ליאור גרבלר

מעצבת הפנים ​ליאור גרבלר מסטודיו המלאכה אוהבת לגרום לאנשים להרגיש בבית, ולכן כל תהליך עבודה איתה מתחיל בחשיבה על התחושה הסופית שהבית ייצר. ליאור בוחרת להתמקד ביסודות העיצוב ופחות בטרנדים חולפים, ודוגלת בשילוב של חוץ ופנים ביחד עם שימוש בחומרים טבעיים ובפלטות צבעים מכילות ומרגיעות.

www.pnim.co.il
צילום: אור דדון

חמש עובדות

1. אני אמא לליאו שהוא תכף בן 4 ונשואה לדניאל.
2. אני תמיד מחפשת את הקשר בין החוץ לפנים, בין אם זה בית במושב, או דירה בעיר.
3. אוהבת לשרטט את הפרויקט קודם בעפרון, ככה אני חושבת ומפתחת את הרעיון, ורק לאחר מכן מעבירה לתלת מימד במחשב.
4. גדלתי בעמק יזרעאל.
5. מאוד אוהבת את המקצוע שבחרתי לעסוק בו, ומאוד אוהבת ליצור בו את הקשר עם הלקוחות.

www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף
www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף

ההתחלה

לפני מספר שנים סיימתי בהצטיינות את לימודי התואר באומנות בסמינר הקיבוצים. מדובר בלימודים אינטנסיביים המשלבים ציור, צילום, שיעורי סטודיו, שליטה בתוכנות תלת-מימד ועוד מגוון רחב של נושאים. משם המשכתי ללימודי תעודה בעיצוב פנים, ולמדתי לתכנן פרוייקטים פרטיים ומסחריים והבנתי שהממשק בין עיצוב לאומנות קרוב לליבי, ומעניין אותי.

www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף
www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף

סטודיו המלאכה

אחרי הלימודים הרגשתי שלימודים עיוניים לא מספיקים להתפתחות שלי ורציתי לעבוד על פרוייקטים אמיתיים בשטח. פניתי לאדריכל שנתן לי הזדמנות ראשונה להשתתף בתכנון בית פרטי. הוא זרק אותי למים העמוקים, הייתי צריכה לתכנן, לעצב, לדבר עם כל בעלי המקצוע וללוות את הלקוחות. את הכל עשיתי בפעם הראשונה. זו הייתה חוויה מלמדת ומעשירה. הייתי מגיעה לביקורים באתר כמעט בכל יום כדי ללמוד לעומק את כל שלבי הבנייה. פגשתי את הבעיות ואת הפתרונות בזמן אמת. עבדתי יחד עם האדריכל במשך שנתיים, עד שהרגשתי שיש ברשותי את הידע והיכולות לנהל פרויקטים לבד ופתחתי את סטודיו המלאכה, כשהוא היה הראשון לברך אותי ועד היום מייעץ לי.

www.pnim.co.il
צילום: אלון ברהום

השראה

הסגנון שלי הוא קלאסי, ומושתת על הרבה זרמים. לפני הכל הסגנון שלי הוא חלק בלתי נפרד מהזהות שלי כישראלית שחיה בתוך עם כל כך מגוון, ואני אוהבת לשלב השראות מרחבי העולם.
המשפחה של בן זוגי לא גרה בישראל, ואנחנו נוסעים במהלך השנה לבקר אותם, כך שההיכרות עם התרבויות השונות וסגנונות העיצוב ברחבי העולם מאוד משפיעה על התפיסה העיצובית שלי. מכל טיול כזה אני חוזרת עם רעיון והשראה לבית חדש. אני אוהבת להיכנס לבתי המלאכה המקומיים ולראות איך הם עובדים, מה אפשר ללמוד מהטכניקה שלהם שמתאים לישראל, פטנטים חדשים, חומרים מעניינים. הלקוחות בארץ מאוד פתוחים לחומרים, ואני מאמינה שזה מכניס לבית עושר חומרי מרגש.

www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף

עיצוב פנים בישראל

תחום העיצוב בארץ נמצא במגמת עלייה והלקוחות הישראליים הם קהל מדהים שמעריך ואוהב עיצוב, אומנות ותרבות, וכיף גדול לעבוד איתו. השנה נסעתי למספר תערוכות עיצוב בפריז ומילאנו, ופגשתי נציגות ישראלית בולטת, גם כיצרנים וגם כלקוחות. הלקוח הישראלי מבין את הערך שיש למעצבת פנים להעניק לו, ומרגיש שהמעצבת תוביל אותו בביטחון לתוצאה הרצויה, וההערכה שנבנית לאורך התהליך. היום הלקוח מבין שהוא לא מתפשר בליווי השיפוץ שלו, ולא בבחירת בעלי המקצוע.

www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף

משלבת

חשוב שיהיה למעצב את הקו שלו, ולצד זה חשוב שיהיה דיאלוג עם הלקוח כדי שהעיצוב יעבור את מבחן הזמן ולא ישמש כטרנד חולף. אני מאמינה שחלל לא רק צריך להיות יפה לעין, אלא הוא חייב לגרום לנו להרגיש בו טוב, ולכן כל תהליך עבודה איתי מתחיל בחשיבה על התחושה הסופית שהבית ייצר. אני מאוד אוהבת לשלב בחלל עבודות של מעצבים תעשייתיים ואמנים, בין אם זה בפריטי תאורה וריהוט, ובין אם זה בטקסטיל מעניין, צילום פיסול וציור. החיבורים שנוצרים הופכים את הבית לייחודי ובעל אופי משלו. באופן כללי אני מאמינה שהמעצב צריך תמיד לחשוב על עיצוב שנותן ללקוח הרגשה של בית ומקום לביטוי אישי.

www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף

אמון

כשלקוח פונה אליי לתהליך עיצוב הוא מגיע אחרי שחשב ודמיין את החלל, הוא מודע למגבלות, לרצונות והצרכים שלו. חשוב לי שהלקוח ירגיש שנתתי לו מענה מלא גם לנקודות שהוא לא בהכרח היה מודע אליהן. חשוב לי לתת מענה שמשקף את איך שהלקוחות שלי רוצים להרגיש ולחיות בבית שלהם ושהבית ישקף את הסגנון האישי שלהם, ויגרום להם להרגיש בנוח בתוך העיצוב. אני יודעת שבחרו בי מתוך אמונה בעשייה שלי וזו הדרך שלי לתת את האמון בחזרה, זו יצירת אמון בתהליך משותף.

www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף

ברצלונה

יש לי פרוייקט בברצלונה שאני עובדת עליו השנה ביחד עם משרד אדריכלות מקומי. זה מצריך להיכנס לראש שלהם ולשיטות העבודה השונות, ללמוד את החומרים המקומיים וגם את השוק המקומי. מדובר בנכס לשימור, שעובר תהליך תכנון מחדש, מבית מגורים למשרדים. האתגר כאן הוא לשמר את הקיים ולתת מקום להיסטוריה מצד אחד, ומהצד השני להכניס גם נגיעות מודרניות ופרשנות עכשווית לעיצוב.

www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף

מפרגנת

אני רוצה לפרגן לברק נחמני, הבעלים של גלריית ריזורט בנווה צדק. ברק הוא מעצב בנשמתו, מייבא לארץ פריטים ייחודים מכל העולם. העשייה שלו לוקחת את חווית העיצוב לרמה אחרת, והוא מצליח לייצר חוויה עוטפת, מרחיבת לב ומעוררת השראה. המרחב שלו הוא קודם כל בית והשראה לכל אדריכל, מעצב ולקוח.

www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף
www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף

חולמת

השאיפה שלי שבעתיד לסטודיו המלאכה תהיה חנות און ליין שבה יוצגו פריטים של מעצבים ואמנים מוכשרים מהארץ ומהעולם. אלו יהיו אמנים שאני מאמינה בעשייה שלהם.

www.pnim.co.il
צילום: גדי יוסף

טיפ

ממליצה תמיד להיות קשובים לעצמכם. להיכנס לתהליך עם פתיחות וגמישות ולגלות שזה יכול להיות גם כיף ולא רק מלחיץ.

עיצוב: ליאור גרבלר, סטודיו המלאכה

לאתר סטודיו המלאכה>>
חשבון האינסטגרם של סטודיו המלאכה>>
דף הפיסבוק של הסטודיו>>

עוד על סטודיו ליאור גרבלר >>

3 תגובות

  1. חיים עובדיה

    אני שמח לראות את התפתחותך בתחום העיצוב. מאחל לך הצלחה רבה

  2. ג'ני

    מדהימה מוכשרת, ואל תשכחי שאת גם ממלכיה❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  3. נטע

    את נהדרת וכל העיצובים מושלמים ומעוררי השראה, כיף לראות ולקרוא אותך ❤️