מדור פרסומי בשיתןף טמבור

החלטתם לבצע שיפוץ בבית, כידוע, תאריך התחילה של השיפוץ ידוע לכול, אך תאריך סיומו לא תמיד ידוע לנו, למרות שאנו מתכננים או מעריכים מתי יסתיים. לעיתים בעת השיפוץ יש מצבים שאינן צפויים אשר ייגרמו להארכתו. טרם אתם מתחילים בשיפוץ הביתי הינה חמישה דברים שחשוב שתדעו.

תמונה: pixabay

תקציב

כאשר ניגשים להעריך את העלויות הנדרשות עבור השיפוץ, חשוב מאוד לדעת מהו התקציב שאתם יכולים לבזבז בשיפוץ. ההערכה שלכם צריכה להיות בנויה מכמה פרמטרים: העלויות של השכר עבור אנשי המקצוע השונים אשר להם תזדקקו, עלויות החומרים השונים אשר להם תזדקקו וכמובן מומלץ להשאיר סכום כסף בצד למקרה של בלת"מ.

אנשי המקצוע

לפני שאתם מזמינים אליכם הביתה אנשי מקצוע שונים יש שני דברים שעליכם לברר תחילה: הראשון – אילו אנשי מקצוע נדרשים עבור השיפוץ, והשני – אילו המלצות יש על אנשי המקצוע אשר לשירותים שלהם אתם זקוקים. תחילה ערכו רשימה של כל חדר בבית שאותו אתם מתכוונים לשפץ, לאחר מכן כתבו איזה שיפוץ מיועד עבור כל חדר כדי שתוכלו להבין אילו אנשי מקצוע נדרשים. אם אתם מתכוונים לשפץ את המטבח בביתכם תזדקקו למשל לנגר, חשמלאי אולי אף מעצב פנים או אדריכל (תלוי בסוג השיפוץ שתרצו לערוך) ועוד. כדי לדעת את השירותים של מי מהם כדאי לשכור, מומלץ להתייעץ עם חברים ובני משפחה שערכו שיפוץ דומה או יצא להם להשתמש בעבר בשירותים של אנשי המקצוע האלו. כמו כן, מומלץ לבדוק את אנשי המקצוע השונים גם באינטרנט ולקרוא חוות דעת של אנשים אשר שכרו את שירותיהם, לקרוא אם ההמלצות חיוביות או שליליות ואף לחפש האם ישנן תביעות המופיעות נגד אותו בעל מקצוע או לא.

איכות החומרים

כשעורכים שיפוץ מוטב לרכוש חומרים איכותיים אשר יבטיחו לכם שקט לשנים הבאות. ייתכן שעלותם תהיה יקרה יותר מעלותם של חומרים אחרים שתוכלו להשיג בזול יותר, אך ייתכן גם באותה מידה שמשום שאיכותם נמוכה, הבלאי שלהם יהיה גבוה יותר ותאלצו להחליפם בתדירות גבוהה יותר. דבר שלאורך זמן עלול לעלות לכם יותר כסף מאשר להשקיע פעם אחת במוצר איכותי. כמו כן, חשוב לערוך רשימה של כול החומרים אשר להם תזדקקו במסגרת השיפוץ: חומרי בניין, צבע לקירות, אריחים בגדלים שונים, שיש או קרמיקה בהתאם לתקציבכם, כלים סניטריים ועוד. 

חומרים ירוקים

עם המודעות ההולכת וגוברת בעולם לגבי הצורך בשמירה על איכות הסביבה, גם יצרני חומרי הבניין החלו לייצר חומרים "ירוקים" עבור הבית כגון: צבעי קיר אקולוגיים המיועדים לשמירה על הסביבה, טיח, דבקים שונים, חומרי עץ  וחומרים נוספים אשר עברו תהליכים שונים כדאי לעמוד בתנאי הסף ולהיות ירוקים. תנאי הסף הללו הם על החומרים להיות מותאמים מבחינת האקלים ומבחינת המבנה, על החומרים לא לפלוט או להכיל רעלים בתהליך ייצורם, הבנייה והשימוש בהם ובמבנה עצמו כל זמן שהמבנה קיים. על החומרים להיות עם כמה שפחות השפעה שלילית על הסביבה והם צריכים להיות קלים לתחזוקה ופירוק ועל החומרים להיות מתכלים או ממוחזרים. 

מועד השיפוץ

גם לעונות השנה יש תפקיד בשיפוץ הביתי, בעונת הקיץ השיפוץ עלול להיות יקר יותר משום שזו עונה מאוד מבוקשת. אם עליכם לעסוק בצביעת הבית או איטומו כמובן שעדיף לעשות זאת במזג אוויר חם ולא רטוב ולח. לעומת זאת, שיפוץ בחורף יעלה לכם פחות משום שזו אינה עונה מבוקשת כמו הקיץ, אך יש לקחת בחשבון שייתכנו עיכובים משום שזו עונה רטובה, וגם לתת את הדעת לעניין שייתכן כי חלק מהשיפוץ לא יוכל להתבצע בעונה זו, בגלל תנאי מזג האוויר.