OAK

כאשר ריבי אמיר ודרור אלחדד הבינו שמיצו את עצמם בעיסוקיהם הקודמים, הם החליטו ללכת לאן שהלב הוביל והקימו את מותג הרהיטים OAK. כזוג בחיים ובעסק, ריבי מופקדת על מלאכת העיצוב, דרור אחראי על הייצור, וביחד הם יוצרים רהיטים שמייצגים את הפשטות הצנועה והשקטה שיש בריהוט הסקנדינבי, ואותה הם משלבים עם נקיון מודרני שלעיתים מתובל בקצת רטרו. המכלול שמתקבל מהשילוב הזה מניב רהיטים יפהפיים, עם הרבה חשיבה על הפרטים ותמיד עם איזשהו טוויסט שמקנה מראה ייחודי ושונה בנוף הרהיטים המקומי.

TBS_4393-2
צילום: תמי בר-שי – Chicbox

קצת עלינו

ריבי: בת 40, דרור ואני זוג בחיים וגם בעבודה, מגדלים שתי בנות מהממות, יולי ונינה. לפני OAK עסקתי במשך 15 שנים באנימציה ועיצוב לפרומואים ופרסומות, והייתי ארט דיירקטורית באחת הזכייניות של ערוץ 2. כל הידע והנסיון המקצועיים שצברתי בעקיפין מעיסוקיי הקודמים בעצם התקבצו למקצוע אחד שהכי מרגש ומאתגר אותי כרגע – עיצוב רהיטים. בילדות בכלל חלמתי להיות כוכבת רוק, אבל בין לבין הבנתי שעיצוב הוא חלק בלתי נפרד ממני, וכבר בגיל מאד צעיר שיניתי את העיצוב של החדר פעם בשבועשבועיים.
דרור: בן 42, עבדתי בעבר כתפאורן בסרטים, ובמהלך עבודתי נחשפתי לכמויות של רהיטים ופרטי עיצוב מכל התקופות והסגנונות. לאחר שהסתיים השימוש בהרהיטים בהפקה פירקתי אותם, שיפצתי והרכבתי מחדש. אני מאמין שזה נתן לי בסיס של הבנה על איך ולמה רהיט נבנה כמו שהוא נבנה. בנוסף לכך, עסקתי מספר שנים יחד אחי הגדול-אייל, בשיפוץ ומסחר של רהיטי וינטג׳ וגופי תאורה.

TBS_4210-2
צילום: תמי בר-שי – Chicbox

ההתחלה

ריבי: אחרי שילדתנו הבכורה הגיעה לעולם, הבנו שהמקצועות שלנו דורשים מאיתנו יותר מדי שעות מחוץ לבית. שנינו הרגשנו שמיצינו את עצמנו במקצועות הקודמים שלנו והגיע הזמן ללכת עם מה שהלב שלנו מבקש. דרור בעצם התחיל קודם, הנגריה נפתחה לפני שהמותג התחיל. אחרי שנה וחצי החלטנו שרהיטים הם האתגר שיותר מעניין מכל דבר אחר, התחלנו מאב טיפוס ראשון – שידת מגירות קטנה והתרגשנו כמו ילדים קטנים שאוכלים גלידה. התחלנו לעצב ולייצר את הרהיטים הראשונים, וממבט לאחור זה מרגיש שהכל עבר מאד חלק ומהר, אבל היו לנו הרבה ירידות ועליות. בעיקר ירידות, עד שהרגשנו שאנחנו במקום הנכון, ושהחיבור בין שנינו – העיצוב והייצור עובדים כמו שעון שוויצרי.

TBS_4221
צילום: תמי בר-שי – Chicbox

OAK

השם OAK התחיל בעצם מ-OOAK ראשי תיבות של One Of A Kind. אחת מאותיות ה-O הפכה להיות סימן של מעלות בתוך הלוגו, וכך הפכנו בעצם להיות OAK עץ אלוןאנחנו בתחום משנת 2015, אמנם מעט שנים יחסית, אבל הצלחנו להתמקצע וללמוד לא מעט. הסגנון התחיל מאהבה לרהיטים הסקנדינבים שיש בהם את העדינות, הנקיון והפשטות. אנחנו חושבים שהסגנון שלנו נמצא באיזו שהיא נקודה באמצע, בין הסקנדינביות למודרני, למרות שברהיטים האחרונים שלנו אנחנו קצת קרובים יותר למודרני.

TBS_4468-3
צילום: תמי בר-שי – Chicbox

חלוקת עבודה

דרור: דווקא הרקע שלי מלימודי העיצוב הוא זה שגרם לי להבין כמה מוכשרת ריבי, ולהפקיד בידיה את מלאכת עיצוב הרהיטים. ריבי היא זו שיושבת בסטודיו עם הלקוחות הפרטיים, מעצבי הפנים והאדריכלים על כל הפרטים. לפעמים עיצובים קיימים משתנים לגמרי בהתאם לסגנון והפרטים הטכניים.
ריבי: דרור מתעסק בייצור בנגרייה שלנו שנמצאת בכפר מעש. הוא מצליח לקחת את העיצובים ולתת להם חיים. יש לו יכולת לקחת את האתגר הכי גדול ולגרום לזה לקרות, וגם לתת פתרונות יצירתיים בפרטים הטכניים. התוצאה תמיד נראית מדהימה.

_MG_2993
עיצוב: ליאת עברון, צילום: שי אפשטיין

ייחוד

אנחנו מעצבים לכל אחד משהו שאין במקומות אחרים עם הנגיעה העיצובית שלנו וכמובן עם איכות ייצור שלא מתפשרתתמיד נחפש את העיצוב הנקי, לא מורכב מדי אבל עם טוויסט מעניין, לפעמים מספיק פרט אחד קטן כדי לבדל אותו מרהיטים אחרים שאנחנו רואים סביבנו.
השילוב בין הידע שצברנו במהלך השנים בתחומים שונים, נותן לנו אפשרויות להתנסות בפרוייקטים מגוונים מתוך אתגר ואפשרויות לצמיחה והתפתחות.

XY-stroe-01

טרנדים

יש לנו עניין עם טרנדים – אנחנו קצת חוששים מהם, וצבע מסויים הוא תמיד אופנה חולפת. השאיפה הגדולה שלנו היא שהרהיטים שלנו  ישארו על-זמניים, לכן קצת קשה לנו לשלב צבעים ברהיטים, יש מצבים שאנחנו משלבים נגיעה קטנה אבל ממש לעיתים. אנחנו גם מעדיפים שהרהיטים שלנו ישמשו במה מושלמת לפריטים האחרים בבית – אלו שמשקפים אותנו, את הבית, את האופי. בסופו של דבר הם הכי חשובים.

_MG_3016 2
עיצוב: ליאת עברון, צילום: שי אפשטיין
NOVA-03
עיצוב: לימור גאיר, צילום: שי בן אפרים

פריטים אהובים במיוחד

ללא ספק, אנחנו אוהבים במיוחד את קונספט XY. יש ברעיון של סגנון העיצוב הזה את היכולת הוירטואזית. ממש בקלות אפשר להתאים את הרהיט הזה לכל צורך, מזנון, ספריה, מדפים, ארון עם תאים, ותמיד בכל צורה הוא מצליח לשמור על הייחודיות והעדינות שבו. מחכים לאתגר הבא מתוך אותו הקונספט.

XY Sideboard - b- 01

הלקוחות

מנעד הלקוחות הוא די רחב, לקוחות פרטיים, אדריכלים ומעצבים. זוגות שנכנסו לדירה החדשה ומנסים לייצר שפה עיצובית בין האלמנטים, משפחות שמחפשות לרענן את חלל המגורים. אנחנו חושבים שרוב הלקוחות מתחברים בעיקר לרהיטים עם הנגיעה הסקנדינבית בשילוב מודרני. החיבור עם כל לקוח הוא כמובן כל מקרה לגופו, אבל כמעט תמיד נוצר סוג של מערכת יחסים. לעיתים שלב העיצוב לוקח לא מעט זמן אם מדובר ברהיטים שלא קיימים בקולקציה, ונוצרים דיאלוגים ארוכי טווח.

TBS_4325
צילום: תמי בר-שי – Chicbox

הכי כיף

ריבי: התגובות של הלקוחות. זה ללא ספק מאיר את היום. גם תגובות של הסקיצות שנשלחות וגם התגובות על התוצאה הסופית.
דרור: אחד הרגעים המרגשים אותי הוא ההתזה של לכה על רהיט עץ. ממש כמו להדליק את האור, פתאום הכל קופץ החוצה.

TBS_4451
צילום: תמי בר-שי – Chicbox
TBS_4424
צילום: תמי בר-שי – Chicbox

מאתגר

ריבי: יש כל כך הרבה אתגרים, והגדול מהם הוא ההתמודדות הנפשית עם הלחץ והעומס. החזון הוא מה שאוחז בנו כל הזמן להמשיך לצמוח למעלה. יש גם הרבה דברים לדאוג להם כדי שהיצירתיות לא תעלם בין כל הפרטים הטכניים של ניהול עסק.
דרור: גילינו שלייצר רהיטים יפים זו רק ההתחלה. מכיוון ששנינו אנשי יצירה והצד שעוסק בכלכלה פחות חזק אצלנו, אנחנו מתמודדים עם האתגר הזה יום אחרי יום ובכל פרוייקט.
Bookcase - XY 1-1

מרגש 

ריבי: זה נשמע מצחיק, אבל לאחרונה אנחנו שמים לב שמחזרים אחרינו, גם בארץ וגם בחו״ל. זה בהחלט מרגש, במיוחד אחרי עבודה מאד קשה ולא מעט קשיים בדרך. זה מאד רומנטי ומלהיב.
דרור: ההזמנה הגדולה הראשונה שלנו – שולחנות כתיבה לכל הסוויטות למלון הבוטיק גורדוניה שהתרחשה בשיחה עם האדריכל המוכשר מוריס אלגזי. פשוט התחלנו לרקוד בנגריהזה הגיע אחרי תקופה של חוסר וודאות, והרגע עזר לנו להבין שכנראה אנחנו עושים משהו טוב

2
עיצוב: אורלי גונן שטיינגרט – Gonen Design ובשמת אלמגור, צילום: אסף הבר

מפרגנים

פרגון בענק לשרית שני חי. סוג הדמיון שלה פשוט מעורר השראה. שילובי הצורות והצבעים, הקופוזיציות שלה פשוט נפלאים. מרגש כל פעם מחדש לראות פרוייקטים שלה.

צילום: תמי בר-שי – Chicbox

חלומות

להמשיך לגדול ולהתפתח, להתרחב לעולמות שפחות מוכרים לנו ולקפוץ לשם באומץ. להצליח לשמור על המקוריות והאיכות ולא להתפשר.

פרטים על OAK תוכלו למצוא כאן>>

OAK2

3 תגובות

 1. אילן אמיר

  זה מהמם וחממם את הלב. מאחל לכם המשך מהנה ותמורה הולמת ליגיע כפיכם. עלו והצליחו . שפו וחיבוקים גדולים

 2. ששי

  ריבי ודרור , זוג מוכשר, כל אחד בתחומו.
  השילוב של הכשרונות שלהם מייצר חדשנות מיוחדת ומרגשת.
  גם אנחנו נהנים מהתוצרים שלהם ….

 3. צילה

  הזוג הזה הוא הכי כשרוני ולא מתפשר שהכרתי, נאמנים לעצמם ,והכי חשוב כל כך אוהבים את מה שהם עושים שזה מה שעושה כל פריט מלא באהבה ויופי!!