיו_3_צילום_צליל_אגמון[1]
צילום: צליל אגמון

קצת עליי

אני בן 50 , נשוי למירב ואב לשלושה: איתי, רוני וזואי. מתגורר בישוב קציר וגם הסטודיו נמצא בקציר. בעיסוקי הקודם הייתי מנטור להעצמה ומנהיגות חברתית קהילתית, הכשרתי צוותים חברתיים ונתתי בידיהם כלים להשגת מטרותיהם.

שי_2,_צילום_דמיאן_דופרן[1]
צילום: דמיאן דופרן
מאחר ואני שילוב של אוטודידקט עם מנוע חזק לעשייה, תחומי הלמידה שלי מגוונים. כיום, לאחר שמצאתי את איזור התשוקה שלי ליצירה, אני ממשיך ללמוד מדי יום, על מנת לעוף למקומות חדשים בעיצובו של הפגום והשחוק. חומר הגלם שאני מחוייב לו בעבודתי הוא חומר גלם מאתגר וייחודי שמופעי הטבע והשחיקה הם חלק בלתי נפרד מיופיו החד פעמי.

אי_למטבח_עיצוב_שייקל_דיזיין,_תמי_שלוש
אי למטבח – שייקל דיזיין, עיצוב: תמי שלוש
אי_למטבח_עיצוב_שייקל_דיזיין_תמי_שלוש
אי למטבח – שייקל דיזיין, עיצוב: תמי שלוש

ההתחלה

לפני 6 שנים חליתי במחלה שאילצה אותי לעצור ולחדול מהעשייה שלי למשך שלושה חודשים. כאמור, העשייה שלי עד אז התמקדה הרצאות והדרכות בנושא מנהיגות והובלת צוותים בתחום החברתי. מאוד אהבתי את מה שעשיתי,  אך ההרגשה הכללית הייתה שמיציתי לדבר 'על' הדברים. התחשק לי לעשות אותם. כאשר קמתי מהמחלה, שלמעשה היתה עבורי כמתנה, התעוררתי לבוקר חדש בו אני מעצב את דרכי התעסוקתית ומנתב אותה למקום אחר. מאותו רגע, בכל יום אני קם מאושר והולך לסטודיו בשמחה להגשים את תשוקת היצירה שמתחוללת בי.
החיבור בין שני העולמות מרתק, חלקים בי נעלמים אבל חלקים אחרים מתחדדים. לפתע מנהיגות היא לא רק תכונות של הובלת אנשים אלא גם של הובלת רעיון. בתוך עולם שהאמון בו הוא מצרך יקר, בסטודיו שלי ערכים כמו יושרה, אמון וניהול במוסר גבוה -כלפי העולם, העובדים שלי, הספקים וכמובן הלקוחות – מקבלים תוקף אמיתי.

שולחן_ישיבות_גבוה,_צילום_צליל_אגמון_(1)[1]
שולחן ישיבות גבוה – שייקל דיזיין, צילום: צליל אגמון

SHAYCLE

הרעיון של יצירה קסם לי עוד משחר ילדותי. ברגע שהבנתי שחבל על כל דקה וחלומות נועדו להגשימם פתחתי את הסטודיו שעד היום הוא בגדר הגשמת חלום וייעוד. שם המותג התהווה בשיחה עם חבר ותיק שהקים עבורי את האתר. לשאלתו איך נקרא לדומיין לא ידעתי להשיב, אז הוא המציא שם זמני, שייקל SHAYCLE . בהמשך, כשעשיתי תהליך מיתוגי, עלו כל מיני רעיונות לשם המותג. אבל לאחר נסיונות רבים הגעתי למסקנה שאני נשאר עם שייקל. הוא נעים לי ואני אוהב את השילוב בין השם שלי SHAY לרעיון הקיימות והמיחזור RECYCLE.
SHAYCLE זו בעצם לא נגריה, אלא סטודיו שמעצב ומייצר רהיטים יוצאי דופן מחומרים בשימוש חוזר. אנחנו משתמשים במגוון רב של חומרים ולכן אנחנו לא בדיוק נגריה וגם לא מסגריה.

חיפויי_פח_גלי_ושלט_מסעדת_בסטיה,_עיצוב_פנים_עדי_זילברברג,_צילום_עינת_דקל_(1)[1]
חיפוי פח גלי ושלט – שייקל דיזיין, עיצוב פנים: עדי זילברברג, צילום: עינת דקל

חומר בשימוש חוזר

מעבר לעובדה ששימוש חוזר של חומרים עושה טוב לעולם, העניין הזה מרתק בגלל התהליכים שהחומר סופג בעת הזדקנתו. חריצים ופגמים מוסיפים עומק יוצא דופן לרהיט. אני מאמין שהאדם מטבעו הוא יצור מתנשא, חש עצמו במלכות על הטבע. מעצם התנשאות זו הוא פחות מתמזג עם הטבע ויותר מחפש את השליטה. העיצוב בחומר בשימוש חוזר בעצם מבליט את ערך ההתמזגות והענווה לעומת עוצמת הטבע. רהיט מחומר בשימוש חוזר מכניס לבית תדר גבוה ומאפשר לטבע לקחת חלק ביצירה. זה תמיד מיוחד ולעולם לא חוזר על עצמו.

שולחן_רגלי_מחרשה_בעיצוב_שייקל_דיזיין,_צילום_יפעת_ירושלמי_(2)[1]
שולחן רגלי מחרשה – שייקל דיזיין, צילום: יפעת ירושלמי

בחומר הגלם בשימוש חוזר יש סיפור. החומר אוצר בתהליכי הזדקנותו את הזמן, מזג האוויר ואפילו רגש. כל אלו מופיעים בעיצובים שלי ונכנסים לתוך הרהיט. הרהיט מספר סיפור גם אם לא יודעים אותו.
מה שמרגש אותי זה שאני מוצא חומר גלם שלכאורה נראה שאין בו כל שימוש ובאיטיות חושף את כל היופי הנמצא מתחת לשכבות הלכלוך והבלאי. זה כמו לגלות יהלום מתוך סלע. לרוב אני מצליח לנחש איך יראה הנסיך ממעבה מחלפותיו, אבל גם הרבה פעמים זו הפתעה גמורה שמותירה אותי פעור פה ומשתאה לנוכח היופי הנגלה.

משטח_אי_מעץ_בשימוש_חוזר,_שייקל,_עיצוב_פנים_חיה_חנן,_צילום_אסף_ברנר_(2)[1]
משטח אי מעץ בשימוש חוזר – שייקל דיזיין, עיצוב פנים: חיה חנן, צילום: אסף ברנר
שולחן_שייקל,_עיצוב_פנים_הילה_אייזנברג,_צילום_צליל_אגמון[1]
שולן עבודה – שייקל דיזיין, עיצוב פנים: הילה אייזנברג, צילום: צליל אגמון

מרגש

יצרתי פעם רהיט מארגז עץ שהיה זרוק במחסן מאובק במושב. הלקוחה הביאה אלי את הארגז ונתנה לי יד חופשית. לאחר שהסרתי את האבק הרב שהיה על העץ מצאתי כתובת: שם ומשפחה ומען המשלוח. מסתבר שזהו ארגז של ניצול שואה שהיגר לאפריקה ומאפריקה עלה לישראל. זהו הסבא-רבא של הלקוחה, שבכלל לא הכירה אותו. היום יש לה בסלון רהיט עם הכתובת שאליה נשלח הארגז. היה קשה לשמר את הכתוב אבל היה שווה, כי לרהיט הזה יש ערך כפול עבורה ועבור מורשת משפחתה.

ייחוד

אחד הדברים שמאוד מעסיקים אותי בסטודיו זה כיצד להנגיש את החומר כך שיעמוד בגאווה בסמיכות לרהיטים המודרנים המהוקצעים בבית. זה כמובן דורש הרבה עבודת עיבוד כדי להביא את המרקמים האלו למצב שהם רכים למגע ומראה, יחד עם הקפדה על שמירת האותנטיות שהותיר הזמן בחומר.

ארון_עיצוב_וביצוע_שייקל,_עיצוב_פנים_חיה_חנן,_צילום_אסף_ברנר_(1)[1]
ארון – שייקל דיזיין, עיצוב פנים: חיה חנן, צילום: אסף ברנר

העיצוב של הרהיטים ב-SHAYCLE נשענים על הפילוסופיה של הוואבי סאבי, אסטתיקה ויופיים של הדברים הלא מושלמים והלא קבועים. יופיו של הצנוע, המחוספס למראה, שהחלודה מעשירה את הבעתו, מוצר ייחודי שאינו חוזר על עצמו.
למרות שאנחנו עובדים הרבה עם עץ בשימוש חוזר, הסגנון שלנו אינו בהכרח כפרי. הסגנון המובהק ב-SHAYCLE תעשייתי עם נגיעות של כפרי ואף מודרני.

עיצוב_שייקל_דיזיין,_צילום_יפעת_ירושלמי[1]
עיצוב: שייקל דיזיין, צילום: יפעת ירושלמי
היתרון של הרהיטים שלנו, הוא שהם לא סידרתיים ואינם חוזרים על עצמם. לדעתי, בשוק הרהיטים זה חסר. אצלנו האמירה "נעצב לכם רהיט למידותיך" אינה קלישאה, אנחנו יוצרים רהיטים שהם עבודות אומנות, שלצערי לא כל אחד יכול להרשות לעצמו רהיט כזה.

מטבח_בעיצוב_שייקל_דיזיין,_צילום_יפעת_ירושלמי_(1)[1]
מטבח – שייקל דיזיין, צילום: יפעת ירושלמי

הלקוחות

עקב העובדה שאני עובד עם חומר בעל תדר גבוה, שיש מאחוריו סיפור, כך גם הקשר עם לקוחותיי. ישנו תהליך שדרכו אני לומד וחש את האנשים. זו הדרך היחידה שלי ליצור. הקשר עם האנשים יוצר חיבור ונסיון להבין את יופיים של העומדים מולי ולספק להם רהיט ריגשי שמחובר אליהם ולדגשים שאותם אספתי במפגשים עימם.

עיצוב_שייקל_דיזיין,_רוית_דביר[1]
אי – שייקל דיזיין, עיצוב וצילום: רוית דביר

אתגרים

להחזיק עסק במדינה שלנו זה לא עניין פשוט. מאוד מאתגר לעמוד במשימות הכלכליות על מנת להחזיק עסק בימינו. מנגד, עומדים קואופרטיבים גדולים שמאיימים על היצרנים הקטנים בהכחדה, וכל הזמן נסגרות נגריות. לכן, האתגר הכי גדול זה לשרוד מול הכוחות האלו. זו הסיבה שאני נישתי ולא סידרתי וזו הסיבה שאני מעודד במדיה מעצבים ואדריכלים לרכוש מהיצרן המקומי. זה עושה טוב לכלכלה וזה גורם לכך שהיצרן שורד ומביא איתו את המקוריות והשונות שאף קואופרטיב לא יודע לתת.

דלפק_משרד_עוד_קוטלר,_עיצוב_וביצוע_שייקל,_צילום_ליאור_אביטן_(1)[1]
דלפק וחיפוי קיר – שייקל דיזיין, צילום: ליאור אביטן
דלפקכניסה_וחיפוי_קיר_משרד_עוד_קוטלר,_עיצוב_שייקל_דיזיין
דלפק וחיפוי קיר – שייקל דיזיין, צילום: ליאור אביטן

טיפ

היופי שלנו מצוי בסיפור חיינו. היופי של החומר מצוי בסיפור שהוא מביא איתו לרהיט.

עיצוב_שייקל_דיזיין,_צילום_יפעת_ירושלמי_(2)[1]
שידה – שייקל דיזיין, צילום: יפעת ירושלמי

חלומות

אני חולם ששייקל יהפוך למותג חזק ופורץ דרך ליצירה ישראלית מקורית בתחום הריהוט ועיצוב הבית. עוד חלום שלי הוא להציג את קולקציית הרהיטים שלנו במילנו.

shaycle3
לאתר SHAYCLE לחצו על הקישור>>

43 תגובות

 1. שי פישביין

  שי. תמיד היית ייחודי ומיוחד, כל הכבוד

 2. מיכל

  איש מיוחד עם ריהוט יחודי….מחכה לעצב את הבית שלנו איתך…

 3. ענת

  שייקה, פשוט תענוג לעיניים ולנשמה.
  איזה כיף שאתה הולך אחרי הלב ומוסיף יופי ומשמעות לעולם.

 4. רפי בן יהודה

  שי תענוג לראות את היצירות שלך שנוצרות עם המון אהבה לחומר, והחומר מספר סיפור.

 5. רבקה רענן

  בכל רהיט שיוצא מידיו האוהבות של שי נשאר משהו ממנו כמו ילד שנולד ויוצא לעולם כל רהיט והסיפור שלו, כל רהיט והיצירה שלו וכל הרהיטים נעשים עם מלא אהבה.

 6. יואב

  שייקל זה ההגדרה של one piece – קודם כל בבנאדם ואחר כך במה שהוא יוצר. בנית לי ספריה מדהימה ועל הדרך העברת אותי איזה תהליך קטן עם עצמי – עלה והצלח

 7. שרון

  גם עשייה אקולוגית, גם ריהוט איכותי עם אמירה וגם משהו ייחודי ומיוחד שאין לאף אחד אחר. מעורר השראה!!!

 8. מירב

  שי דהרי- איש מיוחד במינו! יש בך את האומץ והתשוקה ללכת עם הלב ולעשות טוב ויפה בעולם שלנו! וכל מה שיוצא תחת ידיך ורעיונותיך הוא מהמם ייחודי, מיוחד ונדיר ביופיו. בכל רהיט שאתה יוצר אתה ממלא אותו בחיים עם הסיפורים המרגשים שלך ומילותיך העמוקות. מזל שאתה קיים.
  אלוף, יישר כוח

 9. דובי

  שי טוען את המוצרים שלו באנרגיה מדהימה , זה לא עוד רהיט אסטטי איכותי זה מצבר אנרגיה שמוכנס הביתה
  תעשה ותצליח איש יקר

 10. אורלי נדיר

  העבודות של שי אקולוגיות מעוררות השראה ביצרתיות ובשילובים שלהם ועם זאת פרקטיות נעימות לעין ולא מתחכמות יתר על המידה.

 11. ארז

  דהרי אתה רב אמן ! בהצלחה !

 12. דנה

  שייק׳ה אהוב, יצירתי, אמין, מעורר השראה, איש מלאכה של הלב. מומלץ !

 13. דניאל מרכוס

  אל מול עולם בנאלי ותעשייה של איכות ירודה , שי מגיע עם יכולת ליצור אמנות ייחודית ואיכות ללא פשרות וללא קיצורי דרך , איש מקצוע נהדר וישר , ייחודי בנוף הישראלי מומלץ בחום , לכל אדם המחפש משהו אחר מיוחד ואיכותי .

 14. זרי

  איזה מלך! הפכת את
  הבית שלנו לממלכה. קדימה עכשיו למשרד…!

 15. ענת

  שייקל..איש מיוחד שיודע לגעת בחומר בדרכו המיוחדת ולהפוך אותו למשהו שכמוהו בדיוק תמצאו רק אחד..

 16. דנה

  שי יחיד ומיוחד, תהליך העבודה המשותף הוא תהליך יצירה ומחשבה, בראש אחר, תענוג של תהליך. והתוצאה – תמיד מפתיעה בעוצמתה, בייחוד וביופי. אוהבים מאד מאד.

 17. רינת אברומוביץ

  מה אפשר להגיד על הבנאדם המדהים והיצירתי הזה שלא נאמר . זה יותר מלהגיד ׳הוא מוכשר׳ ו׳הוא יסודי׳ ו׳הוא מקצועי׳ …. שהכל נכון…
  זה להגיד שתוכו כברו וזה בא לביטוי ברהיטים שלו שהם הם הלב והנשמה שלו החוצה. שי לובש את הלב שלו לא על השרוול אלא על הרהיטים שלו . שיו בהצלחה!
  רינת

 18. שירן

  רהיטים שנם בגדר חלום
  ואיש שהוא בגדר חזון

 19. דן

  אמן מדהים, רהיטים יסודיים ומושקעים. פשוט תותח

 20. שי

  יופי של כתבה ביופי של מגזין! הכל נכון מנסיון… סטודיו ובית מלאכה הכי הכי. מלא ציוד מסודר מסודר, מלא עץ מלא שמחכה לתורו ומלא אנרגיות הכי טובות. ממליץ בחום לכל אוהבי העיצוב, השימור והסיפור, לפחות פעם אחת בחיים.

 21. פזית

  כמה כשרון! אלו לא רהיטים, אלה יצירות אומנות! זה המקום למצוא בו רהיט שיש לו גם אמירה אישית. הדרך להכניס לעיצוב הבית את האופי של בעל הבית עם פריט ייחודי, בעיצוב אישי, מוקפד ואיכותי. תענוג לראות את היצירות!

 22. מיה פלס

  זכיתי ליצירה של מטבח בביתי הקט,יצירת אומנות על טהרת "הוואבי סאבי " היופי שטמון בפגם.
  שי אמן וכשהוא נוגע בחומר… החומר מקבל חיים מחדש.

 23. רן

  שייקל.
  כל יצירה בול.
  אומן ברמ"ח אבריו ובן אדם נדיר.
  תודה על הכל.
  נמשיך לבקר אצלך… וזה אומר הכל.

 24. ‫איילת

  שי,
  ואוו, מרגש לראות איך אתה במקום מדוייק לך נכון לעכשו.
  תמיד היית סקרן, ייחודי בדרכך ועם רצון ללמוד! תשוקה, יצירתיות שאין לה סוף ושימוש בכל חומר גלם ומציאת הייחודיות והיופי המיוחד לחומר ולאנשים מעורר השראה.
  יישר כוח מעריכה את התעוזה וההנאה בכל יום מחדש.
  איילת.ש.

 25. אריאל

  אמן על, מהמם

 26. ענבר

  כמה נשמה וכישרון באיש אחד יחיד ומיוחד. כל יצירה שלו וכל מילה שלו מדוייקת ומלאה בהשראה. אמן ואומן אמיתי

 27. סטודיו 37

  שי "שייקל " והצוות שלו מפתיעים בכל פעם מחדש.
  היכולות של שי הן בקנה מידה של אמן◇נגר◇מעצב ברמה בינלאומית. מהיכרות עם הרבה יוצרים ואנשי מקצוע מכל העולם, יש לשייקל יכולות מרהיבות בשימוש בחומרים ואפליקציות . אין כמעט דבר שאינו בר ביצוע אצלו וכל דרישה, רצון או חלום יכולים לבוא לידי ביטוי,
  והכל בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל.
  לנו היה התענוג לעבוד יחד על פרוייקט משרדים יחד עם שי והצוות שלו ואנו מודים על כך !
  תודה וניפגש בפרויקט הבא!

 28. לילך

  שי עשה לנו כמה רהיטים, ספה גדולה, שידת טלויזיה, שולחן אוכל, ומדף בשירותי האורחים. שוב ושוב אני מתרשמת מהעבודות שלך, כמה יפות, ייחודיות, שונות מכל מה שנמצא בשוק. פשוט חגיגה לעיניים! אצלנו נהנים מכל מה שעשית, והכל נפלא בעיני, אך חייבת לציין שמי שנכנס אליי הביתה, בעיקר מתפעל משולחן האוכל. ממש לא מפסיקים להתפעל ממנו, מהגודל שלו מהטקסטורה והמראה של הפלטה ומרגלי הברזל. שיהיה לך המון המון בהצלחה. אתה מוכשר ויצירתי ברמות.

 29. גליה

  יש ליצירה שלך מקום חשוב ומכובד בתחושת הביתיות שאני נהנית בה בבית שלי!!
  תודה יקר
  היצירתיות שלך, הרצינות שלך, המחויבות שלך, היסודיות הבלתי מתפשרת שלך , החיים שאתה מעניק לחומר, ובעיקר האהבה שלך חיים בכל רהיט פרי יצירתך.
  בורכת ואנחנו נהנים!!

 30. ענבל שמש

  איזה דברים יפים, כל פריט יפה ומיוחד

 31. טלי עמנואל

  שייקה י'קסם!
  כמוך ככה העבודה שלך.
  תענוג של ממש.
  בהצלחה אלוף ❤

 32. ערן

  יש מעט מוצרים מדוייקים שברגע שראית, נגעת מתחברים כאילו היו שם תמיד מכח הטבע והיופי וגם תמיד עומד/ת מאחריהן דמות מיוחדת במינה.
  זה לגמרי אחד מהם, מתבקש-ירוק-איכותי ומדהים ביופי התוצאה, וגם הדמות…

 33. מיכל

  שי, עם ידיי זהב, כל יצירה היא יצירה ייחודית ומיוחדת.
  מכניסה לבית חום ואהבה.
  שי עם אשיות מיוחדת ויצרתיות אין סוף. בהצלחה בדרכך.
  מיכל

 34. אורית

  שייקה ,פשוט השראה!

  תמיד דיוק, יצירתיות, מחוייבות.. בכל דבר שאתה עושה ונוגע!

  תענוג !!!

  כמה חום ואהבה!! חיוך היסטרי מאוזן לאוזן וצחוק שמדביק את כל הסובבים!!!

 35. שרי טיטו

  שי אתה איש מיוחד ושמחה שזכיתי להכיר.. עבודות נפלאות וכתבה יפה!!
  תמשיך ליצור ולהפתיע ולכתוב את הסיפורים שלך שמוסיפים כל כך

 36. אפרת

  שי, הפכת את הבית שלנו מיפה לייחודי ומיוחד. הצלחת לתפוס את מי שאנחנו ולתת ל״אנחנו״ את האינטרפטציה שלך.
  מנסה לחשוב על מה עוד חסר רק כדי שאתה תוכל לבנות אותו.