ליאת זליג

תחום עיסוקה הקודם של מעצבת הפנים ליאת זליג היה משאבי אנוש. כיום משתמשת ליאת בכישורים שרכשה בתחום משאבי האנוש גם בפרוייקטים העיצוביים שלה לצורך חיבור והקשבה ללקוחותיה, וייעול תהליכים כדי להגיע לתוצאה הטובה והמדוייקת עבורם.

www.pnim.co.il

חמש עובדות

1. אני נשואה לערן המדהים שתומך ודוחף קדימה בכל ההיבטים.
2. אמא לשלושה ממתקים: מעיין (בן 6), רזי (בת 4) וירדן (בן חצי שנה).
3. חיה ונושמת עיצוב, מאוהבת בעבודה שלי ומודה על כל רגע שאני עוסקת במה שאני אוהבת.
4. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני במנהל עסקים.
5. לפני שנדבקתי בחיידק העיצוב עסקתי במשאבי אנוש ואהבתי את התחום. גם בתחום הזה וגם בעיצוב פנים אני מוצאת את העניין בחיבור עם האנשים.

www.pnim.co.il
צילום: דנה סטמפלר

ההתחלה

כשהייתי בצומת דרכים בחיפוש מקום עבודה חדש הגעתי לראיונות עבודה עם תחושה שאני מאלצת את עצמי, ושמשאבי אנוש זה כבר לא המקום שלי. במקביל, עברנו לדירה חדשה וכל העיסוק סביב העיצוב שלה חשף אותי לעולם המדהים הזה. הבנתי שהגיע הזמן ללכת אחרי הבטן והלב. נרשמתי ללימודי הום סטיילינג והפרוייקטים החלו לזרום. לאחר כמה חודשים הבנתי שאני רוצה לקחת את זה עוד צעד קדימה ונרשמתי גם ללימודי עיצוב פנים. אני בתחום כבר כשלוש שנים והשינוי הזה היה ללא ספק אחת ההחלטות המשמעותיות והטובות שעשיתי בחיי.

www.pnim.co.il
צילום: ליגל בלומנפלד

חיבור

אני חושבת שמה שמייחד אותי הוא החיבור האמיתי עם הלקוחות. אני לוקחת כל פרויקט, קטן כגדול, הישר לתוך הלב, כאילו מדובר בבית שלי. מאוד חשוב לי שהלקוח ירגיש שיש לו גב ומשענת וגם מי שמייעל עבורו את התהליכים ומוביל אל התוצאה המדוייקת.

www.pnim.co.il
צילום: ליגל בלומנפלד

סגנון

הסגנון העיצובי שמאפיין אותי הוא מודרני-נקי-נורדי, זהו גם טעמי האישי ולרוב הלקוחות שמגיעים אליי אוהבים את הסגנון הזה ומלכתחילה זו הסיבה שהם פונים אלי.
חשוב לי לציין שעיצבתי גם בתים שאינם בדיוק בסגנון הזה משום שבסופו של יום הבית הוא של הלקוח והלקוח הוא הבוס. לכן אם לקוח מכוון לסגנון אחר אני איתו תוך כדי שאני מכוונת ומדייקת אותו ברמה המקצועית. הרי עיצוב טוב הוא הרבה מעבר לנראות של הדברים, והקונספט הוא להפוך חלל פשוט לכזה שמספק ומשמח את דייריו. 

www.pnim.co.il
צילום: נויה שילוני חביב
צילום: נויה שילוני חביב

צבעים וחומרים

אני מאוד מתחברת לשימוש בצבע. אפשר לראות נגיעות של צבע ברוב העבודות שלי. הרבה פעמים כשאומרים צבע אנשים מדמיינים משהו רועש ומקושקש אבל אני דווקא לוקחת את זה למקומות הנקיים והרכים. מאוד אוהבת לשלב צבעי פסטל, צבעים מעושנים ועמוקים.
מבחינת חומרים, אני תמיד אעדיף לתת כבוד לחומרים בצורתם הטבעית או הכי קרוב לזה. משתמשת המון בעץ, אבן, שייש, בטון. בפרטי טקסטיל אני מאוד אוהבת להשתמש בפשתן שמכניס עוד טקסטורה חמימה לכל חלל. 

www.pnim.co.il
צילום: ליגל בלומנפלד
צילום: נויה שילוני חביב

מרגש

עיצוב חללים בהתנדבות זה משהו שאני מקפידה לעשות, לפחות אחת לתקופה. לראות את התגובות של מי שעיצבתי עבורם זה הסיפוק הכי גדול שיש. במיוחד אני זוכרת את תגובתו של אחד החיילים הבודדים שעיצבתי עבורו, הוא עלה לבד מארה"ב ולאחר שראה את השינוי שהחדר שלו עבר הוא אמר לי בדמעות "אני סוף סוף מרגיש בבית" הכי מרגש.

www.pnim.co.il
צילום: נויה שילוני חביב

מאתגר

לעבוד בתקציב מוגבל זה אתגר, אך אני אוהבת את האתגר הזה. דווקא אז אני עוצרת לחשוב מחוץ לקופסא, מחפשת פתרונות, מכירה ספקים חדשים ומגיעה לתוצאות מרעננות. 

www.pnim.co.il
צילום: ליגל בלומנפלד

לא מוותרת על

טקסטיל. אנשים הרבה פעמים לא מבינים כמה זה מכניס את החיים והאופי לחלל, הרבה יותר מלהזיז קיר או נקודת חשמל. זה מכניס צבע ועניין, מחמם, תוחם אזורים ומשמח. 

www.pnim.co.il
צילום: ליגל בלומנפלד

דינמיות

אני מאוד אוהבת בעבודה שלי את הדינמיות – כל יום שלי נראה אחרת. פעם תכנון מול מחשב, פעם ימי קניות עם לקוחות ופעם ביקור בנגרייה. אני נהנית מהכל, אבל ההנאה הכי גדולה היא מהאנשים שאני פוגשת בדרך – ספקים ולקוחות. 

www.pnim.co.il
צילום: נויה שילוני חביב

בית החלומות 

בית החלומות שלי הוא בית פרטי רחב ידיים בלוקיישן שמאפשר להכניס את הטבע הביתה. אני מדמיינת בית בלב חורשה ירוקה כשצד אחד של הבית כולו חלונות גדולים דרכם הטבע נכנס פנימה – זאת האומנות הכי יפה שיש. 

www.pnim.co.il
צילום: ליגל בלומנפלד

טיפ 

לחשוב תמיד על החיבור בין הנראות של הדברים לפרקטיקה. זה נכון שאנחנו רוצים לעצב בית שנראה כאילו יצא ממגזין, אך בסופו של יום אנחנו נשארים לגור בו והחיים הם החיים. חשוב להתייחס לכל ההיבטים בתהליך העיצוב. 

עיצוב: ליאת זליג

לאתר של ליאת>>
לאינסטגרם של ליאת>>
לדף הפייסבוק של ליאת>>

תגובה אחת

  1. גשרי רבקה

    הייתי מעוניינת בהצעת מחיר