מדור פרסומי בשיתןף אבן קיסר

המטבח הוא אולי המרחב החשוב ביותר בכל בית, וכל אחד מאיתנו רוצה להשקיע בכדי להפוך אותו לחדר הנעים, המעוצב והשימושי ביותר. עם זאת, לפעמים צריך לחשוב קצת מחוץ לקופסה ולהכיר רעיונות חדשים ונוספים בכדי לשדרג את המטבח – אנחנו כאן בשביל לעזור לכם בדיוק עם זה.

תמונה: pixabay

שדרוג המטבח הוא שדרוג משמעותי של איכות החיים

במרבית הבתים, בעולם המערבי בפרט ובמדינת ישראל בכלל, המטבח הוא ככל הנראה החדר החשוב ביותר בבית. הדבר נובע בראש ובראשונה מכך שמדובר במרכז של חיי הבית והמשפחה, בתרבות שסובבת במידה רבה סביב האוכל שאנחנו מכינים ואוכלים וסביב הארוחות המשותפות שלנו. הזמן שאנחנו מעבירים במטבח מדי יום הוא זמן לא מבוטל, בין אם בבישול ואפייה ובין אם משום שמדובר בחדר נוח ונעים לשהות. לכן חשוב מאוד להפוך את המטבח למרחב המשודרג ביותר והמעוצב ביותר.
אם אתם מנסים לחשוב על רעיונות לשדרוג המטבח שלכם – ננסה לעזור לכם עם כמה רעיונות שכדאי מאוד להכיר.

5 רעיונות שכדאי לכם להכיר לשדרוג המטבח שלכם

שילוב של אי – במטבחים עם מרחב מתאים, כלומר בחללים גדולים מספיק שמשמשים בסופו של דבר כמטבח, אין הרבה אלמנטים שיכולים לשדרג את המטבח יותר מאי. אי למטבח הוא למעשה עוד משטח עבודה ואחסון שמוצג במרכז המטבח, ולמעשה מאפשר לנו לנצל את המרחב של המטבח בצורה טובה יותר. מטבח מעוצב ברמה הגבוהה ביותר כמעט תמיד יכלול אי, הן משום שהדבר הופך את המטבח להרבה יותר נוח לשימוש, והן משום שהוא מרחיב ומעשיר את אפשרויות העיצוב עצמן.

השקעה במכשירים חשמליים מעוצבים – מכשירי חשמל למטבח הם חלק בלתי נפרד מהשימוש ומהעיצוב של כל מטבח בעולם, והעובדה שמדובר במכשירים גדולים ובולטים אומרת שעלינו להשקיע גם בעיצוב שלהם. הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות הוא לבחור את מכשירי החשמל ולתכנן אותם עוד כחלק מתהליך בניית המטבח – כך ניתן לבחור במיוחד במכשירים שניתן להסתיר ולעצב אותם כחלק מארונות וחללי המטבח עצמם. עם זאת, גם אם לא היה ניתן לעשות זאת ואתם נכנסים למטבח שכבר נבנה – כדאי להשקיע במכשירים בהם הושקעה מחשבה גם בעיצוב ולא רק בשימוש, ובצבעים מתאימים למטבח שלכם.

מדפים מעוצבים – אחסון הוא אלמנט חשוב ביותר בכל מטבח, ותמיד צריך שיהיה שטח אחסון מתאים למספר הנפשות שחיות בבית. עם זאת, שטח האחסון בהחלט גם יכול להיות חלק מעיצוב המטבח. דרך נכונה לעשות זאת היא עם מדפים מעוצבים – מדפים שמשלבים צבעים ייחודיים, מרקמי מתכת ונחושת או עיצוב רטרו.

שינוי ידיות – אם יש לכם מטבח שאתם רוצים לרענן, או שאתם נכנסים למטבח ישן ורוצים להתאים את האווירה בו לצרכים שלכם, אחת הדרכים לעשות זאת גם עם משאבים מוגבלים היא באמצעות שינוי של הידיות. ידיות מעוצבות בעבודת פרזול מקצועית יכולים לתת למטבח אופי ייחודי, ושווה להשקיע בכך.

החלפת חזית למטבח – עוד דרך לשדרג את המטבח, בצורה מקיפה ובהשקעה גדולה מעט יותר, היא בהחלפת החזית. חזית מטבח חדשה, בעיצוב של שיש, עץ או כל אלמנט אחר – משנה את האופי של המטבח ומתאימה אותו לצרכים שלכם, בלי צורך לעצב את כל המטבח מחדש.

מטבח משודרג – חיים משודרגים

מטבח משודרג ומעוצב מעניק לבית כולו חיים חדשים, והופך את חיי היום יום שלנו לנעימים ומעוצבים יותר. השקיעו בכך בחוכמה, ושלבו אלמנטים שיכולים להפוך את הבית והמטבח שלכם ליפים יותר ולשימושיים יותר. ההשקעה בכך תורגש בעלייה משמעותית למדי באיכות החיים שלכם.

עם מטבח מעוצב בחכמה, ועם אלמנטים שהופכים את השימוש בו והשהות בו לנעימים וקלים יותר – המטבח מקיים את התפקיד שלו כחדר המשמעותי, המרכזי והחי ביותר בבית.